ZOI 2006

Koširja ne bo na OI

Torino, 22. 02. 2006 19.11 |

Slalomska tekma evropskega pokala je odločila, kdo od naših slalomistov bo nastopil na sobotni olimpijski preizkušnji.

Slalom evropskega pokala v Italiji je dobil slovenski reprezentant Mitja Valenčič s 57 stotinkami sekunde pred Kanadčanom Michaelom Janykom na drugem in 71 pred domačinom Cristianom Devillom na tretjem mestu. Bernard Vajdič je tako kot dan poprej v veleslalomu osvojil sedmo mesto z zaostankom 98 stotink sekunde za Valenčičem, uvrstila pa sta se še Janez Jazbec na 21. mesto (+1,81) in Aleš Gorza na 26. (+2,19).

Po mojem mnenju je to ta trenutek in tudi v vsej sezoni najboljša četverica. Po stalnosti uvrstitev v vsej sezoni je prvi slalomist Vajdič. Najboljši dosežek sezone ima z 12. mestom Grubelnik, pred dvema tednoma je bil prepričljiv v drugem nastopu slaloma evropskega pokala v Andori, kjer je bil za pol sekunde hitrejši od drugega najhitrejšega, Valenčiča. Tudi danes je do odstopa smučal odlično. Oba z Valenčičem sta napadalca, kakršne potrebujemo. Tudi na treningih sta najhitrejša, največkrat Grubelnik pred Valenčičem. Valenčič se je izkazal že z 12. mestom v olimpijskem veleslalomu, pa tudi v Adelbodnu, v Andori in danes. Gorza ima tri uvrstitve v prvo trideseterico v svetovnem pokalu. Glavni trener slovenske moške ekipe Janez Šmitek

Tekma je dala tudi odgovor na vprašanje, kdo bo zastopal Slovenijo na sobotnem olimpijskem slalomu - Bernard Vajdič, Mitja Valenčič, Drago Grubelnik in Aleš Gorza.

Andrej Šporn je na današnji tekmi odstopil na prvi progi, Drago Grubelnik, Jure Košir in Mitja Dragšič pa na drugi. Po prvem nastopu je bil Grubelnik na 33., Dragšič na 46. in Košir na 49. mestu.

Valenčič je bil po prvem nastopu na 13. mestu, pred njim je bil Vajdič na 9., Gorza je bil 24., na 30. mesto pa se je s prvim nastopom z visoko štartno številko 71 prebil član ekipe evropskega pokala Jazbec. V drugem nastopu je Valenčič dosegel najboljši čas in zmagal.

"Valenčič je imel pri prvem nastopu smolo s svetlobo, a je bil eden redkih, ki so se z malo višjimi številkami prebili vsaj v dvajseterico. V drugo je imel s svetlobo srečo, a mu ni bilo nič podarjeno. Vajdič je bil zopet zanesljiv, posebna pohvala gre Jazbecu. Danes so skoraj vsi pokazali veliko tekmovalnosti," je povedal glavni trener slovenske moške ekipe za svetovni pokal Janez Šmitek.

Miller kljub zvitemu gležnju na slalomu

Slalom je zadnja priložnost za Millerja, da na olimpijskih igrah v Torinu osvoji medaljo. V letošnji sezoni je odstopil na petih od sedmih slalomov v svetovnem pokalu, zadnjo slalomsko zmago pa je zabeležil decembra 2004 v Sestrieru.

Američan Bode Miller bo nastopil na sobotnem olimpijskem slalomu kljub poškodbi gležnja, ki jo je staknil me igranjem košarke, so sporočili iz ameriške reprezentance. "Mora nastopiti," je dejal njegov trener Phil McNichol.

Tudi tiskovni predstavnik ameriške reprezentance Marc Habermann je potrdil, da si je Miller zvil gleženj, in dodal, da se takšne stvari pač zgodijo.

Številni smučarji se v prostem času ukvarjajo tudi z drugimi športi, na primer s košarko, odbojko in hokejem.