urejanje planinskih poti

Gasilska vaja pri planinski koči: pred požarom rešili Dom pod Storžičem
16. 10. 2021 15.57Pri Domu pod Storžičem je potekala gasilska vaja, pri kateri je sodelovalo 85 gasilcev iz 14 gasilskih enot z Gorenjske z 18 vozili. V štirih letih so namreč pri nas pogorele že štiri planinske koče: Kocbekov dom na Korošici, koča na Okrešlju, Mozirska koča in Dom na Osankarici. Največje težave, s katerimi se gasilci spopadajo pri gašenju požarov v planinskih kočah, so težka dostopnost, velika oddaljenost in omejene količine vode.

Z zahtevno helikoptersko akcijo prepeljali več ton materiala na Okrešelj
27. 08. 2020 08.45Po devetih mesecih, odkar je pogorel priljubljen dom na Okrešlju, je vse pripravljeno na gradnjo novega doma. K začetku dobre zgodbe je pripomogla tudi Slovenska vojska, saj je s skoraj 40 helikopterskimi naleti na Okrešelj prevozila kar pet ton cementa, 14 ton armaturnih mrež in drugega betonskega železa za temeljno ploščo.

'Turizem je blagoslov in zlo'
24. 08. 2019 15.41Podobno kot naše obmorske kraje in glavno mesto tudi slovenske planine, hribe in alpske doline vse bolj preplavljajo turisti, planinci. Višje ležeče destinacije beležijo rekordne obiske, kar na eni strani navdušuje turistične delavce, na drugi pa jim povzroča skrbi. Kdaj je turistov preveč, kje so meje? Kdaj človek postane prevelika obremenitev za okolje in kakšne so rešitve?

Slovenci smo narod gora, a država za urejanje planinskih poti ne nameni niti evra
26. 06. 2018 06.00Po zadnjih podatkih naše gore letno obišče 1,7 milijona obiskovalcev. Gneča pa seveda terja svoj davek in pusti posledice tudi na planinskih poteh. Čedalje več dela imajo zato markacisti, ki te poti urejajo in zanje skrbijo, in to prostovoljno. V Sloveniji jih imamo približno 770, od tega zgolj nekaj deset takšnih, ki so usposobljeni za visokogorje. Država ob tem za urejanje planinskih poti ne nameni niti evra.