tečajnica

Devet reševalk 170 metrov pod zemljo reševalo poškodovanca

14. 04. 2018 19.38

Vsaj desetkrat na leto iz podzemlja rešujejo ljudi ali živali jamarji reševalci. V vsej zgodovini jamarske reševalne službe pri nas in v tujini pa se še ni zgodilo, da bi se na reševanje podala le ženska ekipa. Jamarske reševalke so si organizirale takšno vajo v bližini Kozine, ker se želijo po izurjenosti postaviti ob bok moškim kolegom.

Palmer na tečaju gosti manekenko

28. 08. 2013 16.32

Legendarni ameriški golfist Arnold Palmer ima pri 83 letih še naprej polne roke dela. Trenutno dela z zelo zanimivo tečajnico, ameriško manekenko Kate Upton.

Zakaj Slovenija ne dohaja tempa tujine?

18. 09. 2009 13.04

Rast delniških tečajev je na evropskih in ameriških trgih vse močnejša, Ljubljanska borza pa komajda sledi tempu. Kaj se dogaja, kaj je narobe s slovenskimi delnicami?

Šrot na kolenih

06. 08. 2009 09.49

Potem ko je zasežene delnice Infond Holdinga prodala še Abanka, se je Šrotov krog dobil na kriznem sestanku. V Infond Holdingu namreč trdijo, da bi bilo s prodajo delnic možno iztržiti bistveno več, zato menijo, da so bili oškodovani.

Tina Gaber drsa

17. 10. 2008 06.35

Nekdanja miss Hawaiin Tropic Tina Gaber je kljub neprijetnim izkušnjam na ledu premagala strah in zaključila tečaj drsanja.

Nova pravila na borzi

26. 05. 2008 11.27

Nova pravila na Ljubljanski borzi so usklajena z zakonodajo in uvajajo nove segmentacije borznega trga.

Nova borzna pravila

09. 05. 2008 16.49

Borzni trg po novem ne bo več razdeljen na borzno kotacijo in prosti trg. Delnice bodo razdeljene v podsegmente, na podlagi njihove kakovosti.

Enotna borzna kotacija

03. 01. 2001 00.00

V skladu z veljavnimi pravili Ljubljanske borze sta se s 1. januarjem združili borzni kotaciji A in B v enotno borzno kotacijo, spremembe pa so v tečajnico vključili danes, na prvi trgovalni dan v letošnjem letu. Z združitvijo je posledično prišlo do sprememb v uradni tečajnici borze, ustrezno prilagojeni pa so tudi kriteriji za sprejem vrednostnih papirjev v enotno borzno kotacijo. Z združitvijo obeh kotacij v enotno je trg vrednostnih papirjev postal bolj transparenten, njegova organiziranost pa usklajena s prakso držav članic EU, so sporočili iz Ljubljanske borze.

Enotna borzna kotacija

23. 12. 2000 00.00

Glede na veljavna Pravila Ljubljanske borze se bosta 1. januarja združili borzni kotaciji A in B v enotno borzno kotacijo. Z združitvijo bo posledično prišlo do sprememb v uradni tečajnici borze, ustrezno prilagojeni pa bodo tudi kriteriji za sprejem vrednostnih papirjev v enotno borzno kotacijo. Trg vrednostnih papirjev bo z združitvijo obeh kotacij v enotno postal bolj transparenten, njegova organiziranost pa usklajena s prakso dežel članic EU. Vsi izdajatelji, katerih vrednostni papirji bodo na zadnji dan leta 2000 sprejeti v borzno kotacijo A ali B, bodo po tem datumu kotirali v združeni borzni kotaciji.

V novem letu enotna borzna kotacija

23. 12. 2000 00.00

Ljubljanska borza bo glede na veljavna pravila s 1. januarjem združila borzno kotacijo A in B v enotno borzno kotacijo. Z združitvijo bo posledično prišlo do sprememb v uradni tečajnici borze, ustrezno prilagojeni pa bodo tudi kriteriji za sprejem vrednostnih papirjev v enotno borzno kotacijo, so sporočili iz Ljubljanske borze.

Črna gora ponovno razvrednotila dinar

21. 09. 2000 00.00

Denarni svet Črne gore je ponovno razvrednotil jugoslovanski dinar, ki je v tej republiki ZRJ vzporedna valuta. Od včeraj je tako nemška marka kot glavna valuta v Črni gori vredna 33 dinarjev (prej 30 dinarjev), pišejo beograjski zasebni časniki. Črnogorski monetarni svet je pojasnil, da je vrednost jugoslovanske valute spremenil zaradi večjih količin dinarjev, ki naj bi jih poslal Beograd v Črno goro za izplačilo zaostalih plač. Uradni tečaj dinarja je še vedno 6 dinarjev za nemško marko, tečajnica jugoslovanske centralne banke (NBJ) pa ima prav tako še vedno rubriko - posebna devizna stimulacija za vsak menjalni tečaj. Stimulacija za nemško marko znaša 14 dinarjev, tako da poslovne banke ob nakupu nemške valute izplačajo prodajalcu 20 dinarjev. Sicer pa je v Srbiji glavno merilo vrednosti tujih valut sivo devizno tržišče, na katerem je treba trenutno za eno marko odšteti 31 dinarjev, zanjo pa je mogoče dobiti 29 dinarjev.

Ponovno devalviran dinar

20. 09. 2000 00.00

Denarni svet Črne gore je ponovno razvrednotil jugoslovanski dinar, ki je v tej republiki ZRJ vzporedna valuta. Od včeraj je tako nemška marka kot glavna valuta v Črni gori vredna 33 dinarjev (prej 30 dinarjev).

Edinstvena tečajnica v Srbiji

31. 05. 2000 09.54

V Srbiji je včeraj začela veljati edinstvena tečajnica, ki ima po novem en stolpec več kot dosedanja. Za vsako tujo valuto velja poleg prodajnega, nakupnega in srednjega tečaja še t.i. posebna dinarska stimulacija.