primer Šuštar

Šuštarjeva spet lastnika podjetja, delavske pravice še predmet sodnih mlinov
30. 03. 2024 19.24Zakonca Šuštar sta po prislini poravnavi in odpisu za 5,5 milijona evrov dolga vnovič lastnika podjetja, na zatožno klop zaradi obtožb o kršitvah pravic delavcev pa še nista sedla. V tej luči prihaja do pozivov k spremembam insolvenčne zakonodaje in pospešku postopkov na sodiščih.

'Domnevne zlorabe patra Rupnika so nas šokirale, namiguje se na več primerov'
22. 12. 2022 10.13V začetku decembra je krščansko skupnost pretresla nova cerkvena afera, v katero je vpleten znani jezuitski duhovnik, pater Marko Ivan Rupnik. Na obtožbe so se po dobrih treh tednih odzvali tudi slovenski škofi, ki so dogodek tako kot slovenski jezuiti ostro obsodili. Žrtvam so izrazili podporo, krščanski skupnosti pa obljubili, da bodo domnevne zlorabe tudi sami preiskali. "Če so se stvari ponavljale še pred dvema letoma, niso zastarane," je ob tem še izpostavil predsednik škofovske konference.

Ovadbe zaradi kršitev delavskih pravic: kaj je ugotovila Policija?
03. 11. 2022 11.46Koprski kriminalisti so predstavili izsledke obsežne kriminalistične preiskave sumov storitve kaznivih dejanj zoper delovno razmerje in socialno varnost pri dveh gospodarskih družbah z območja Kopra. Kazenska ovadba je doletela dve fizični in dve pravni osebi. Čeprav Policija zaradi varstva osebnih podatkov imen vpletenih družb ne razkriva, gre neuradno za podjetji Marinblu in Selea.

Kandidati o 'versko slepi državi' in prepletanju religije s politiko
20. 10. 2022 08.21Vera je od nekdaj krojila ustroj države. Vpliva tako na načela prebivalstva kot tudi na zakone. Po poganstvu je prišlo krščanstvo, danes pa v Sloveniji deluje več deset registriranih cerkva in drugih verskih skupnosti. Poudarek na beli krščanski Evropi se je sicer znova zbudil v času begunskega vala leta 2015, jabolko spora pa je pri nas že pred tem predstavljala tudi izgradnja prve džamije v Sloveniji. Religija in vera sta tako kljub načelom ločenosti države in verskih skupnosti, svobodnega delovanja le-teh in načelu enakopravnosti verskih skupnosti še kako vpeta v politično dogajanje v Sloveniji. Kakšen pogled pa ima na odnos med državo in religijo sedmerica predsedniških kandidatov?

Podjetjema Marinblu in Selea izrečeni prvi ukrepi, vodstvo zanika obtožbe
09. 06. 2022 08.45V javnosti še vedno odmeva zgodba izkoriščanja delavcev v podjetjih Marinblu in Selea. Vodstvo podjetja je zanikalo, da so delavci podvrženi psihičnim pritiskom in da jih ne plačujejo. Na ministrstvu za delo pa so prepričani, da takšna podjetja nimajo mesta v Sloveniji in obljubljajo, da bodo naredili vse, da se to prekine, delavce pa bodo zaščitil. Predsednica ZSSS Lidija Jerkič pa je odločena, da se ob takih primerih moramo zganiti, saj lahko to sicer postane praksa tudi v drugih podjetjih.

Izkoriščanje delavcev na Kozini: Ne le delovni pogoji, težava so tudi higienski standardi
08. 06. 2022 09.30Delavska svetovalnica je minuli teden na koprsko tožilstvo vložila kazensko ovadbo zoper podjetji Marinblu in Selea zaradi suma kršenja pravic delavcem. Zaposlene v podjetjih v lasti družine nekdanjega državnega sekretarja Borisa Šuštarja silijo tudi v 40 ur neprekinjenega dela, stalno pa jih nadzirajo kamere.

DZ preprečil možnost referenduma o novem interventnem zakonu
29. 12. 2021 16.45DZ je sklenil, da razpis zakonodajnega referenduma o novem interventnem zakonu za pomoč ob covidu-19 ni dopusten. Sprejemu sklepa so nasprotovali poslanci dela opozicije, ki so med drugim opozarjali, da gre za zlorabo instituta referenduma, z zakonom pa, da si vladajoča koalicija le kupuje volilne glasove.

Želijo, da Furs pod drobnogled vzame Odlazkovo medijsko skupino
11. 10. 2021 21.05Odbor DZ za kulturo je na zahtevo SDS in SMC razpravljal o lastništvu medijev v Sloveniji in koncentraciji medijskega prostora. Sejo so obstruirali člani odbora iz vrst LMŠ, SD, SAB in Levica, ostali so se osredotočili na lastništvo Martina Odlazka v medijih. Odbor je med drugim Fursu predlagal, naj preveri nakupe medijev v njegovi skupini.

Po napadih na poslance Zorčič razmišlja o vložitvi kazenske ovadbe
12. 07. 2021 16.27Predsednik DZ Igor Zorčič je napade na nekatere poslance po sprejetju zakona o nalezljivih boleznih, pri čemer je odmeval primer nasilja do vodje poslancev NSi Jožefa Horvata pred DZ, v izjavi označil za nedopustne, češ da gre za ščuvanje in pozivanje k nasilju. "Menim, da so šli nekateri celo tako daleč, da bomo razmislili o vložitvi kazenske ovadbe," je napovedal.

Interpelacija zoper Simonitija: kako bodo glasovali poslanci DeSUS in SMC?
24. 03. 2021 07.17V državnem zboru so letele ostre kritike zoper kulturnega ministra Vaska Simonitija, ki mu v opozicijskih LMŠ, SD, Levica in SAB očitajo predvsem škodljiv odnos do medijev ter neukrepanje v času epidemije. Predlagateljice interpelacije same sicer nimajo dovolj glasov za uspeh interpelacije, a na kocki so glasovi posameznih poslancev DeSUS in SMC, kjer pri glasovanju po napovedih ne bodo enotni. Da bosta interpelacijo podprla, sta med drugim napovedala Jurij Lep in Branislav Rajić. Maratonska interpelacija se bo nadaljevala v četrtek, ko bo tudi znana usoda kulturnega ministra.

Čezmejnim delavcem se zaradi brezposelnosti obeta višje nadomestilo kot zaposlenim v Sloveniji
02. 03. 2021 12.33DZ se je seznanil s predlogom novele zakona o urejanju trga dela, po kateri bi bili čezmejni delavci v primeru brezposelnosti začasno upravičeni do višjega nadomestila kot delavci, zaposleni v Sloveniji. Predlog je v postopek vložila skupina volivcev in ga bo DZ predvidoma izglasoval, saj mu v poslanskih skupinah skoraj ne nasprotujejo.

Sposobne, z vezami, poslušne, delavne – kakšne mlade imajo v slovenski politiki najraje?
08. 11. 2020 07.22Mnogi mladi, ki jih zanima politično udejstvovanje, bi s pomočjo politike radi spremenili svet in pomagali drugim ljudem. A kako se pot mladega politika pri nas začne in s čim si mladi politiki v očeh svojih nadrejenih 'zaslužijo' priložnost, da napredujejo? Ali uspejo v politiki razvijati svoje potenciale in talente? Žiga Ciglarič in Liam Pavlin sta študent in dijak, ki ju politika zelo zanima. O njej sta se pogovarjala z dvema mladima poslankama, eno koalicijsko in eno opozicijsko.

FOTO: Zaradi cinkarne umirajo na obroke?
02. 03. 2012 16.45Analiza vzorcev sadre iz bližine Cinkarne Celje je potrdila presežne vrednosti talija in težkih kovin. Ljudje, ki živijo v senci cinkarne, obolevajo za rakom in umirajo pogosteje kot drugod v Sloveniji. Ali država in občina za reševanje storita dovolj in kdo si pred problemi zatiska oči?

Šuštar hoče domov
15. 09. 2007 12.25Nekdanji obsojeni državni sekretar Šuštar je obvestil kanadske oblasti, da umika prošjo za azil.

Skop komentar ministra
14. 09. 2007 14.27Na današnji novinarski konferenci je pravosodni minister spregovoril tudi o odmevnih primerih Šuštar in Popovič.

Šuštar gre na vrhovno sodišče
31. 12. 2004 00.00Nekdanji državni sekretar na ministrstvu za gospodarstvo Boris Šuštar se bo na zadnjo izrečeno sodbo pritožil na vrhovno sodišče RS.

Šuštarju dve leti zapora?
30. 12. 2004 00.00Višje sodišče v Ljubljani naj bi po neuradnih podatkih Borisu Šuštarju izreklo dveletno zaporno kazen zaradi podkupovanja.

Okrožno sodišče bo ponovno odločalo
15. 10. 2004 00.00Ljubljansko okrožno sodišče bo moralo, v skladu s predlogom tožilstva, v aferi Orion še enkrat odločati o zavarovanju Orionovega premoženja.

Orion pod drobnogledom
06. 02. 2004 00.00Urad za preprečevanje pranja denarja bo pod drobnogled vzel domnevno sumljive posle finančne družbe Orion ter z njo povezana podjetja.

Primer Šuštar: Nova tožba
10. 12. 2003 00.00Nekdanjega državnega sekretarja Borisa Šuštarja, ki je bil ponovno obsojen zaradi korupcije, čaka nov kazenski postopek.

Znova obsojeni za podkupovanje
09. 12. 2003 00.00Ljubljansko okrajno sodišče je vse obdolžene v zadevi Šuštar spoznalo za krive. Nekdanji državni sekretar je obsojen na dve leti in štiri mesece zapora ter plačilo 7 milijonov tolarjev.

V torek znana sodba
03. 12. 2003 00.00Z zaključnimi govori tožilstva in obrambe se sedemmesečno sojenje v primeru Šuštar približuje h koncu.

Zaželel si je dragoceno pohištvo
26. 11. 2003 00.00Na sodišču se je danes pojavil direktor podjetja Stilles, pri katerem je nekdanji državni sekretar Šuštar naročil 20 milijonov tolarjev vredno pohištvo.

Izločitev sodnice v primeru Šuštar?
02. 07. 2003 00.00Na glavni sodni obravnavi proti Borisu Šuštarju in drugim soobtoženim zaradi sprejemanja podkupnine, je bil zaslišan podjetnik Darko Selan, ki je ključna priča v tem procesu. Proces se je sprevrgel v pravi boj med tožilstvom in obrambo o verodostojnosti priče, ki se je končal s predlogom za izločitev sodnice.

Zaradi bolezni preložili obravnavo
04. 06. 2003 00.00Na ljubljanskem okrajnem sodišču bi se moralo nadaljevati sojenje v primeru Šuštar, vendar je bila obravnava zaradi bolezni obtoženca preložena.

So zvočni zapisi dokaz proti Šuštarju?
21. 05. 2003 00.00Na ljubljanskem okrajnem sodišču se je nadaljevalo sojenje v primeru Šuštar, ki ga obtožnica bremeni jemanja podkupnine, vendar le-ta to zanika. Današnja obravnava je bila v celoti namenjena poslušanju več telefonskih pogovorov oziroma zvočnih zapisov.

Odmevna sojenja v letu 2002
04. 01. 2003 00.00Slovenijo je v minulem letu zaznamovalo kar nekaj odmevnih sojenj. A večinoma niso odmevale sodbe, temveč nepričakovani zapleti. Zbrali smo nekaj procesov, ki so v javnosti dvignili največ prahu.

Zadeva Šuštar na okrajno sodišče
04. 09. 2002 00.00Senat ljubljanskega okrožnega sodišča je odločil, da ni več pristojno za odločanje v kazenski zadevi nekdanjega državnega sekretarja na gospodarskem ministrstvu Borisa Šuštarja, zato so morali primer odstopiti ljubljanskemu okrajnemu sodišču.

Cerarjeva ne komentira
26. 06. 2002 00.00Generalna državna tožilka Zdenka Cerar na tiskovni konferenci ni hotela komentirati domnevnega prisluškovanja znanemu odvetniku Čeferinu. Kot je pojasnila, je izdaja podatkov, ki bi pričali o uvedbi posebnih obveščevalnih metod, kaznivo dejanje.

Šuštar pričakoval oprostitev
13. 06. 2002 00.00Višje sodišče je razveljavilo sodbo ljubljanskega okrožnega sodišča v primeru Šuštar in ga vrnilo na prvo stopnjo.