najdražja

Nepremičninski trg se ohlaja, cene pa še naprej rastejo
05. 04. 2025 19.18Nepremičninski trg se še naprej ohlaja, ugotavljajo na Geodetski upravi. Število nakupov vseh nepremičnin se je lani še tretjič zapored zmanjšalo, v primerjavi z letom 2023 za približno petino. Prav nasprotno pa so še naprej rasle cene nepremičnin. Kje so bila stanovanja najdražja?

Kolikšen bo prihranek ob nižji omrežnini v najdražjem časovnem bloku?
06. 02. 2025 18.36Obetajo se nižji stroški elektrike za gospodinjstva, ampak, ali gre za gasilski ukrep ali prvi korak k pravičnejšemu sistemu? Marsikomu je namreč novo obračunavanje omrežnine povzročilo kar nekaj slabe volje in stresa. Državni zbor je sprejel zakon, ki januarja in februarja znižuje omrežnino v najdražjih urah v delovnih dneh med 7. in 14. ter med 16. in 20. uro. A kaj to pomeni za vašo denarnico, koliko manj, če sploh, boste plačevali zaradi novega sprejetega zakona in kaj bo marca, ko se izteče vladna uredba o omejitvi cen elektrike? Vas torej čaka olajšanje ali še večji strošek?

Na Dars tri ponudbe za izgradnjo tretjega pasu
25. 01. 2025 11.51Na Darsu so prejeli tri ponudbe za ureditev tretjega prometnega pasu na štajerski avtocesti med priključkoma Domžale in Zadobrova. Vrednosti oddanih ponudb se gibljejo od nekaj manj kot 80,8 do skoraj 100 milijonov evrov brez davka na dodano vrednost, izhaja iz Darsove objave na portalu javnih naročil.

Koliko mesečnih plač je treba odšteti za nakup nepremičnine po Evropi?
27. 12. 2024 08.33Če želite s svojo neto mesečno plačo kupiti 100 kvadratnih metrov veliko nepremičnino, boste morali na Danskem zanjo delati devet let in pol, na Slovaškem pa skoraj 25 let. Slovenija je pri repu, saj je treba za primerljivo nepremičnino delati slabih 22 let.

Razkrili, katera je najdražja ulica na svetu
19. 12. 2024 09.24Ena ob drugi se vrstijo draguljarne in trgovine z luksuznimi modnimi znamkami, povprečen kupec pa tam zapravi 2500 evrov. To je Via Monte Napoleone v Milanu, uradno najdražja ulica na svetu.

Graditelj prestižnega Schellenburga v finančnih težavah: je zmanjkalo elite?
29. 11. 2024 09.23Leto dni po otvoritvi prestižne ljubljanske soseske se je njen graditelj Jože Anderlič, ki je poskrbel za eno bolj odmnevnih izjav o narodu brez elite, ki je po njegovih besedah le amorfna gmota ljudi, znašel v finančnih težavah. Soseska Schellenburg, kjer so najdražja stanovanja v prestolnici, ni razprodana. Zmanjkalo je elite, ki kupuje draga stanovanja brez posojil, poroča Necenzurirano.

Za vilo pred šestimi leti odštel manj kot dva milijona, zdaj zahteva štirikrat več
27. 11. 2024 20.12Več kot 2.000 pritožb in pripomb na Gursov poskusni izračun posplošene vrednosti nepremičnin po novih modelih vrednotenja. Javna razgrnitev predloga novih modelov se je v teh dneh namreč zaključila, a se bodo ti, kot kaže, pred uradnim vrednotenjem še nekoliko spreminjali. Najdražja nepremičnina naprodaj v Sloveniji je sicer trenutno vila v Seči. Za 1500 kvadratnih metrov velik objekt lastnik pričakuje 6,5 milijona evrov.

Najdražja smuka bo v Kranjski Gori, kilometer proge najcenejši v Dolomitih
28. 10. 2024 21.43Še dober mesec nas loči do začetka nove smučarske sezone, in zdaj je že jasno, smučanje bo letos še dražje. Ne le v tujini, cene smučarskih vozovnic so letos poskočile tudi v Sloveniji. Na enem od naših smučišč se je cena dnevne vozovnice za odraslo osebo letos denimo približala že petdesetim evrom. Za večino domačih in tujih smučišč je vozovnice za nekaj evrov manj sicer možno kupiti tudi v predprodaji. Kje pa bodo smučarji za svoj denar letos dobili največ?

Za najem najdražje hišice na prazničnem sejmu 16.500 evrov
25. 10. 2024 11.30Turizem Ljubljana je objavil javni poziv za zbiranje vlog za najem stojnic na Miklavževem sejmu, za najem sejemskih hišic za darilni program na Prazničnem sejmu ter najem malih in velikih gostinskih hišic na Prazničnem sejmu v Ljubljani. Cene za najem se gibljejo od nekaj sto do nekaj tisoč evrov, najdražja hišica pa je letos 16.500 evrov.

Ko se kriza v šolah tako zaostri, da odpade pouk matematike
25. 10. 2024 06.00Dijaki 3. letnika ljubljanske gimnazije matematike niso imeli mesec in pol. Učitelja matematike do novembra nimajo tudi na jeseniški gimnaziji, nekaj ur zato dijakom odpade. Rakek – septembra nenapovedana bolniška odsotnost učiteljice matematike. Vavta vas in Otočec – matematiko poučuje učiteljica razrednega pouka. In drugod? Na celjski osnovni šoli so po štirih neuspelih razpisih zaposlili učiteljico iz Bosne, a nima diplome iz matematike. Najbolj pereče vprašanje ta hip – kdo bo sploh še poučeval matematiko?

Najdražja politična funkcija na svetu: kdo so megadonatorji rekordno drage kampanje?
24. 10. 2024 10.20Volilna kampanja za novega ameriškega predsednika je v polnem razmahu in najverjetneje ni druge politične funkcije na svetu, ki bi za zmago zahtevala tako globok žep. Zadnje ocene že kažejo, da bo tokratni volilni cikel stal vsaj 15,9 milijarde dolarjev (14.73 milijarde evrov) in s tem presegel prejšnji rekord iz leta 2020. Pomemben vir denarja in s tem tudi vpliva so individualni donatorji. Gre za najbogatejše Američane, ki strankam in kandidatom namenijo milijone. Na prvem mestu najradodarnejših je v javnosti redko viden poslovnež, ki je doniral več kot 100 milijonov, na drugem pa Miriam Adelson, nova večinska lastnica franšize Dallas Mavericks.

'Naval adrenalina naravnost v srce': v hipu od spanca do polne pripravljenosti
24. 10. 2024 08.02"Le kaj bi si mislila pradedek in prababica iz Luč oziroma Ljubnega?" se vpraša ameriški astronavt slovenskih korenin Randy Bresnik in pokaže na podobe Slovenije, ki jih je ujel iz vesolja, kamor je odnesel tudi zastavici obeh krajev. Vesolje je Bresnika navduševalo že kot otroka. Takrat si niti v sanjah ni predstavljal, da bo prav on tisti, ki bo nekoč odšel tja. Pa je. Dvakrat.

Bo smučanje v Avstriji postalo rezervirano samo za premožne?
21. 10. 2024 19.04V Avstriji smučarje skrbi, da bodo njihove bele strmine postale rezervirane le za premožne. Cene smučarskih kart so letos v povprečju dvignili za sedem odstotkov, ob bolj obremenjenih dnevih pa bodo še dražje. Na veliko smučiščih boste tako za dan smučanja morali odšteti skoraj 80 evrov, kar se tudi našim severnim sosedom zdi preveč.

Poslovna stavba Darsa: z aneksi z 20 na 25 milijonov
21. 10. 2024 07.00Konec letošnjega leta se bodo zaposleni in uprava Darsa začeli seliti v novo poslovno stavbo na Griču, tik ob ljubljanski obvoznici. Sprva načrtovana skoraj 20-milijonska investicija največje državne družbe se je krepko zavlekla, za dobri dve leti, in močno podražila, za skoraj tretjino, na slabih 25 milijonov evrov. Ta cena sicer še ni dokončna, saj je po prvem v pripravi že drugi aneks. Zaradi bratske naveze – vodja gradnje je namreč Brane Ribič, brat člana uprave Andreja Ribiča – je prišlo do napetosti med nadzornim svetom in upravo. Nadzorniki so zahtevali, da se mora Ribič iz vseh postopkov izločiti.

Toplotne črpalke še vedno prva izbira za varčno ogrevanje
18. 10. 2024 09.24Z začetkom kurilne sezone se mnogi že soočajo z vprašanjem: Kako obvladati stroške ogrevanja? Letos marsikoga povrh skrbijo še spremembe – nov omrežninski akt, ki uvaja drugačen način obračunavanja električne energije. Kaj to pomeni za uporabnike toplotnih črpalk?

Dokazano: Do napete kože brez gubic s to kremo!
15. 10. 2024 00.15Ko ženska pride v določena leta, tudi zdrav življenjski stil ni več dovolj za mladosten videz. S pravilno nego lahko proces staranja upočasnite. Preverite kako!

Vrnitev k jedrski energiji: stranka Merklove bi pognala stare reaktorje, gradila nove
12. 10. 2024 13.38Nemčija je 15. aprila 2023 zaprla svoj zadnji jedrski reaktor. Takratna kanclerka Angela Merkel je bila ključna zagovornica nemškega postopnega opuščanja jedrske energije, odločitev pa je dobila dodaten zagon po katastrofi v Fukušimi leta 2011. Vztrajala je, da jedrska energija ni trajnostna rešitev za prihodnost. In poudarjala, da se mora Nemčija osredotočiti na razvoj obnovljivih virov energije. Danes je situacija precej drugačna. CDU/CSU, politična sila Merklove, zahteva vrnitev jedrske energije, saj da je v nasprotnem primeru ogroženo nemško gospodarstvo in varnost energetske oskrbe.

Največji trenerski zapravljivci: Guardiola lahko milijardi opraviči z lovorikami
07. 10. 2024 15.55Odškodnine na nogometni tržnici so iz leta v leto bolj astronomske. Zato ne čudi, da med trenerji, ki so v svojih karierah zapravili največ, prednjačijo še vedno aktivni strokovnjaki. Nihče pa se ne more primerjati s Pepom Guardiolo, ki je imel v svojih osmih letih pri Manchester Cityju malodane neomejen proračun. Sledita mu Jose Mourinho in Carlo Ancelotti.

Začetek kurilne sezone brez podražitve daljinskega ogrevanja
07. 10. 2024 06.00Z novo kurilno sezono, v Ljubljani se je uradno začela prejšnji teden, se položnice za daljinsko ogrevanje ne bodo zvišale, nasprotno, v Murski Soboti se bodo ogrevali celo ceneje kot ob koncu prejšnje sezone. Med večjimi mesti bo daljinsko ogrevanje najdražje v Slovenj Gradcu.

'Odjemalec bo za uporabo omrežja plačal toliko, kolikor ga dejansko uporablja'
01. 10. 2024 07.23Začel je veljati nov sistem obračunavanja omrežnine pri elektriki. Omrežnina bo obračunana glede na dejansko rabo omrežja, tarife so določene po časovnih blokih v posameznem dnevu in različno v zimski in poletni sezoni. Cilj je, da bi se obremenitev omrežja razporedila. Na očitke, da novi način obračunavanja zavira gospodarstvo, ki bo v nekaterih primerih po novem za omrežnino plačevalo več, na Agenciji za energijo odgovarjajo, da je nov sistem pravičnejši. "Gospodinjstvom navad ni potrebno spreminjati," še pojasnjujejo na agenciji.

Estonija: najdražja skandinavska serija o tragičnem potopu trajekta
28. 09. 2024 13.57Serija, posneta po resničnih dogodkih, skozi zgodbe preživelih žrtev in preiskovalcev pripoveduje o tragični pomorski nesreči trajekta Estonia v Baltskem morju, ki je septembra 1994 potonil na poti iz Talina v Stockholm. V strašni nesreči je umrlo kar 852 potnikov, preživelo pa jih je 138. V kasnejši skupni preiskavi nesreče so sodelovali finski, švedski in estonski preiskovalci, vendar nikoli niso uspeli odkriti pravega vzroka za tragedijo. Je trajekt potopilo razburkano morje ali je šlo za človeško napako?

Cena globalnega kaosa: inflacija, pomanjkanje in paket v treh dneh
20. 09. 2024 05.36Svet je povezan kot še nikoli, to pa s seboj prinaša tudi izzive. V zadnjih letih so globalne dobavne verige doživele številne nepredvidljive motnje, ki so močno vplivale na gospodarstva po vsem svetu. Pandemija covida je povzročila velikanske zamude in pomanjkanje ključnih izdelkov, okrevanje po pandemiji pa je še naprej oteženo zaradi rusko-ukrajinskega konflikta in vojne v Gazi, ob tem pa so naravne nesreče in podnebne spremembe dodatno povečale nestanovitnost v logističnih sistemih – in zaenkrat nič ne kaže, da bi lahko njihov vpliv obvladali. Motnje pa ne vplivajo le na dostopnost proizvodov, temveč prinašajo tudi dvig cen, povečano inflacijo in težave pri ohranjanju poslovne kontinuitete.

Ta krema briše gubice in zagotavlja mladosten videz!
15. 08. 2024 00.15Ko ženska pride v določena leta, tudi zdrav življenjski stil ni več dovolj za mladosten videz. Še posebej koža na obrazu je tista, ki je najbolj izpostavljenadejavnikom, ki vplivajo na prehitro staranje. S pravilno nego lahko proces staranja upočasnite, svoj videz ohranite mladosten, kožo pa napeto in sijočo. Preverite kako!

Real Madrid z atomskim napadom nesporni favorit španskega prvenstva
13. 08. 2024 09.06Ta teden se bo začela nova sezona tudi za nogometaše v deželi, ki je letos poleti postala evropska in olimpijska prvakinja. V Španiji bo znova igral le en slovenski predstavnik, vratar madridskega Atletica Jan Oblak, bistvenih sprememb pa ni niti med kandidati za najvišja mesta. Real Madrid je z naskokom prvi favorit za ubranitev naslova.

Najdražja vila na Hrvaškem: Kupili so jo za pet, prodajajo jo za 12 milijonov
30. 07. 2024 06.00Če vas sosedje še vedno sprašujejo, kam boste letos šli na morje, imate krasno priložnost, da vsem zaprete usta. A le, če imate na računu najmanj 12 milijonov evrov. Za to ceno se namreč prodaja najbolj luksuzna obmorska vila na Hrvaškem. V Lovranu blizu Opatije stoji že več kot 100 let, zdaj pa išče novega lastnika. Kot pravijo agenti, gre za luksuz, ki je v teh krajih izjemno redek.

17 evrov sladoledna kupa, 30 evrov ležalnik
07. 07. 2024 19.49Počitnikovanje pri naših južnih sosedih je dražje kot v Španiji, na Portugalskem in v Grčiji. Ne le v gostilnah in kavarnah, cene so močno navite tudi v trgovinah, opažajo gosti. Hrvaški minister za turizem znova poudarja, da ni razloga, da bi bili cenejši od Italije, Španije in ostalih konkurenčnih destinacij, ponudnike pa svari, naj vendarle pazijo na razmerje med kakovostjo in ceno.

7000 evrov na uro: z vladnim letalom na pot, ki ji bi jo lahko prevozila v treh urah
06. 07. 2024 08.56Nov teden, nov škandal nemške zunanje ministrice Annalene Baerbock? Zdaj so se nanjo zgrnili očitki, da leti drago, z intenzivnimi emisijami CO2 in mimo prepovedi nočnih letov.

Kako do vstopnice za izločilne boje Eura? Kdor prvi pride, prvi kupi
26. 06. 2024 11.32Znano je, kako se bo dalo kupiti karte za izločilne boje evropskega prvenstva v nogometu. Prodaja kart se bo po poročanju Nogometne zveze Slovenije začela 28. junija, ob predvidoma 10. uri, prek uradnega Uefinega portala. Na voljo bo 6000 vstopnic, ki se jih bo dalo dobiti po sistemu kdor prvi pride, prvi kupi.

Zgradili največji most v državi, ki trenutno ne vodi nikamor
22. 06. 2024 11.07V Peruju, čez reko Nanay, se razteza najdaljši, več kot dva kilometra dolg most v državi, ki naj bi povezal nedotaknjena območja perujske Amazonije. A trenutno pot čez most vodi le v deževni gozd, kamor naj bi se nadaljevala avtocesta, ki pa ji domorodne skupnosti ostro nasprotujejo.

Bodo na dražbi prodali najdražjo Princeovo kitaro?
09. 05. 2024 07.58Eno od Princeovih kitar, ki jo je pokojni glasbenik uporabljal na odru na vrhuncu slave v 80. in 90. letih minulega stoletja, bodo maja ponudili na dražbi. Po pisanju spletnega portala The Guardian bi lahko presegla ceno 560.000 evrov in tako postala najdražja kitara pokojnega ameriškega glasbenika.