Zaključila se je volilna kampanja pred nedeljskimi lokalnimi volitvami, ob polnoči je nastopil volilni molk. Ta bo veljal do nedelje do 19. ure, ko se bodo zaprla vsa volišča v državi, v tem času pa je prepovedano vsakršno nagovarjanje volivcev.
Za volilno kampanjo štejejo vse politične oglaševalske vsebine in druge oblike politične propagande, katerih namen je vplivati na odločanje volivk in volivcev. Za kampanjo štejejo zlasti propaganda v medijih, elektronskih publikacijah in z uporabo telekomunikacijskih storitev, plakatiranje ter pozivanje volivk in volivcev, koga naj volijo.

Do 19. ure prejeli 54 prijav
Na ministrstvu za notranje zadeve deluje dežurna služba, kamor lahko državljani sporočajo podatke o domnevnih kršitvah volilnega molka. Do 19. ure so v dežurni službi prejeli 54 prijav domnevnih kršitev volilnega molka. Največkrat so prijavljene kršitve z letaki (22), sledita pa plakatiranje (15) in objava na spletu ter v medijih (11).
Največ domnevnih kršitev je bilo prijavljenih v osrednji Sloveniji in na Podravskem, to je v vsaki po dvanajst. Sledi gorenjska regija z desetimi prijavami, obalnokraška s petimi, pomurska in goriška s štirimi, savinjska s tremi in jugovzhodna Slovenija z dvema prijavama. Po eno domnevno kršitev so prijavili v notranjskokraški in spodnjeposavski regiji. Iz Koroške prijav niso prejeli.
Prijave v dnevnem času
Jutri čez dan bo prijave kršitev volilnega molka na telefonski številki 080 21 13 sprejemala dežurna služba inšpektorata za notranje zadeve.
Prijave v nočnem času
Podatke o domnevnih kršitvah pa lahko državljani prijavijo tudi v nočnem času, in sicer danes od 19. ure do nedelje do 7. ure zjutraj. Klice bo sprejemal operativno-komunikacijski center Generalne policijske uprave na telefonski številki 080 12 00.