rohingja

Požar v največjem begunskem taborišču je bil podtaknjen

13. 03. 2023 08.09

Pretekli teden je največje begunsko taborišče zajel obsežen požar. Več kot 15.000 ljudi je ostalo brez strehe nad glavo, pogorelo je približno 2800 bivališč. Preiskava je pokazala, da je bil požar podtaknjen.

Nobelova nagrajenka dobila še tri leta zapora

02. 09. 2022 10.00

Odstavljeno voditeljico Mjanmara, Aung San Suu Kyi, je sodišče mjanmarske vojaške hunte zaradi domnevne volilne goljufije obsodilo na še tri dodatna leta zapora. Skupno je bila v zadnjih mesecih 77-letnica obsojena na 17 let zapora zaradi različnih kaznivih dejanj, vključno s korupcijo, spodbujanjem k uporu in kršenjem covidnih ukrepov.

Angelina nagovorila Združene narode naj prekinejo verigo spolnega nasilja

16. 11. 2017 11.13

Angelina Jolie je imela resen govor o problematiki, ki se navezuje na spolno nasilje. V govoru je dejala, da je skozi leta slišala veliko obljub, zakonov in resolucij na to temo, a spremenilo se ni nič.

Mjanmarska voditeljica in Nobelova nagrajenka vendarle na območje preganjanih Rohingj

02. 11. 2017 11.02

Mjanmarska voditeljica Aung San Su Či se je vendarle odpravila v zvezno državo Rakhine. To je njen prvi obisk države, potem ko je avgusta vzniknilo nasilje nad manjšino Rohingja. Združeni narodi so že pred časom ocenili, da ima zatiranje manjšine Rohingja vse znake etničnega čiščenja. 

FOTO: 'Tukaj smo si naredili zatočišče, zdaj ga je odnesla voda'

20. 09. 2017 12.10

Najprej so bežali pred nasiljem, zdaj bežijo pred poplavami. Pripadnikom Rohingje so poplave uničile zatočišča, ki so si jih postavili v obalnih krajih Bangladeša, zato so prisiljeni iskati bolj suhe predele v notranjosti države. Medtem pa številni svetovni voditelji obsojajo mjanmarsko voditeljico, ki se v svojem govoru ni odzvala na očitke o etničnem čiščenju.

Nobelova nagrajenka za mir brani nasilje mjanmarske vlade nad pripadniki Rohingje

19. 09. 2017 09.56

Mjanmarska voditeljica Aung San Su Či se je vendarle oglasila zaradi nasilja nad pripadniki muslimanske manjšine Rohingja. Branila je vladni odziv in povedala, da je vlada pripravljena omogočiti vrnitev beguncev, ki so zbežali v sosednji Bangladeš, in tuje diplomate pozvala na obisk Rakhine. Amnesty International je Nobelovo nagrajenko za mir medtem obtožil, da še vedno tišči glavo v pesek.

FOTO: Dogajanje v Mjanmaru 'šolski primer etničnega čiščenja'. Podporniki vlade širijo lažne fotografije

11. 09. 2017 16.16

ZN mjanmarsko vlado pozivajo, naj ustavi kruto vojaško operacijo proti preganjanemu ljudstvu Rohignja. Visoki komisar ZN je dogajanje v Mjanmaru označil celo za šolski primer etničnega čiščenja. Voditeljico San Su Či k ustavitvi nasilja poziva tudi Nobelov nagrajenec za mir Dalajlama. Analiza fotografij, ki naj bi dokazovale, da pripadniki Rohignje sami požigajo lastne hiše, je pokazala, da so le te zrežirane.

V nasilju v Mjanmaru naj bi bilo že več kot tisoč žrtev, na begu skoraj 300 tisoč ljudi

08. 09. 2017 17.12

Združeni narodi poročajo, da je na severu Mjanmara morebiti umrlo že več kot 1000 ljudi, večinoma pripadniki muslimanske manjšine Rohingja. Oblasti sicer trdijo, da je število dvakrat manjše. V zadnjih dveh tednih je pred nasiljem v sosednji Bangladeš zbežalo že blizu 300 tisoč ljudi. Satelitski posnetki pa razkrivajo uničenje celotnih vasi.

Prvi odziv Nobelove nagrajenke na nasilje nad muslimani v Mjanmarju: Napetosti razpihujejo lažne novice

07. 09. 2017 12.20

Več kot 160.000 pripadnikov muslimanske manjšine Rohingja je zaradi nasilja na severu Mjanmara, ki je izbruhnilo konec avgusta, do zdaj zbežalo v Bangladeš. Ubitih naj bi bilo najmanj 400 ljudi. Mjanmarske oblasti trdijo, da gre za upornike, tisti, ki so uspeli pobegniti, pa, da so to njihovi sovaščani.

FOTO: 'Sežigajo nas, ubijajo nas, požgali so našo vas'

02. 09. 2017 18.17

Pripadniki manjšine Rohingja v Mjanmaru bežijo pred nasiljem, ki jih nad njimi izvajata vojska in skrajneži. V sosednji Bangladeš je samo v zadnjih 24 urah zbežalo skoraj 20.000 pripadnikov te muslimanske manjšine, skupno v osmih dneh, od začetka nasilja, že 60.000. "Vojska in skrajneži nas sežigajo, ubijajo, požgali so našo vas," pravijo begunci.