neustrezno odlaganje

Nad občinami se dvigujejo gore odpadkov. Kaj z njimi?
10. 08. 2023 10.46V obljubljanskih občinah Medvode, Mengeš in Polhov Gradec po ujmah prehajajo v fazo sanacije. Večinoma so zagotovili dostopnost do posameznih zaselkov, trudijo se z vzpostavitvijo prevoznosti cest. Iščejo tudi nadomestne nastanitve za prebivalce, največjo težavo trenutno predstavlja odvoz nakopičenih odpadkov, poudarjajo župani. Gore odpadkov medtem rastejo tudi v drugih občinah, težavo pa je zdaj naslovil tudi minister za okolje, podnebje in energijo Bojan Kumer. Občani naj ogromno količino odpadkov odlagajo le na za ta namen posebej določenih mestih, nato pa jih je treba čim prej odpeljati v zbirne centre, da ne bi prišlo do onesnaženja okolja.

V zagrebški bolnišnici Sveti Duh trupla ležijo kar na tleh mrtvašnice
28. 04. 2023 07.44Hrvaško je pretresel nov posnetek, ki prikazuje grozljive razmere v zdravstvu. V zagrebški bolnišnici Sveti Duh, ki sta jo pred kratkim že zaznamovali dve odmevni aferi, pokojniki zaradi pomanjkanja hladilnikov ležijo kar na tleh mrtvašnice. V prostoru, kjer temperatura doseže tudi 25 stopinj Celzija, se zato širi neznosen smrad, ki ogroža delo in zdravje zaposlenih. Vodstvo bolnišnice posnetka ni demantiralo.

Konjeniški center Brdo pri Ihanu naj bi smeti odvažal kar v gozd
10. 06. 2022 17.03Krajani Brda pri Ihanu in okoliških vasi s prstom kažejo na Konjeniški center Brdo pri Ihanu, od koder naj bi smeti odlagali kar v gozd ter s tovornjaki uničevali ceste. Lastnik Konjeniškega centra te očitke zanika in pravi, da so mu vse podtaknili. Krajani so javno objavili posnetke, na katerih je razvidno, da tovornjaki v gozd odvažajo zemljo in odpadne materiale, a na inšpektoratu za okolje in prostor pravijo, da niso prejeli nobene prijave in da bo dejansko stanje ugotavljal inšpektor v inšpekcijskem postopku. Splošna Uredba o odpadkih sicer določa, da je odpadke prepovedano puščati v okolju, jih odmetavati ali z njimi nenadzorovano ravnati.

Na desnem bregu Save raj za sprehajalce, na levem črna odlagališča
25. 05. 2021 06.00Podjetnik, ki bo v naravo odložil gradbene odpadke, lahko dobi od 10.000 do 30.000 evrov kazni, seveda, če ga inšpektorji dobijo pri umazanem delu. Takšno kazen tvega kljub temu, da bi ga odvoz na ustrezen obrat za predelavo odpadkov stal nekaj sto evrov. So okoljski inšpektorji res brezzobi tigri, ki kršitelje le redko izsledijo, ali so slednji tako pogoltni za svoj dobiček, da so pripravljeni nevarne odpadke odvreči na območje vodnega zajetja? Medtem ko postajajo rečna obrežja rekreacijska območja, pa so zgolj nekaj metrov stran legla divjih odlagališč.

Vlomili sredi dneva in spraznili celo stanovanje, sosedom rekli, da so selitveni servis
25. 07. 2016 14.01Čeprav je premoženjskih kaznivih dejanj zadnja leta manj, to še ne pomeni, da jih ni. Če ne boste poskrbeli za samozaščito, ste lahko lahke tarče roparjev in vlomilcev. Policija svari, da je možno v prostor s povprečnimi varnostnimi ukrepi vlomiti v manj kot petih minutah, če boste pustili odprta okna, pa še prej.

Majcnova v odzivu na računsko sodišče: izvedba popravljalnih ukrepov v dveh letih
03. 09. 2015 12.35Računsko sodišče znova ugotavlja, da okoljsko ministrstvo ne ravna ustrezno na področju ravnanja s komunalnimi odpadki. V reviziji med drugim ugotavljajo, da bi s spremembami lahko letno pobrali za vsaj 16 milijonov evrov več embalažnine. Odstopa okoljske ministrice pa tokrat vseeno ne pričakujejo.

ZAPRTJE? Učinkovita rešitev, sedaj tudi pri nas!
13. 02. 2015 07.40Zaprtje se dvakrat pogosteje pojavlja pri ženskah kot pri moških. S to težavo se pogosto srečujejo tudi nosečnice in otroci. Pri spopadanju z zaprtjem je včasih treba poseči po odvajalu. Svečke Lecicarbon so novost v slovenskih lekarnah. Omogočajo hitro olajšanje in ne povzročajo krčev in napenjanja.

S katero reformo nam bodo najprej postregli?
04. 11. 2011 08.39Zmagovalca predčasnih volitev čaka veliko dela. Stranke smo povprašali, katere reforme bi se v primeru zmage najprej lotili in zakaj. Je to pokojninska reforma? Morda davčna? Se bo kdo lotil bančnega sistema? Preberite njihove odgovore.

Več denarja za manj odpadkov
25. 09. 2000 00.00V Sloveniji "pridelamo" na leto okoli 900.000 ton komunalnih odpadkov, ki končajo svojo pot na enem od več kot 50 bolj ali manj urejenih odlagališčih, ki so ekološko večinoma neustrezno opremljena, ali pa na kakšnem od "črnih odlagališč", ki jih v Sloveniji premoremo kar okoli 60.000.