Naslovnica

Končana regata na Bledu

Bled, 24. 06. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Na Bledu se je v nedeljo končala tradicionalna 46. mednarodna junijska regata na kateri je nastopilo preko 500 veslačev iz 11 držav. Osrednjo nedeljsko tekmo, memorial Saša Mirjaniča, je dobil slovenski reprezentančni četverec brez krmarja z Matejem Prelogom, Rokom Kolandrom, Milanom Janšo in Janijem Klemenčičem. Po pričakovanju sta v dvojnem dvojcu slavila tudi svetovna in olimpijska prvaka Luka Špik in Iztok Čop.

Mariborčana Matej Prelog in Rok Kolander sta bila glavna zvezdnika regate. Že v soboto sta veslača Dravskih elektrarn brez težav ugnala Blejca Grego Sračnjeka in Miho Piriha ter finalista lanskih olimpijskih iger v Sydneyju in nosilca s SP 1998 v Kölnu, Jugoslovana Nikolo Stojiča in Džordžeja Visačkija med dvojci brez krmarja. Na regati, najmočnejši na Bledu po članskem svetovnem prvenstvu 1989, so bili prav dvojci brez krmarja najmočneje zasedena disciplina.

Svojo nalogo je stoodstotno izpolnil tudi Iztok Čop. Med enojci je prepričljivo ugnal sotekmovalca iz zmagovitega dvojca brez krmarja Luko Špika, ostali tekmeci pa so se zadaj spopadli za tretje mesto. "V drugem delu proge so bili visoki valovi in tam sem ujel boljši ritem od Luke, zato je bila zmaga ob močnem vetru v prsi še lažja, kot sem pričakoval," je menil Čop. V nedeljo pa sta Čop in Špik brez težav dobila še tekmo dvojnih dvojcev. "Nasprotniki so bili bolj ali manj reprezentanti B, zato bi bila razlika lahko še večja," je nastop komentiral Špik, ki se je pritožil nad novimi vesli s katerimi se letos še ne znajde.

V soboto sta zmagala sta tudi oba slovenska četverca. Med četverci brez krmarja so se uspeha veselili Anže Poljanec, Matija Pavšič, Tine Grden in Tomaž Pirih, med dvojnimi četverci pa udeleženci zadnjega svetovnega pokala Gregor Novak, Davor Mizerit, Boštjan Božič in Žiga Galičič. Slednji so v nedeljo uspeh ponovili. Med lahkimi veslači je bil oba dni uspešen Blaž Kajdiž.

V nedeljo je bil zanimiv tudi obračun dvojcev brez krmarja, ki sta ga dobila Jugoslovana Stojič in Visački, čeprav sta Sračnjek in Pirih prepričljivo vodila več kot polovico proge. Na koncu sta ju ogrozila celo člana druge slovenske posadke Tomaž Pirih in Anže Poljanec. "Včasih pač ne gre in izgledalo je, kot da sva se včeraj iztrošila. Niti ne vem, kaj se je zgodilo in kje sta naju nasprotnika prehitela," je ocenil Miha Pirih in ob tem pohvalil drugi slovenski čoln v katerem je veslal njegov mlajši brat Tomaž: "Še nikoli nista bila tako dobra."

V mladinski konkurenci sta edino slovensko zmago dosegla Mariborčana Andraž Fistravec in Žiga Palčec med dvojci brez krmarja, ki sta bila nepremagljiva oba dni. Na stopničke so se zavihtele tudi druge slovenske posadke, ki bodo glede na prikazano na Bledu krojile tudi razplete nekaterih tekem na letošnjem mladinskem svetovnem prvenstvu.

"Pogoji za tekmovanje so bili izvrstni, tako da se da tudi po časovnih dosežkih oceniti kvaliteta posameznih ekip in prav ti rezultati kažejo na dobro kvaliteto," je povedal vodja slovenskih veslačev Stanko Slivnik.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20