novela zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah

Vlada določila seznam pomembnih športnih televizijskih prenosov

15. 09. 2022 17.34

Vlada je potrdila seznam pomembnejših športnih dogodkov za televizijski prenos, na podlagi katerega bo lahko najpomembnejše športne dogodke brez dodatnega plačila gledala večina prebivalcev. Med dogodki so poleg olimpijskih iger npr. tudi tekme slovenske reprezentance na najpomembnejših prvenstvih v ekipnih športih in kvalifikacijske tekme.

Pred poslanci debirokratizacija in avdiovizualne medijske storitve

15. 12. 2021 14.52

V nadaljevanju seje DZ so med drugim obravnavali predlog zakona o debirokratizaciji, novelo zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah ter novelo zakona o postopnem zapiranju Rudnika Trbovlje-Hrastnik in razvojnem prestrukturiranju regije. Glede predlaganih rešitev za debirokratizacijo so poslanci razdeljeni, zlasti pri predlaganem elektronskem vročanju in vzpostavitvi Uradnega registra RS. Predlogu novele o medijskih storitvah so poslanske skupine večinoma naklonjene, predlog zakona o ravnanju z odpadki pa je končal pot v državnem zboru.

Poslanska vprašanja, zagovor ministrov, dohodnina in debirokratizacija v DZ

13. 12. 2021 06.23

DZ je na začetku 28. redne seje sklenil, da bo predloga novele zakona o spodbujanju investicij in novega protikoronskega zakona obravnaval po nujnem postopku, prvega na seji v četrtek. Predlog novele zakona o fiskalnem pravilu pa je umaknil z dnevnega reda redne seje. Na poslanska vprašanja bo v torek odgovarjal še predsednik vlade Janez Janša. Poslanci bodo na seji obravnavali tudi predlog novele zakona o dohodnini in predlog zakona o debirokratizaciji, v DZ pa se bosta zagovarjala okoljski minister Andrej Vizjak in notranji minister Aleš Hojs.

Potrdili predlog novele Zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah

02. 12. 2021 17.38

Odbor DZ za kulturo je na seji potrdil predlog novele Zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah, ki so ga v DZ vložili nepovezani poslanci. Z njim se v slovenski pravni red vnaša evropska direktiva s tega področja. S predlagano rešitvijo se strinja tudi vlada.

DZ ni potrdil novele zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah

22. 09. 2021 13.27

DZ po vetu državnega sveta ni znova izglasoval novele zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah, saj je tako za kot proti glasovalo po 44 poslancev, za sprejem novele pa bi potrebovali najmanj 46 glasov. Ob prvem glasovanju so predlog sicer potrdili z absolutno večino, tokrat pa so si nekateri poslanci premislili.

Noveli o avdiovizualnih medijskih storitvah spet zelena luč odbora

08. 09. 2021 18.10

Odbor DZ za kulturo je po izglasovanem vetu znova odločal o noveli zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah in jo z večino poslanskih glasov tudi podprl. Opozicijski poslanci in državni svetniki pa so še vedno prepričani, da je novela škodljiva in nedodelana, saj diskriminira domačo avdiovizualno produkcijo. O zakonu bo znova odločal državni zbor.

DS izglasoval veto na novelo zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah

16. 07. 2021 11.17

Državni svetniki so na izredni seji s 17 glasovi za in enim proti izglasovali odložilni veto na novelo zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah. Predlog je vložila komisija DS za kulturo, šolstvo in šport, ki je med drugim izpostavila nesorazmernosti in nejasne opredelitve v noveli. Državni svet je v tem tednu izglasoval veto tudi na novelo zakona o nalezljivih boleznih, ki po ponovnem glasovanju v parlamentu ni bila vnovič potrjena.

DZ sprejel vladno novelo zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah

09. 07. 2021 18.39

Državni zbor je s 46 glasovi za in 28 proti sprejel novelo zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah. Njen glavni cilj je uskladitev tega področja s pravnim redom Evropske unije. Novela po navedbah vlade tudi odpravlja pomanjkljivosti, ki so se pokazale ob izvajanju zdajšnjega zakona, ter zagotavlja jasnejše zakonske določbe.

Oglaševalci in mediji pozvali k umiku predlagane medijske zakonodaje

07. 09. 2020 12.09

Slovenska oglaševalska zbornica, Slovensko združenje medijev in vodstvo Radiotelevizije Slovenija so ministrstvo za kulturo pozvali, da umakne predlagani sveženj medijske zakonodaje, saj da ni primeren za nadaljnjo obravnavo. Področje medijev zahteva ponoven celosten, poglobljen, strokoven premislek, ki se mora nato odražati v predlogih sprememb.