education city

Mohorič tretji na zanj zadnji dirki sezone
20. 10. 2024 10.24Slovenski kolesar Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) je na svoji zadnji dirki to sezono zasedel tretje mesto. Na preizkušnji serije 1.Pro v Utsonomiji je bil del najboljše peterice, v sprintu pa zaostal za zmagovalcem Američanom Neilsonom Powlessom in drugouvrščenim Belgijcem Ilanom Van Wilderjem.

Slovenija še na drugi prijateljski tekmi zapored remizirala
29. 03. 2022 21.30Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Dohi z gostiteljico letošnjega svetovnega prvenstva Katarjem igrala 0:0. Izbranci Matjaža Keka so na stadionu Education City igrali že pred tremi dnevi, ko so se brez zmagovalca razšli z južno sosedo Hrvaško (1:1). Srečanje sta si v živo ogledala tudi Uefin predsednik Aleksander Čeferin in predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović.

Azteški stolp iz človeških lobanj: arheologi odkrili nov predel in 119 lobanj
12. 12. 2020 12.08Arheologi so pod starim jedrom mehiške prestolnice odkopali nov predel azteškega stolpa iz človeških lobanj ter odkrili novih 119 lobanj moških, žensk in otrok, je sporočil mehiški nacionalni inštitut za antropologijo in zgodovino. Stolp naj bi bil del konstrukcije lobanj Huey Tzompantli, ki je bila zgrajena zato, da bi nagnala strah v kosti španskim konkvistadorjem.

Dokončan še tretji stadion za svetovno prvenstvo v Katarju 2022
15. 06. 2020 19.52Organizatorji svetovnega prvenstva v nogometu leta 2022 v Katarju so dokončali še tretji stadion, na katerem bodo potekale tekme čez dobri dve leti. To je stadion Education City v Al-Rajanu na obrobju prestolnice Dohe za okrog 40.000 gledalcev. Na njem bodo potekale tekme do četrtfinala, po SP pa bo kapaciteta stadiona zmanjšana za polovico.

Postavili prvo 5G bazno postajo v Sloveniji
19. 12. 2019 10.48A1 Slovenija je testno zagnal svojo prvo bazno postajo s tehnologijo 5G. Bazna postaja je postavljena na vrhu poslovne stavbe A1 v BTC-ju in naj bi delovala samo v času testiranja, medtem ko je preostali čas izključena.

Deveta etapa v znamenju Slovencev: junaška zmaga Pogačarja, Roglič tretji
01. 09. 2019 17.58Zahtevno deveto etapo Dirke po Španiji, ki je potekala v Andori, je dobil nadarjeni slovenski kolesar Tadej Pogačar. Za debitanta v svetovni seriji in na tritedenskih dirkah je to največji uspeh v karieri. V zaključku etape je strl odpor novega vodilnega Kolumbijca Naira Quintane. Primož Roglič je kljub padcu v cilj pripeljal kot tretji.

Reševalna psička Frida odhaja v pokoj: 'Njen lajež je dajal upanje'
25. 06. 2019 16.10V Mehiki se je po devetih letih reševanja ljudi po naravnih nesrečah upokojila reševalna psička Frida. Ta je po smrtonosnem potresu, ki je prizadel Mehiko leta 2017, za mnoge postala simbol upanja, ko so po svetu zaokrožile njene fotografije iskanja preživelih v ruševinah osnovne šole.

Erasmus te lahko pripelje tudi na Guardian
19. 04. 2019 06.1215 milijard evrov – toliko denarja je Evropska unija med letoma 2014 in 2020 namenila programu Erasmus+. Na Evropski komisiji zagotavljajo, da bo sredstev v prihodnjih letih dvakrat toliko, toda nekateri evroposlanci, tudi Milan Zver, menijo, da bi EU morala prispevati trikrat več.

Klanci in virusi so njeno življenje
16. 03. 2019 14.30Kako se povezujeta cestno kolesarstvo in veterina? Odgovor na to ima Laura Šimenc, mlada veterinarska raziskovalka, ki je lani postala amaterska svetovna prvakinja v kronometru. Svoje življenje je posvetila čebelam – raziskuje virusne okužbe čebeljih družin – ki jih odlično in z velikim navdušenjem prepleta s kolesarstvom. Kako ji vse skupaj uspeva?

New York za začetnike: Zbuditi se v mestu, ki nikoli ne spi
08. 09. 2018 17.00Veliko jabolko. Mesto sanj. Talilni lonec. Prestolnica sveta. Mesto priložnosti. Za številne priseljence simbol svobode. Za marsikoga tudi mesto razočaranj. Lahko ga vzljubiš ali zasovražiš. Tako kot vsako večje mesto. Vsekakor pa velja, da ga moraš najprej doživeti, da si o njem lahko ustvariš pravo mnenje.

Secirali možgane 37 ljudi: ne le v pljuča, nevarni delci prodrejo tudi v možgane, odkrite koncentracije so ogromne
06. 09. 2016 10.09Britanski znanstveniki so analizirali možganska tkiva in ugotovili, da se škodljivi delci, ki se nahajajo v močno onesnaženem zraku, v velikih količinah kopičijo tudi v naših možganih. "Več milijonov delcev je v enem samem gramu možganskega tkiva – to je milijon možnosti za povzročitev škode," pravi vodja raziskave Barbara Maher.