Kreft, ki je skozi vrata volilne komisije vstopil kot drugi pravi, da imajo ženske pač prednost. Z vložitvijo njegove kandidature je tudi konec ugibanj in scenarijev po katerih bi se lev Kreft umaknil Borutu Pahorju. Pahor je naravnost povedal, da bi kandidiral, če svoje kandidature že takoj po parlamentarnih volitvah ne bi napovedal tudi premier Drnovšek.

Kreft kandidira s podpisi poslancev in sicer so uradno kandidaturo zanj vložili vodja volilnega štaba ZLSD Dušan Kumer, predsednik stranke Borut Pahor, vodja poslanske skupine Miran Potrč in vodja volilnih priprav predsedniškega kandidata ZLSD Nataša Kovač.
Rok za vložitev kandidatur poteče 17 oktobra
V skladu z veljavno zakonodajo morajo do izteka roka za vložitev kandidature strankarski kandidati zbrati podpise treh poslancev ali 3000 volivcev, neodvisni kandidati pa podpise 5000 volivcev. Kandidiranje s pomočjo poslanskih podpisov naj bi poleg Krefta izkoristila še Janez Drnovšek in Zmago Jelinčič, trije poslanci naj bi po zatrjevanju Staneta Sevčnikarja podprli tudi njegovo kandidaturo, čeprav noče razkriti njihovih imen, Anton Bebler pa bo poleg poslanskih podpisov zbiral tudi podpise volivcev.
Neuradni predsedniški kandidati so tako po današnji uradni vložitvi kandidature Krefta še France Arhar, Anton Bebler, Jure Cekuta, Janez Drnovšek, Štefan Hudobivnik, Zmago Jelinčič, Marko Kožar, Dušan Mihajlovič, Tomaž Rozman, Stane Sevčnikar, Blaž Svetek, Joško Joras, France Bučar in Gorazd Drevenšek.