Najnovejše slike kometa Isona, ki jih je posnel Nasin teleskop Hubble, kažejo, da je komet še vedno cel. Nekateri so namreč predvidevali, da bi lahko ledeno jedro kometa razpadlo, ko bi ga ogrelo sonce, kateremu se komet približuje.
Slika je bila posneta 9. oktobra in Hubble bi zaznal, če bi bile na jedru razpoke. Prav tako je jedro simetrično in gladko. Temu ne bi bilo tako, če bi ob jedru leteli odlomljeni delčki, so zapisali na spletni strani ameriške vesoljske agencije.
Pred dnevi je kolumbijski astronom Ignacio Ferrin dejal, da komet razpada. To je trdil na podlagi primerjav fotografij kometa z ostalimi kometi, ki so razpadali in opazil podobnosti.
Seveda je komet še daleč izven nevarnosti. Najbližje Soncu bo šele 28. novembra. Številni menijo, da komet bližnjega srečanja ne bo preživel in tako naj ne bi bilo nič s t.i. kometom stoletja. V trenutkih, ko bo komet najbližje Soncu, bo tako zelo svetel, da ga bo moč videti s prostim očesom tudi podnevi, še bolj spektakularno predstavo pa bo komet ponudil ponoči, predvidevajo astronomi.
Hubblov teleskop je nebesno telo ujel v Marsovi orbiti okoli 284 milijonov kilometrov od Zemlje. Nam bo najbližje 26. decembra, ko bo od nas oddaljen le 64,2 milijona kilometrov.
KOMENTARJI (55)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.