knjižnjica

Kultura se vrača: v knjižnici le prevzem knjig

02. 05. 2020 07.00

V mesta se počasi vrača tudi kulturni utrip. Ob upoštevanju varnostnih ukrepov so lahko odprti muzeji, galerije in knjižnice. Večina se je sicer odločila, da bo vrata odprla šele v torek, delovanje pa bo omejeno. V knjižnicah, denimo, boste morali knjige naročiti, v knjižnici jih boste le prevzeli. Se pa s tem za ljubitelje knjig končuje zanimivo obdobje, v katerem se je izkazalo, da je knjiga izredno trdoživa

VIDEO: Požar uničil na tisoče dragocenih dokumentov

01. 02. 2015 11.32

Silovit požar, ki je divjal v moskovskem institutu za znanstvene informacije o družbenih vedah Inion, je poškodoval ali uničil več kot milijon dragocenih zgodovinskih dokumentov, nekaterih še iz 16. stoletja. Velik del škode je povzročila tudi voda.

Knjižnjica brez knjig. Kaj si lahko izposodite v njej?

21. 01. 2015 17.55

V Ljubljani je vrata odprla prva knjižnica reči, kjer si boste lahko izposodili vse, razen knjig. Gre za pilotni projekt, kjer bodo izposojali športno opremo, gospodinjske aparate, orodje in še marsikaj.

Novi NUK do leta 2011?

07. 03. 2008 15.31

Na območju predvidene nove Narodne in univerzitetne knjižnice v Ljubljani naj bi še letos začeli z gradnjo.

Nor na Manhattan

21. 01. 2006 11.20

Nevrotični režiser Woody Allen se kljub naklonjenosti do Evrope ne misli preseliti, saj je kupil hišo na Manhattnu.

Pariška nacionalna knjižnjica bo precej dražja

21. 01. 1999 10.22

Nova pariška nacionalna knjižnjica, več milijard vreden projekt preminulega nekdanjega francoskega predsednika Francoisa Mitteranda, bo očitno še dražja, kot je kazalo sprva. Načrtovani stroški gradnje, ki znašajo okoli 2,4 milijarde mark, po trditvah finančnih revizorjev najbrž ne bodo zadostovali za celotno izpeljavo načrta. Še posebej pereče je vprašanje namestitve računalniškega sistema, ki naj bi po navedbah revizorjev zamujalo za najmanj pet let. Sicer knjižico postopoma odpirajo že od leta 1995, vendar pa so revizorji, ki so te dni poročilo o poteku gradnje knjižnice poslali Mitterandovemu nasledniku Jacquesu Chiracu, opozorili na ''številne anomalije in druge probleme tehnične narave''. Tudi letni stroški obratovanja kar za 300 milijonov mark presegajo načrtovane. Sicer je knjižnjica, ki nosi Mitterandovo ime, najdražji projekt nekdanjega francoskega predsednika, ki se je v obdobju svojega predsednikovanja v letih 1981 in 1995 v zgodovino zapisal tudi z gradnjo nove opere, piramide pred Louvrom in novim slavolokom zmage v sodobni pariški četrti La Defense.