hmeljarska

V petih minutah izgubili vse, zdaj pa jih skrbi, da jim pred zimo ne bo uspelo obnoviti strehe
11. 10. 2019 12.17Po požaru večstanovanjske hiše v Migojnicah, ki je streho nad glavo vzel vsem šestim prebivalcem, dve stanovanji pa popolnoma uničil, so za namestitev stanovalcev v začasnih stanovanjih poskrbeli na Občini Žalec. Njihovi skromni mesečni prihodki pa ne bodo zadoščali za pravočasno financiranje obnove strehe, ki je popolnoma uničena. Krajevna organizacija Rdečega križa je zato začela zbirati prostovoljne prispevke za pomoč prebivalcem.

Najprej ostal brez staršev, zdaj še brez doma
07. 01. 2019 16.07Žan Kotnik, 22-letni študent živilstva in prehrane, je v soboto zjutraj ostal brez doma. Najverjetneje zaradi kratkega stika je najprej zagorelo na verandi hiše, v kateri je živel od otroštva, ogenj pa se je nato razširil še v notranjost.

Ta občina je v času celjskih grofov dobila trške pravice in svoj grb
26. 10. 2018 16.38Občina Braslovče je nastala leta 1998. Njeno središče predstavlja trg Braslovče. Prve omembe kraja segajo v leto 1140. Braslovče so že leta 1360 v času Celjskih grofov dobile trške pravice in svoj grb. Braslovško občino zaznamuje hmeljarska tradicija, reka Savinja in Žovneško, Braslovško ter Presersko jezero. Braslovče so bile v preteklosti usmerjene v obrtništvo in kmetijstvo.

Nov slovenski turizem: 'Vedeti moramo, koga želimo povabiti. Tudi domov ne vabimo kar kogar koli'
29. 09. 2017 06.30Pred dvema letoma je Slovenija začela Zeleno shemo. Odločili smo se, da bomo prepoznavni ne le po naravi, temveč tudi po trajnostnem razvoju. Povabili bomo goste, ki si dopust želijo preživeti v zdravem okolju. Ker pa tega ne moremo le promovirati, ima nova turistična strategija prednost tudi za nas, domačine, saj bomo z njenim upoštevanjem dobili prijetnejše domovanje.

V Žalcu teče pivo v potokih: po fontani še oktoberfest
01. 10. 2016 19.03Žalska fontana piva, edinstven spomenik pivu na svetu, je v slabem mesecu presegel vsa pričakovanja; privablja pivoljube z vsega sveta, domačini pa so tam prodali že več kot 16 tisoč vrčkov piva. Zdaj turistično ponudbo kraja širijo še s praznikom hmeljarske tradicije, ki je v Savinjski dolini dolga že več kot 140 let.

Manjši pridelek zgodnjih sort hmelja
23. 06. 2000 13.07Zaradi visokih spomladanskih in zgodnjih poletnih temperatur ter suše je razraščanje hmelja v Savinjski dolini že zaključeno. Kot je povedal direktor žalskega Inštituta za hmeljarstvo in pivovarstvo Iztok Košir, je hmelj, ki je letos začel cveteti dobrih pet tednov prej kot običajno, že končal vegetativno fazo razvoja in prestopil v degenerativno obdobje. Letos se hmeljske rastline, ki rastejo na 1800 hektarjev, nepravilno razraščajo v širino, njihova kakovost je manjša, značilno pa je tudi neenakomerno cvetenje, kar bo imelo za posledico 50odstotno zmanjšanje pridelka, predvsem zgodnjih sort hmelja, kot sta golding in aurora.