osnovna šola staneta žagarja

V Kranju zaživela zelena streha: na svežem zraku bo lahko 60 učencev

28. 09. 2020 15.43

Učenci sedmih razredov OŠ Staneta Žagarja v Kranju so od ravnateljice in župana v uporabo prevzeli novo zeleno streho. Učenje naravoslovja, kemije, tehničnega in likovnega pouka na prostem bo zdaj bolj zanimivo in poučno, pravi ravnateljica, župan pa načrtuje, da bodo na strehi organizirali tudi visoke protokolarne obiske. Projekt je prijazen ne le do okolja, pač pa tudi do zdravja – zlasti v času razsajanja virusov.

V Kranju bo septembra zaživela učilnica na prostem

08. 08. 2020 17.56

Potem ko je skupina prostoRož septembra lani med 15 prijavljenimi občinami izbrala Kranj za pilotni projekt ozelenitve strehe, na OŠ Staneta Žagarja že potekajo pripravljalna dela, prihodnji teden pa bodo začeli tudi z gradbenimi. Prvo večjo javno zeleno streho v Kranju bodo tako učitelji in učenci lahko začeli uporabljati s koncem septembra, delovala pa bo kot učilnica na prostem ter obenem ponujala prostor za sprostitev med odmori.

Med poukom morajo nositi bunde

09. 01. 2012 18.17

V kranjski Osnovni šoli Staneta Žagarja se bojijo prave zime. Jutra v zgornjih učilnicah so tako hladna, da so učenci oblečeni v bunde. Na občini trdijo, da doslej ni bilo denarja za nova okna.