hibridno delo

Evropski komisar pohvalil Slovenijo: Na področju podnebnih politik dela odlično
12. 03. 2025 18.00Slovenija na področju podnebnih politik dela odlično, pri strategijah razogljičenja pa izpolnjuje vidike, ki so v središču dogovora EU o čisti industriji, je v izjavi po srečanju z ministrom Bojanom Kumrom povedal evropski komisar za podnebje Wopke Hoekstra. Kumer pa je izpostavil pomembnost uravnotežene razdelitev sredstev EU za razogljičenje.

Beseda leta 2024 je postala genocid, kretnja leta pa mir
07. 01. 2025 13.10Beseda, ki je najbolj zaznamovala leto 2024, je po izboru javnosti postala genocid, ki je dobila 2801 glas. Med 11 finalistkami so jo razglasili danes na ZRC SAZU, kjer so razglasili tudi kretnjo leta, ki jo izbira Zveza društev gluhih in naglušnih Slovenije. Največ glasov je dobila kretnja za mir.

Kako internet oblikuje naš vsakdan
08. 10. 2024 00.15Ker se je naše življenje v veliki meri preselilo na splet, je hiter in zanesljiv internet postal nepogrešljiv, zato pametno izberimo ponudnika storitve.

Kako ženska izbere avto? Pametno!
22. 04. 2024 00.15V življenju so stvari, ideje, ki preživijo čase in situacije. Na primer ta, da je življenje prekratko, da bi se mučili z neudobnimi čevlji. Ali pa da mora v ženski omari viseti vsaj ena mala črna oblekica, pod katero se je za vse večne čase podpisala Coco Chanel daljnega leta 1926.

Zakaj je Peugeot 308 SW idealen družinski avtomobil?
08. 04. 2024 00.15Kakšna je definicija idealnega družinskega avtomobila? Mora biti privlačen, uporaben, udoben, varen, z majhno porabo goriva, cenovno dosegljiv in še ugoden za vzdrževanje ter zavarovanje. Peugeot 308 SW zadostuje prav vse, kar definira družinski avtomobil.

Podjetje JTI šestič zapored prejemnik priznanja za najboljše delodajalce
19. 01. 2023 11.49Družba Japan Tobacco International je šesto leto zapored prejela priznanje za najboljše delodajalce. Kot poudarjajo v podjetju, svojim zaposlenim nudijo številne možnosti napredovanja tako doma kot v tujini, prav tako omogočajo tudi delo od doma, ki pripomore k doseganju ravnovesja med poklicnim in zasebnim življenjem.

Kako slediti digitalnemu napredku in drugim izzivom prihodnosti?
06. 05. 2022 07.00"Vsaj 40 odstotkov vseh podjetij bo v naslednjih desetih letih propadlo, če ne bodo ugotovila, kako spremeniti celotno podjetje v smeri prilagajanja na nove tehnologije," je znana napoved nekdanjega izvršnega direktorja podjetja Cisco Johna T. Chambersa. Zaradi novega koronavirusa, ki je naše delo in družabno življenje preselil v digitalni prostor, se je digitalnih premikov treba lotiti hitreje, meni strokovnjak Vladimir Vulić, ki bo nastopil na konferenci Diggit v Ljubljani. Z njim smo se pogovarjali o potrebnih preskokih k novemu načinu upravljanja za digitalno dobo, ki je ključ za preživetje podjetij. Poleg Vulića bodo na Diggitu svoja znanja o trendih prihodnosti delili tudi drugi govorci.

Hibridno delo – prednost za delodajalca ali zaposlenega?
02. 04. 2022 11.06Ali hibridno delo pomeni več prilagodljivosti za zaposlene in nižje stroške za podjetja ali več nadzora, več dela in manj prostega časa? Kje in kako torej delati po epidemiji? Medtem ko so se podjetja hitro prilagodila, pa jasnih pravil države, kako delati in pod katerimi pogoji ter kakšen nadzor je dovoljen, še vedno ni.

Airabela, bistrost in svežina vašega zraka
04. 10. 2021 12.54
Nova doba? Zaposleni želijo več dela od doma, krajši delovni teden in več fleksibilnosti
12. 09. 2021 12.35Čas je za korenite spremembe v načinu dela, je razvidno iz raziskave Ponastavitev normalnosti: opredelitev nove dobe dela. Zaposleni želijo v večji meri delati na daljavo, hibridno delo ne zmanjšuje produktivnosti, izkazana je potreba po krajšem delovnem tednu, dober vodja pa bo moral zaupati zaposlenim.

Še več predebelih otrok: 7 ur 9 minut in 51 sekund strmenja v zaslone na dan
22. 06. 2021 12.22Najnovejši rezultati meritev Športnovzgojnega kartona razkrivajo neprijetne posledice (pre)dolgih izolacijskih ukrepov. Telesni in gibalni razvoj otrok po drugem zaprtju šol je še na nižji ravni kot po prvem. Povprečen dan šolarja je pomenil kar 7 ur 9 minut in 51 sekund strmenja v zaslone. "Ta generacija otrok bo vsako leto za pol milijarde manj denarja prinesla podjetju, državi, kot če bi bila tako fit kot pred korono."

Slovenija z močno zasedbo na 71. Berlinalu
24. 02. 2021 17.1971. mednarodni filmski festival v Berlinu bo letos potekal hibridno, v dveh delih – od 1. do 5. marca bo potekala spletna predstavitev uradnega programa za predstavnike filmske industrije, izbrane filme pa si bodo lahko obiskovalci v živo ogledali od 9. do 20. junija.

Na zahodu države v šole vsi učenci, na vzhodu zimske počitnice
15. 02. 2021 06.25V osnovnih šolah na zahodu države je pouk znova stekel za vse učence, v srednje šole pa so se vrnili dijaki zaključnih letnikov. Na vzhodu države so se medtem začele enotedenske zimske počitnice. V višjih in visokih šolah ter na fakultetah pa so od zdaj dovoljeni izpiti v živo in seminarji do deset udeležencev.

Utrujeni Dallas ni bil kos razpoloženemu Torontu
18. 01. 2021 20.58Mavericksi so vedeli, da bo ob razredčenih vrstah igranje drugi večer zapored težavno, še posebej, ker jih je pričakal vse boljši Toronto. Prva polovica srečanja je bila izenačena, Kanadčani, ki zaradi pandemije igrajo na Floridi, pa so v tretji četrtini ušli v vodstvo in ga povečevali vse do konca (116:93).

Začasen ukrep? Ravnatelji kritični do šolanja na daljavo
15. 10. 2020 11.00Za zdaj je predvideno, da naj bi pouk na daljavo za predmetno stopnjo osnovne šole potekal prihodnji teden, na višjih strokovnih šolah pa do konca oktobra. Šlo naj bi torej za začasen ukrep. Nekateri se medtem že sprašujejo o upravičenosti tega, saj je vladni govorec Jelko Kacin še v torek izjavil, da je delež okuženih v izobraževalnem sistemu "še naprej zelo zelo majhen". Združenji ravnateljev OŠ in SŠ ter Sviz obžalujejo, da se vlada ni odločila za model C ali regionalno zapiranje šol.

Študentsko življenje v znamenju korone
01. 10. 2020 06.00Povsem v znamenju novega koronavirusa se začenja študijsko leto 2020/2021. Študij bo večinoma potekal hibridno – del v živo, del pa na daljavo. Za mlade to pomeni manj obiska predavalnic, manj stikov s profesorji in sošolci in tudi manj pristnega študentskega življenja. Za univerze pa predvsem ogromen strošek. Na ljubljanski ga ocenjujejo na pol milijona evrov in pričakujejo pomoč države. Razdvajajo tudi maske: je res mogoče imeti kakovostno predavanje z masko na obrazu?

Kako zaščititi rastline, kako bolje razvijati zdravila in kako se bolj 'zeleno' hladiti?
27. 04. 2018 06.30Z znanjem in ščepcem domišljije lahko ta svet pripeljemo v lepšo prihodnost. A brez ustrezne podpore se ta pot lahko hitro konča v slepi ulici. Tega se že več let zavedajo tudi na Univerzi v Ljubljani, kjer z natečajem Rektorjeva nagrada za naj inovacijo spodbujajo študente in tudi zaposlene, da lahko ideje uresničijo in z njimi vstopijo tudi na trg.

Hekerskih napadov bo v prihodnosti vedno več, slovenska podjetja nevarnosti ne jemljejo resno
15. 05. 2017 06.40Vdori v informacijske sisteme organizacij in posameznikov letno po celem svetu povzročijo skoraj 100 milijard evrov škode. V prihodnosti jih bo vse več, saj podjetja področja informacijske varnosti še vedno ne jemljejo dovolj resno, opozarja strokovnjak Miha Ozimek. In kako zahteven je takšen napad za hekerje? Ne pretirano, to bi znal narediti vsak dober študent računalništva in informatike.

Slovenski dijaki presenečajo stroko in vlagatelje: v Kopru razvijajo štiri metre in 400 kilogramov težko hibridno raketo
14. 12. 2016 18.26Projektna naloga v zadnjem letniku srednje tehniške šole v Kopru je za 11 fantov postala izjemna odskočna deska za trg dela. V zadnjem letniku so se lotili izdelave hibridne rakete, kmalu pa so njihov potencial prepoznala različna podjetja.

Z gozdovi v državni lasti bo po novem upravljalo državno podjetje
14. 10. 2015 16.19Vlada je sprejela predlog zakona o gospodarjenju z gozdovi v državni lasti, ki predvideva ustanovitev državnega gozdarskega podjetja. "Z zakonom smo želeli narediti dobre nastavke za razvoj lesne industrije," je poudaril minister Židan.

Stranka Mira Cerarja
16. 06. 2014 06.30Slovenija je po mnenju SMC v tako globoki krizi predvsem zaradi netransparentnosti, zlorab, neodgovornosti, pomanjkanje strateškega razmisleka in korupcije. Preverite, kaj ponujajo kot recept za rešitev.