hormonski motilci

Temna plat božičnih okraskov: vsebujejo nevarne kemikalije
12. 12. 2024 18.53December je čas čarobnosti, lučk in bleščic, ki so praktično za vsakim vogalom. In čeprav res pričarajo občutek pravljičnosti, skrivajo tudi temno plat. Kar dve tretjini teh izdelkov vsebuje snovi, ki so lahko zelo nevarne za zdravje. Tako lahko umetna drevesa in božični okraski vsebujejo ftalate, ki motijo delovanje hormonskega sistema, najdemo jih pa lahko tudi v igračah, ki pa na deklaraciji velikokrat strupenih snovi sploh nimajo označenih. Regulativa na tem področju je pri nas namreč precej slaba, opozarjajo na Zvezi potrošnikov.

Raziskava: Kemična onesnaževala povezali s padcem kakovosti sperme
10. 06. 2022 11.32V novi raziskavi so koktelj kemičnih onesnaževal povezali s padanjem kakovosti sperme. Znanstvenike sicer že dlje časa skrbi padec v kakovosti sperme. Vzroki za povečanje tovrstnih težav znanstveniki še preučujejo, a doslej so predvidevali, da so glavni razlog za to hormonski motilci.

BLOG: Kako testosteron vpliva na naše zdravje?
28. 03. 2021 16.37Ste vedeli, da je testosteron odgovoren za povečan spolni nagon ter višji libido pri obeh spolih? Ima pa še ogromno drugih izjemno pomembnih funkcij oziroma vplivov na naše zdravje. Ta anabolni hormon namreč povečuje mišično maso in moč, zavira kostno razgradnjo, spodbuja tvorbo kostnine ter povečuje mineralno kostno gostoto. Spodbuja tvorbo rdečih krvničk ter pozitivno vpliva na razpoloženje, energijo, kakovosten spanec in storilnost.

Je reciklirani toaletni papir, ki ga uporabljajo številni vrtci in šole, zdravstveno oporečen?
30. 05. 2017 19.19Recikliran papir bi lahko predstavljal še eno veliko nevarnost, ki ogroža predvsem zdravje naših otrok. V recikliranem toaletnem papirju in papirnatih brisačah, ki ga izdelujejo v Italiji, uporabljajo pa ga številni slovenski vrtci in šole, so našli hormonske motilce, škodljiv aluminij in bisfenol A.

Mala nevarnost, ki se je sploh ne zavedamo: Naša oblačila so čista, okolje pa umazano
04. 05. 2017 06.11Plastika onesnažuje. To vemo. Vemo tudi, da si sveta brez nje ne moremo več predstavljati. Toda: ali tudi vemo, da je v okolje spuščamo še več, kot se zavedamo? Na primer takrat, ko si umivamo zobe ali obraz, pa ko peremo perilo ...

Imate težave s plesnijo? Boste v kratkem barvali stene? Preberite, kako se znebiti te nevarne nadloge.
24. 04. 2017 06.30Vsi vemo, da če svež hrustljav kruh damo v vrečko in jo nepredušno zapremo, da se bo kruh v nekaj dnevih splesnel. To pa smo zaradi ekoloških predpisov in v cilju, da prihranimo na energiji naredili tudi sami s svojimi domovi. Nepredušno smo jih zaprli.

Plesen lahko poškoduje pljuča, dihale poti in notranje organe. Takoj jo moramo uničiti.
23. 05. 2016 06.30Živa plesen je izredno nevarna za naše zdravje in znana kot tihi ubijalec, zato jo moramo uničiti čim jo zaznamo. Preverite kako.

Neplodnost v Sloveniji: Ko živiš od ene umetne oploditve do druge in upanje počasi ugaša ...
18. 12. 2014 09.09Vsak šesti par v Sloveniji se sooča z neplodnostjo. Kje so vzroki, kako izgledajo umetne oploditve, s kakšnimi stiskami se spopadajo tisti, ki si želijo otroka, pa ne morejo zanositi?

Strupene snovi v parfumih
14. 02. 2005 00.00Greenpeace je objavil študijo, v kateri odkriva, kateri svetovno znani parfumi vsebujejo kemikalije, ki škodijo zdravju.