ekološke dobrote

'Lastnik, ki ne more ustvarjati dohodka, tudi nima interesa za vzdrževanje'
19. 03. 2023 14.04Ljubljanski mestni gozdovi obsegajo 2151 hektarjev oziroma 7,8 odstotka površine Mestne občine Ljubljana. In upravljanje z njimi ni enostavno, saj je lastništvo zelo razdrobljeno. Mestni gozdovi imajo namreč kar 1562 lastnikov in solastnikov. S kakšnimi izzivi se spopadajo in kdo odloča o posekih dreves?

'Kemoterapija te povsem dotolče, a ti hkrati reši življenje'
04. 09. 2022 09.04V Sloveniji vsako leto za rakom dojk v povprečju zboli okoli 1400 oseb, nekaj več kot 400 jih umre. V tej prvi statistiki sva se žal znašli tudi z novinarko Katarino Keček, doživeli ves ta "pekel" v zahtevnem procesu zdravljenja, se borili s hudimi stranskimi učinki zdravil, izgubili lase, bili bitko s kemoterapijami, tako kot vsi pacienti, ki jih doleti diagnoza z imenom rak. Stiske, ki jih doživljamo v času zdravljenja, lahko razumejo samo tisti, ki so to doživeli, nihče drug, se strinjava s Katarino. "Prvi mesec po diagnozi je bil katastrofa, padla sem v depresijo, več kot sem brala o raku, bolj me je bilo strah. Prepričana sem bila, da bom kmalu umrla. Celo hišo sem že začela pospravljati in dajati svoje stvari drugim ljudem, češ, saj tega ne bom več rabila," pripoveduje moja sogovornica, ki je bila skoraj 20 let tudi moja sodelavka na Pop Tv.

Ko veš, da ješ okusno, slovensko hrano
27. 04. 2022 00.15Navade slovenskih potrošnikov se spreminjajo in ti se v zadnjih letih vedno bolj zavedajo kakovosti hrane, pridelane v Sloveniji, in povprašujejo predvsem po domačem.

Kam po najboljše domače sirupe in ostale ekološke dobrote?
10. 12. 2021 00.15Tudi vi prisegate na domače? Lokalni izdelki ponujajo največ okusa, neprekosljivo svežino in tradicionalen način priprave. Če vas zanima, kje dobite odlične slovenske domače sirupe, koruzni zdrob in še več, je ta prispevek kot nalašč za vas.

Mehiški zaliv je na videz čist, kaj pa v resnici?
20. 04. 2011 13.47Strokovnjaki se lahko prepirajo, kakšne so posledice v Ameriki še nikdar videne ekološke katastrofe. A tisti, ki v Lousiani živijo od svetovno znane morske hrane in turizma, vedo, da nič ni tako, kot je bilo, preden je v zaliv 83 dni zapored iztekala nafta.