kibernetična

Europol o izsiljevalskem virusu, ki je prizadel tudi Slovenijo: Gre za najobsežnejši kibernetični napad doslej
13. 05. 2017 08.31Širitev izsiljevalskega virusa, ki je prizadel tudi Slovenijo, je zaustavljena. Tarča obsežnega kibernetičnega napada z izsiljevalskim virusom je bil med drugimi tudi novomeški Revoz. Potrdili so nam, da je ponoči obstalo delo. Mobilizirana je bila ekipa strokovnjakov, ki v sodelovanju s centralnimi službami v Franciji delajo na odpravi napak.

Kibernetična vojna se bo leta 2012 še zaostrila
21. 12. 2011 07.17Po letu intenzivnih kiber napadov in vse večje ranljivosti spletnih strani na kiber grožnje se v letu 2012 obeta še bolj črn scenarij, svarijo strokovnjaki: pred hekerskimi vdori ne bodo varne korporacije in vlade, tarča pa bodo tudi podjetja.

HAL-5 kibernetična obleka
25. 05. 2010 10.10Podjetje Cyberdyne, ki že več let razvija kibernetično obleko, je predstavilo nov izpopolnjen model, ki lahko nadomesti tudi izgubljene ude. Paraliziranim osebam bo obleka pomagala samostojno hoditi in opravljati vsakodnevne naloge.

Nove različice črva Sasser
10. 05. 2004 00.00Kljub aretaciji domnevnega avtorja črva Sasser se je pojavila že nova različica črva Sasser.E, ki povzroča okužbe po vsem svetu.

Natečaj za off-line spletno umetnino
27. 10. 2000 00.00Organizatorji sejemske prireditve Infos so letos tudi organizirali mednarodni natečaj za off-line "spletno umetnino". Na ta način so želeli demistificirati informacijsko in telekomunikacijsko tehnologijo ter jo približati občinstvu. Kibernetična umetnost je z Internetom dobila novo razsežnost, ki ne temelji več na umetnini kot objektu, pač pa na procesu. Bistvena je njena komunikacijska vrednost in odziv publike, jedro pa tiči v razumevanju značilnosti medija samega. Prostor ustvarjanja je gladek in dovoljuje svobodno prečkanje v vse smeri. Človekova umetniška duša torej še nikoli ni bila tako svobodna kot v dobi Interneta, ko umetnina prvič v zgodovini lahko kroži med množico ljudi. Natečaja za dela v HTML-ju, ki delujejo tudi "off-line", se je udeležilo 35 bolj ali manj znanih umetnikov iz celega sveta, člani žirije pa so po sistemu točkovanja in subjektivnih kriterijev, ki so jih medsebojno dopolnjevali, izbrali tri najboljša. Strokovna žirija je, kot se spodobi, komunicirala le preko računalnikov in prvo nagrado dodelila Kanadčanu Ianu Campbellu za umetnino Bandana, na drugo mesto je uvrstila Last Man Standing