Zmagovalec LDS-a po deležu dobljenih glasov v svojem volilnem okraju je Matjaž Švagan. Kandidiral je v Zagorju in zmagal s skoraj 70 odstotki glasov. Zanj je v tem okraju glasovalo 7260 volilcev. Poleg njega so neuradno mandat dobili še predsednik stranke Drnovšek, pa nekdanji ministri Rupel, Kacin, Rop, Bavčar, Gaspari, Šuklje in nekdanji minister za šolstvo Slavko Gaber. Absolutno največ glasov med vsemi poslanskimi kandidati je dobil Andrej Gerenčer. Svoj glas mu je zaupalo 7758 murskosoboških volivcev, kar pomeni skoraj petdeset odstotno podporo. V parlamentu bodo med drugimi še Tone Partljič, Rudi Moge in Anton Anderlič. Le pet bo poslank, kandidiralo jih je 20.
Nobene poslanke ni z SDS-ove liste, kljub temu da jih je kandidiralo deset. Med kandidati stranke je Janez Janša zbral največ glasov. V Grosupljem ga je podprlo več kot 6700 volivcev. Mandate so dobili še Franc Pukšič, podpredsednik stranke Milan Zver, tržiški župan Pavel Rupar in minister za delo Miha Brejc.
Tretjeuvrščena ZLSD bo v poslanske klopi poleg predsednika Boruta Pahorja, s 5600 glasovi podpore v Novi Gorici, posedla še deset poslancev. Med drugimi Ferija Horvata, Danico Simšič, Mirana Potrča in Aurelia Jurija.
Iz stranke SLS+SKD Slovenske ljudske stranke neuradno v parlament ni bil izvoljen njen predsednik Franc Zagožen. V Žalcu, je dobil le nekaj čez 1100 glasov podpore. Poslanec bo tudi sedanji predsednik državnega zbora Janez Podobnik. Tudi v združeni stranki izmed 11 kandidatk s strankine liste v državnem zboru ne bo nobene.
Pri NSi je ravno obratno. V državnem zboru bodo desno od socialdemokratov sedele kar tri poslanke. Mandat pa sta dobila tako predsednik stranke Bajuk, kot njen podpredsednik in zunanji minister Peterle.
Izmed predsednikov treh strank, ki bodo v novem sklicu zasedale po štiri sedeže, se je v državni zbor uvrstil le Zmago Jelinčič.
Kot pretekla štiri leta pa bosta narodni manjšini zastopala Maria Požonec in Roberto Battelli.
Ko bo LDS sestavila vlado, bo verjetno strankina sestava v parlamentu drugačna. Če bo denimo Jelko Kacin minister za obrambo, bo namesto njega v državnem zboru sedela Darja Lavtižar Bebler. Janeza Drnovška in Boruta Šukljeta
bosta nadomestila Pavel Gantar in Rihard Bauermann. Če pa bo v vlado povabljen tudi Gantar, bo njegovo mesto zasedel Jaša Zlobec. Bavčarja, Gasparija in Ropa bodo po volilnih izidih iz okraja nadomestili Roman Jakič, Jožef Školč in Stanislava Stopar, če pa bi Školč znova postal minister za kulturo, bo namesto njega v parlamentu sedel Mirko Kaplja. Slavka Gabra bo, če bo ta znova minister, v zboru zamenjal Janez Komljanec.
Povprečna starost nove zasedbe državnega zbora je 47 let in je nekoliko višja kot pri prejšnji sestavi. Zagotovo pa bodo vsa imena v državnem zboru znana šele, ko bo na predsednikov predlog novi mandatar sestavil vlado.