onko net

Bolniki z rakom pozivajo: 'Ko opazite prvo spremembo, takoj poiščite pomoč'

01. 06. 2022 18.54

Vse večji javnozdravstveni problem so tudi rakava obolenja in njihovo zgodnje odkritje v ogromnem odstotku primerov pomeni mejo med življenjem in smrtjo. Več kot tretjino rakov je namreč možno preprečiti, druga tretjina pa je ob zgodnjem odkritju povsem ozdravljiva. Zato v Združenju organizacij bolnikov z rakom začenjajo kampanjo Brez izgovorov, s katero pozivajo: Ko opazite prvo spremembo, ne iščite izgovorov, pač pa poiščite pomoč. Kateri so poglavitni simptomi, ki jih ne smemo zanemariti, je pojasnila predsednica Združenja Onko net Kristina Modic.

Onko Net poziva k možnosti nastanitve ukrajinskih bolnikov

21. 03. 2022 14.47

V Združenju slovenskih organizacij bolnikov z rakom Onko Net pozivajo ministra za zdravje in odgovorne zdravstvene institucije, naj čim prej pregledajo možnosti nastanitve ukrajinskih kroničnih, med njimi tudi onkoloških bolnikov v Sloveniji. Predstavniki društev onkoloških bolnikov so pripravljeni sodelovati pri reševanju njihove problematike.

Na onkološkem inštitutu primorani v zmanjševanje onkološke dejavnosti

24. 01. 2022 13.32

Na Onkološkem inštitutu Ljubljana so prejšnji petek vzpostavili rdečo cono za svoje hospitalizirane bolnike, pri katerih so potrdili okužbo z novim koronavirusom, trenutno obravnavajo tri. Ker je rdeča cona vzpostavljena na kirurškem oddelku, na inštitutu opozarjajo, da bodo primorani zmanjševati svojo onkološko dejavnost. Medtem so iz slovenskega združenja onkoloških bolnikov sporočili, da so resno zaskrbljeni nad odločitvijo onkološkega inštituta in pravijo ne krčenju onkoloških dejavnosti, da pa se pridružujejo pozivom k odgovornosti in solidarnosti.

Združenje Onko Net: Naj epidemijo covida-19 izrine epidemija solidarnosti in človečnosti

20. 11. 2021 18.33

Slovensko združenje organizacij bolnikov z rakom Onko Net prosi ljudi, naj z upoštevanjem ukrepov in odgovornim ravnanjem ter cepljenjem pomagajo zajeziti epidemijo covida-19, odločevalce pa poziva, naj kljub še tako zaostrenim razmeram v slovenskih bolnišnicah ne ustavljajo onkološkega zdravljenja in presejalnih programov za zgodnje odkrivanje raka. Zaskrbljeni so namreč, da bi lahko nadaljnje naraščanje števila covidnih bolnikov vodilo v krčenje onkoloških programov. "Vsako odlašanje z zgodnjo diagnostiko in zdravljenjem raka je namreč življenje ogrožajoče, za nekatere bolnike z rakom pa lahko pomeni tudi smrtno obsodbo," opozarjajo.

Šest napotkov, kako do zdravniške obravnave v koronačasih: Vztrajajte!

04. 09. 2020 06.00

Brez dvoma je covid-19 ohromil naše zdravstvo, dostop do zdravnikov pa je omejen. Da pa je komunikacija z zdravnikom vseeno uspešna, pa lahko veliko storimo sami. V nadaljevanju najdete nekaj priporočil. Stroka sicer priznava – veliko bo treba postoriti tudi na naši strani, še posebej v smislu boljše organizacije dela.

Vrh ledene gore: bolniki z rakom brez diagnoze. Zakaj ne morete do zdravnika?

03. 09. 2020 13.39

Kaj storiti, ko v časih covid-19 otipate sumljivo tvorbo, ko sumite, da imate raka, telefon v ordinaciji vašega zdravnika pa zvoni v prazno, elektronska pošta ostaja neodgovorjena, če imate srečo, da se vam oglasi medicinska sestra, pa vas odpravi v nekaj kratkih stavkih?

Preživetje rakavih bolnikov pri nas slabše od evropskega povprečja. Nujni celostna obravnava, krajše čakalne dobe, prehranska podpora

27. 11. 2017 15.31

Preživetje bolnikov z rakom pri nas je povezano predvsem s poznim odkrivanjem bolezni in je slabše od evropskega povprečja. Ljudi je potrebno ozavestiti, da so sami odgovorni za svoje zdravje, opozarjajo strokovnjaki. Poleg tega je nujno skrajšanje čakalnih dob, celostna obravnava, prehranska podpora in sistemska rehabilitacija.

Onkološki bolniki ministrici: omejevanje bolniške na leto dni lahko uniči rakavega bolnika in njegovo družino

03. 02. 2017 08.50

Medtem ko je ministrica za zdravje sredi januarja s ponosom predstavila predlog zdravstvene reforme, je le-ta deležna številnih kritik. Tokrat so se oglasili onkološki bolniki, ki opozarjajo, da omejitev bolniške na leto dni ni primerna rešitev. "Rak je bolezen, ki ima številne obraze in pri kateri odkrivanje bolezni, zdravljenje in rehabilitacija potekajo različno dolgo, tudi več kot leto dni."