Ob zaostritvi finančne krize v državah južne in vzhodne Evrope je postala Nemčija zaželen cilj iskalcev služb. Število migrantov se je v Nemčiji lani povečalo na 1,08 milijona, kar je 13 odstotkov več kot leta 2011 in največ v zadnjih 17 letih.
Lani se je opazno povečalo predvsem število migrantov iz Slovenije. Na letni ravni se je tako število slovenskih migrantov povečalo za 62 odstotkov.
Opazno se je povečala rast števila migrantov nekaterih drugih ranljivih držav iz evroobmočja, predvsem Španije, Italije, Grčije in Portugalske. V Nemčijo se preseljujejo predvsem zaradi močnega trga dela, država pa se je izognila recesiji.
Medtem ko se je število španskih migrantov lani povečalo za 45 odstotkov, se je število Italijanov, ki so se preselili v Nemčijo, povečalo za 40 odstotkov. Število portugalskih in grških imigrantov pa je naraslo za 43 odstotkov, kažejo podatki nemškega statističnega urada.
Največje število migrantov je sicer lani v Nemčijo prišlo iz sosednje Poljske, in sicer 176.367, po številu pa sta Poljski sledili Romunija (116.154) in Bolgarija (59.000).
KOMENTARJI (419)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.