new europe market

Rekordno trgovanje s čistim zrakom
30. 11. 2021 06.00V Sloveniji je 34 naprav – termoelektrarne, toplarne ter proizvajalke jekla, keramike in papirja – ki trgujejo z emisijskimi kuponi. Med njimi največ emisij C02 v zrak spusti Termoelektrarna Šoštanj. S kuponi trgujejo tudi posamezniki, podjetja, ki so trgovanje uporabili za dober posel. Eden najuspešnejših pri trgovanju je Boštjan Bandelj. Emisijski kuponi so letos dosegli rekordne cene – tudi več kot 70 evrov. Kako bo rast cen vplivala na poslovanje Termoelektrarne Šoštanj?

Elita evropske produkcije na NEM 2014
12. 05. 2014 06.02Vodilni medijski strokovnjaki prihajajo na NEM, ki bo že drugič potekal v Dubrovniku od 10. do 13. junija. NEM je postal osrednje vsakoletno zbirališče za medijsko industrijo, kjer na okroglih mizah in delavnicah potekajo razprave o najpomembnejših temah globalne medijske industrije.

Dubrovnik gostil medijske strokovnjake
13. 05. 2013 17.37Tridnevnega dogodka za medijske strokovnjake New Europe Market se je udeležilo več kot 500 gostov, organizatorji pa so pripravili tudi 14 tematskih okroglih miz. Razpravljali so o novih smernicah v medijski industriji.

NEM: Kdaj lahko pričakujemo razcvet 3D-televizije?
16. 04. 2013 17.01Od 8. do 11. maja se bodo imeli udeleženci NEM priložnost seznaniti z najnovejšimi smernicami na področju 3D-televizije. Dobili bodo odgovore na vprašanja, kdaj lahko pričakujemo razcvet 3D-televizije in kakšne vsebine in formati bi na 3D-televiziji pritegnili gledalce.

NEM v Dubrovniku: družbena omrežja in novi načini oglaševanja
10. 04. 2013 22.02Uporaba družbenih omrežij, kot so Facebook, Twitter in Pinterest, je spremenila pravila v oglaševanju. O tem, kako družbena omrežja vplivajo na oglaševanje in prodajo oglasnega prostora, bodo razpravljali na konferenci NEM v Dubrovniku.

NEM od 8. do 11. maja v Dubrovniku: televizijski in medijski poznavalci na enem mestu
28. 03. 2013 15.53Dobri poznavalci televizijskega in medijskega dogajanja se bodo v okviru New Europe Market (NEM) od 8. do 11. maja družili v Dubrovniku. Organizator Mediavision je pred novim izzivom: ustvariti t. i. meeting point za izmenjavo kontaktov, izkušenj in širjenje poslovnih stikov.