ogro

Kako so v Vietnamu rešili britanskega pilota in ostali država brez smrti zaradi covida-19
27. 06. 2020 16.02"Če bi bil kjerkoli drugje, bi bil mrtev. Odklopili bi me po 30 dneh," je v prvem pogovoru za BBC dejal britanski pilot Stephen Cameron iz bolniške postelje. 43-letni Škot je na ventilatorju na intenzivni negi preživel 68 dni, kar je dlje kot katerikoli pacient v Veliki Britaniji. A zdravili ga niso v njegovi domači bolnišnici v Motherwellu, temveč v vietnamskem mestu Hošiminh.

'Nori' Gravesen v knjigi: Ronaldu zlomil zob, 'streljal' na Rooneyja ...
15. 02. 2019 11.05Danski vezist Thomas Gravesen se v zgodovino nogometa ni vpisal kot eden najboljših na svojem položaju, je pa bojeviti Danec po upokojitvi spisal izjemno uspešno zgodbo v poslovnem svetu in zdaj uživa v (skoraj) brezskrbnem življenju v Las Vegasu. Svoje dogodivščine je zbral v pravkar izdani knjigi.

Je za naše vse dražje življenje res kriva Evropska unija?
02. 07. 2018 15.34Pretirana regulacija nikjer na svetu ne prinaša dolgoročnih koristi: ne za zdravje in kakovost življenja državljanov, ne za gospodarsko blaginjo države - to potrjujejo tudi rezultati številnih raziskav in študij. A Slovenija kljub temu vse bolj omejuje svobodno izbiro posameznikov ter zvišuje in uvaja vedno nove davke in trošarine. V večini primerov se pri tem zgovarja na usklajevanje z evropskim pravnim redom. Toda ali je res samo Evropa kriva za naše vse dražje življenje in višanje trošarin? In kako zelo (če sploh) so v odločitve o davkih in trošarinah vpeta podjetja, gospodarstveniki, ekononomisti?

Moja bitka z ogromno težo
23. 11. 2016 08.33Moja življenjska zgodba - kako sem dvakratno zmanjšala telesne mere. Ko sem bila obupana, sem našla čudežno tabletko in začela živeti boljše življenje.

SMG v Latinski Ameriki
20. 06. 2001 00.00Slovensko mladinsko gledališče spet gostuje v Latinski Ameriki. Na čilskem festivalu Temporales Teatrales in v Asuncionu bo ekipa SMG tako odigrala kar lepo število ponovitev predstave Kdo se boji Tennesseeja Williamsa? v režiji Matjaža Pograjca. Avtorji besedila so nastopajoči, ki so se prav za to priložnost požrtvovalno naučili svojih vlog v španščini, da bi se tako čim bolj približali tamkajšnjemu občinstvu. V Puerto Monttu so že odigrali prvo v nizu predstav, do 27. junija, ko se bo skupina preselila v Paragvaj, pa bo sledilo še pet ponovitev v različnih čilskih mestih. Proti koncu meseca se bo skupina Slovenskega mladinskega gledališča preselila v letošnjo kulturno prestolnico Ibroamerike - paragvajski Asuncion, kjer bodo 29. in 30. junija odigrali še dve ponovitvi predstave.