Pri Sonyju so Napsterjevo ponudbo v višini milijarde dolarjev komentirali kritično. "Vsakemu v tej panogi je jasno, da je vsota, ki jo je ponudil Napster, v industriji s 40 milijardami dolarjev prometa zanemarljiva," so sporočili iz družbe. Napster in njegov partner Bertelsmann sta založnikom plošč ponudila milijardo dolarjev, če bi se dogovorili o sodelovanju in umiku tožb. Napster je petim velikim glasbenim založbam - Sony, Warner, BMG, EMI in Universal - v petih letih ponudil plačilo 150 milijonov dolarjev na leto, dodatno pa naj bi na leto namenili še 50 milijonov dolarjev za neodvisne založbe.
Družba Duet s sedežem v San Franciscu naj bi do poletja eksluzivno prodala več desettisoč skladb. Uporabniki bodo za presneto glasbo plačali mesečno naročnino. Messier je poudaril, da bodo pri tem zaščitene avtorske pravice. Pripravljeni so tudi sodelovati z Napsterjem, če bi ta prenehal z brezplačno izmenjavo skladb. Tudi Napster je glasbenim založnikom predstavil svoj predlog, po katerem bi obiskovalci njegovih strežnikov plačevali mesečno naročnino med tremi in desetimi dolarji.
Francosko-kanadski Vivendi Universal in japonski Sony sta v letu 1999 na svetovnem trgu glasbe skupaj obvladovala 40,8-odstotni delež.