vomo

Kupil ploščo za nekaj evrov in s prodajo zaslužil za avto
26. 09. 2024 10.02Rek, da se od spominov ne da živeti, za Damirja Vodopijo ne drži povsem. Že več desetletij namreč v gledališki pasaži med Nazorjevo in Čopovo ulico v Ljubljani prodaja rabljene vinilke, pa CD-je, DVD-je in kasete. Prodajalno je težko zgrešiti, saj po podhodu od trenutka, ko odpre vrata, odmeva nevsiljiva kitarska spremljava.

Janši četrt milijona podkupnine za vsako ladjo z orožjem?
23. 02. 2011 08.09Janša naj bi kot obrambni minister prejemal 250.000 dolarjev za vsako ladjo z orožjem, ki je leta 1991 priplula v Koper, trdi francosko-hrvaški posrednik z orožjem. Janša: "Gre za čisto izmišljotino."

'Janša in Bavčar trgovala z orožjem'
08. 11. 2007 15.36Nekdanji pripadnik VOMO je v svoji knjigi razkril podrobnosti o trgovini z orožjem med letoma 1991 in 1993.

Zaključni govori preloženi
20. 06. 2003 00.00Čeprav je sodni senat v zadevi Depala vas prejšnji petek napovedal morebitne zaključne govore, pa teh danes še ni bilo. Okrožni državni tožilec Gorazd Fišer namreč svojega govora še ni uspel pripraviti.

Klavora pričal v primeru Depala vas
13. 06. 2003 00.00Na ljubljanskem okrožnem sodišču so v zadevi Depala vas kot pričo tožilstva zaslišali nekdanjega šefa kriminalistične službe Mitjo Klavoro. Ta je pritrdil, da je bil Milan Smolnikar tajni sodelavec policije, vendar pa podatkov za notranje ministrstvo naj ne bi zbiral na obrambnem ministrstvu.

Na prostoru za priče Dušan Mikuš
25. 04. 2003 00.00Na ljubljanskem okrožnem sodišču so v nadaljevanju sojenja v zadevi Depala vas zaslišali nekdanjega direktorja vojaške obveščevalne službe Dušana Mikuša. Ta je potrdil zgodbo štirih obtožencev in poudaril, da so ravnali v skladu z navodili.

Krkovič pričal v zadevi Depala vas
18. 04. 2003 00.00Na ljubljanskem okrožnem sodišču so v okviru sojenja v zadevi Depala vas zaslišali tri priče, med njimi tudi Toneta Krkoviča, takratnega poveljnika specialne brigade Moris. Po njegovem bi morala za dogajanje v Depali vasi odgovarjati Slovenska vojska, ne pa štirje obdolženi, ki so le izpolnjevali ukaze.

Zadeva Depala vas: Pravilna aretacija?
11. 04. 2003 00.00Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je nadaljevala glavna obravnava v zadevi Depala vas. Na zahtevo obrambe so kot priči zaslišali policista, ki naj bi potrdila, da so obtoženci domnevnega tajnega policijskega sodelavca Smolnikarja aretirali v skladu z vsemi pravili.

Depala vas: Zaslišan oškodovanec Milan Smolnikar
21. 03. 2003 00.00Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je nadaljevala glavna obravnava v zadevi Depala vas, v kateri se je začelo zaslišanje prič, ki jih je predlagalo tožilstvo. Prvi zaslišani je bil Milan Smolnikar.

Nadaljevanje sojenja v primeru Depala vas
07. 03. 2003 00.00Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je po slabih dveh mesecih nadaljevalo sojenje v zadevi Depala vas. Vsi štirje obtoženi vztrajajo pri dosedanjih zagovorih, v kratkem pa naj bi predložili nove dokumente, ki naj bi potrdili njihovo zgodbo o dogajanju v Depali vasi.

Janša predstavil nove dokumente
05. 03. 2003 00.00Predsednik SDS in nekdanji obrambni minister Janez Janša je pred nadaljevanjem sojenja v zadevi Depala vas predstavil nove dokumente iz časa afere. Dokumenti naj bi dokazali, da gre pri sodnem postopku proti štirim nekdanjim pripadnikom specialne brigade Moris za političen proces in da je šlo pri aferi Depala vas za dobro pripravljeno politično akcijo.

Depala vas spet buri duhove
08. 11. 2002 00.00Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je nadaljevalo sojenje v zadevi Depala vas. Vsi trije obdolženi, razen Darka Njavra, ki se je zagovarjal že na prejšnji obravnavi, so podali pisne zagovore z namenom, da bi se sojenje hitreje odvijalo.

Prva obravnava v zadevi Depala vas
09. 09. 2002 00.00Na okrožnem sodišču v Ljubljani se je končala prva obravnava v zadevi Depala vas, na kateri sodijo štirim pripadnikom obrambnega ministrstva, ki so leta 1994 aretirali tajnega sodelavca policije Milana Smolnikarja. Nadaljevanje obravnave bo 18. oktobra.

Skrita vojna Andreja Lovšina
27. 06. 2001 00.00Andrej Lovšin, nekdanji direktor varnostnih organov ministrstva za obrambo (VOMO), predhodnika sedanje obveščevalno varnostne službe (OVS), je na novinarski konferenci ob izidu svoje knjige Skrita vojna: spopad varnostno-obveščevalnih služb povedal, da je knjiga zahvala vsem, ki so z obveščevalnimi podatki v letih 1990 in 1991 pomagali ustvariti realno sliko o JLA in na ta način slovenskemu vodstvu pomagali do sprejetja pravih odločitev. Knjiga govori o varnostno-obveščevalnem delu v okviru takratnega republiškega sekretariata za ljudsko obrambo, o postavitvi samostojnega slovenskega sistema varnostno-obveščevalne službe in te dogodke umešča v širši politični okvir. Knjiga ne daje odgovorov, kdo je bil v spopadu obveščevalnih služb uspešnejši, te si bo moral bralec poiskati sam, je še povedal Lovšin.

Lovšin zanikal trditve Painkiherja
10. 02. 2000 08.09Nekdanji direktor VOMO Andrej Lovšin je včeraj zanikal navedbe nekdanjega vodje obveščevalnega oddelka VOMO Antona Painkiherja, po katerih naj bi slednjemu dejal, da je nekdanjemu poveljniku specialne brigade Moris Antonu Krkoviču predal dokumente in denar od prodaje orožja.

Komisiji manjka dokumentacija
14. 01. 2000 13.50Preiskovalna komisija o morebitni vpletenosti in odgovornosti nosilcev javnih funkcij pri prodaji opreme in orožja iz skladišča Ložnica v času po slovenski osamosvojitvi tudi po drugem krogu pričevanj, ko je za zaprtimi vrati zaslišala še preostale štiri od skupno sedmih pripadnikov nekdanjega varnostnega organa pri obrambnem ministrstvu (VOMO), po besedah predsednika komisije Rudolfa Mogeta (LDS) ne more odgovoriti na vprašanje, koliko orožja je bilo prodanega, za kakšno ceno in komu; to pa zato, ker manjka knjigovodska dokumentacija, ki bi opisovala gotovinsko poslovanje pri teh dogodkih.