
Pred splošno ameriško premiero filma Swept Away(predelani trideset let stari italijanski film Sredi morja, sredi poletja), v katerem jo je prvič režiral mož, Britanec Guy Ritchie, so ga kritiki dobesedno raztrgali. Eden je izkoristil brodolom v filmu za oceno, da gre za filmski brodolom podobnega obsega kot sta ga doživela film Water World s Kevinom Costnerjem v glavni vlogi in film Glitter s pevko Mariah Carey v glavni vlogi.
Film je dolgočasen, igra pa smešna! Film brez pravih čustev, smeha in erotike! Nihče ne bi smel “tega” pomešati s pravim filmom! Film je razvlečen, dialog okoren, ljubezenski prizori mehanski! To utegne biti največja filmska polomija moža in žene, vse odkar sta John in Bo Derek posnela tisti trapasti bolero! Vse, kar je dobrega v filmu je nekaj smešnih trenutkov. To je nekaj “odlomkov” iz drugih kritik, ki obujajo spomine na druge Madonnine filmske polomije, med njimi Shanghai Surprise, v katerem je bil njen soigralec njen prvi mož Sean Penn in Dick Tracy, v katerem sta bila soigralca z ljubimcem Warrenom Beattyjem. Celo najboljša kritika ni dobra: Madonna prvič po svojem filmskem prvencu Desperately Seeking Susan ni odbijajoča kot igralka. Najmanj bo Madonna vesela ocen, da se ji v filmu pozna, da ni več rosno mlada, in da je videti “vse njene gube in vse vrečke”.
Na moževo željo izrezani vroči prizori

Filmu morda manjkajo menda resnično vroči ljubezenski prizori med 44-letno Madonno in skoraj pol mlajšim italijanskim soigralcem Adrianom Gianninijem, ki jih Madonnin mož zaradi ljubosumja ni hotel ohraniti v filmu. Zgodba filma ni zapletena. Madonna igra “rich bitch”, bogato razvajeno Američanko, ki greni življenje mlademu vsega hudega navajenemu mornarju razkošne jahte med križarjenjem po Sredozemlju, dokler po brodolomu ne obtičita na grškem otoku, na katerem ga mora Američanka prosjačiti, da preživi, dokler ne postaneta ljubimca.