"Na odločitve FINA nimamo vpliva. Smo člani te zveze in njenim odločitvam se moramo podrediti. Videl sem vso dokumentacijo in res mi je žal za nastale razmere," je povedal predsednik antidopinške komisije pri PZS Boro Štrumbelj. Nad pozno odločitvijo FINA pa so začudeni tudi pri PZS, saj se zgodba vleče že dolgo, organom zveze pa glede na vsa letošnja tekmovanja povzroča obilo dela in stroškov.
Primer Igorja Majcna je izjemno zapleten. Gre za izredno majhno preseganje dovoljene količine nandrolona. Dvajsetega aprila lani je FINA na podlagi medsebojnega dogovora Majcnu suspenz tudi umaknila. Nato ga je vrnila na arbitražo. "Tam niso prišli do novih zaključkov. Razložili so, da vse raziskave, ki smo jih naredili, ne veljajo 100-odstotno, ker so bile izvedene na premajhnem vzorcu. Praktično od mene zahtevajo, da vnovič dokažem, da nisem kriv. To je tudi iz finančnega vidika zame nemogoče," je povedal Majcen.
Majcen je že napovedal pritožbo. Eden od članov komisije je bil namreč član IO MOK Dennis Oswald, Majcen pa je pravno oporekal enemu izmed pravil MOK, zato odvetniki zaradi pristranskosti komisije in neustreznega tolmačenja postopka že pripravljajo pritožbo, da se odločitev CAS prekliče in vzpostavi prejšnje stanje. "Pravniki ne dvomijo, da bo odločba kmalu preklicana, zato se bom še vedno normalno pripravljal naprej na novo sezono," meni Majcen, ki ga v svetovnem pokalu poleti čaka tudi tekma doma v Bohinju, glavni cilj sezone pa je seveda nastop na svetovnem prvenstvu v Fukuoki na Japonskem.
Nandralon se v športu uporablja predvsem za hitro povečanje moči, učinkovit pa je tudi za hitro regeneracijo po obsežnih napornih programih treningov. Sredstvo sodi med prepovedane substance za doseganje športnih rezultatov in je na spisku prepovedanih snovi Mednarodnega olimpijskega komiteja, ki je zavezujoč za vseh 35 mednarodnih športnih panožnih zvez, ki sodijo v družino olimpijskih športov.