Naslovnica

Maribor državni prvak

Ljubljana, 27. 05. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
© STA
Komentarji
0

Derbi zadnjega kroga letošnjega državnega prvenstva v nogometu med ljubljansko Olimpijo in Mariborom Pivovarno Laško se je končal z neodločenim izidom 1:1. Pred 8.500 gledalci je v 69. minuti je za Maribor zadel Sztipanovics, v 81. minuti pa izenačil Cimerotič. Tako je Maribor Pivovarna Laško že petič zaporedoma osvojil naslov državnega prvaka.

Za varnost na tekmi je skrbelo skupaj okoli 200 policistov, pripadnikov Upravne enote Ljubljana, pomagali pa so jim tudi policisti specialnih enot PU Maribor in PU Kranj, v sodelovanju s policisti konjeniki, prometniki in vodniki službenih psov. Poleg policistov je za varnost na prizorišču tekme skrbelo tudi večje število varnostnikov.

Ljubitelji nogometa in navijači obeh klubov so se na derbi pripravljali ves dan. Štajerci so se v glavno mesto odpravili z avtomobili, posebnimi avtobusi in vlakom, nekaj sto navijačev navijaške skupine Viole pa se je pred odhodom zbralo na stadionu v Ljudskem vrtu. Ljubljanski Green Dragonsi so se na veliki dogodek začeli pripravljati že dopoldan, ko so z različnimi dekoracijami propadajočemu stadionu skušali vtisniti čimbolj nogometno podobo. Približno dve uri pred tekmo pa so se pripadniki Zelenih Zmajev že začeli zbirati na bencinski črpalki nasproti stadiona.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.