Bogati industrialec Rich je bil v začetku 80. let obtožen organiziranega kriminala, poneverb in davčne utaje 50 milijonov dolarjev. Namesto da bi počakal na sojenje, je zbežal v Švico, kjer živi še danes. Rich naj bi med drugim kupoval nafto od Irana, ko je bil ta pod sankcijami ZDA. Njegov odvetnik trdi, da je nafto kupovalo Richevo švicarsko podjetje, ki bi naj bilo izvzeto iz sankcijskega režima. Rich je bil v zgodnjih 80. letih obsojen po določilih zakona, sprejetega za boj proti organiziranemu kriminalu (RICO). Richev odvetnik trdi, da je bila takšna obtožnica nenavadna, saj se ta zakon ne bi smel uporabljati v primerih davčne utaje.
Rich, oziroma njegova podjetja, je kasneje dosegel dogovor z ameriškimi oblastmi o plačilu 150 milijonov dolarjev zaostalih davkov in kazni. Ameriški predsednik se pred odločitvijo o pomilostitvi ponavadi posvetuje tudi s pravosodnim ministrstvom, vendar Clinton tokrat tega ni storil. Celo demokratski senator Russ Feingold je za televizijo NBC dejal, da z Richevo pomilostitvijo nekaj ni v redu in bi bilo morda koristno ustanoviti kongresno komisijo, med drugim zato, da prihodnji predsedniki ne bi zlorabljali pravice izdajanja pomilostitev. Rich naj bi že večkrat skušal posredno doseči odpravo pregona, vendar je Clintonova odločitev vzbudila zgražanje predvsem zaradi suma o kupovanju političnega vpliva. Kritiki omenjajo pol milijona dolarjev, ki jih je demokratski stranki v zadnjih dveh letih prispevala Richeva nekdanja soproga Denise.
Med prvim sprehodom po Chappaqui so novinarji Clintona povprašali o Richu, vendar je nekdanji predsednik odgovoril le na kratko. Dejal je, da se je za pomilostitev odločil zaradi prepričevanja Richevih odvetnikov, ki so ga nazadnje preprčali na podlagi dejstev. Eden od Richevih odvetnikov je bil tudi Jack Quinn, ki je bil v Beli hiši zaposlen kot svetnik in šef osebja podpredsednika Ala Gora. Rich se zdaj lahko brez skrbi vrne v ZDA, kar še posebej jezi nekdanje tožilce na čelu z Giulianijem.