dukič

Vrtoglavih 5,6 milijona evrov za odvetniške posle v Popovičevi Mestni občini Koper

14. 11. 2018 13.00

V Mestni občini Koper so za odvetniške storitve od leta 2002, odkar je župan Boris Popovič, porabili 5.669.628 evrov. Za ta denar bi lahko na primer kupili 2 robota za operacije raka prostate, raka ledvic, raka testisa, sečnega mehurja ... V Sloveniji imamo dva, v Italiji 102. Ali so to odvetniški stroški za občinske zadeve ali tudi za zasebne sodne postopke župana Borisa Popoviča, nam na Mestni občini Koper niso pojasnili.

6-letnica se bori z izredno redko boleznijo. Pomagate ji lahko z zbiranjem zamaškov

06. 04. 2016 17.43

6-letna Najda je edina v Sloveniji, ki se bori z Bohring-opitzovim sindromom, neozdravljivo boleznijo, ki prizadane praktično celo telo. Življenje deklice bi bilo bolj znosno s pomočjo posebnih terapij. K njenemu lepšemu življenju pa lahko pripomoremo vsi, in sicer z zamaški. Deklica jih za mesec terapij potrebuje 6 ton.

Štiri leta zapora za Popoviča?

09. 04. 2014 16.33

Tožilstvo v primeru Srmin za koprskega župana Popoviča zahteva štiri leta zapora in triletno prepoved opravljanja javnih funkcij. Popovič vztraja, da je bil posel odličen, dosežena cena pa ne bi mogla biti višja, njegov odvetnik pa je obtožnico označil za "noro".

Popovič pravi, da ni kriv

14. 12. 2012 13.08

Popovič na predobravnavnem naroku v sojenju zaradi domnevno sporne prodaje občinske parcele na Srminu krivde ni priznal. Njegov zagovornik je poudaril, da župan ni bil avtor spornih dokumentov. Tako obramba kot tožilstvo sta predlagala zaslišanje več prič.

Slovenske ustekleničene pitne vode so ustrezne

26. 08. 1999 13.16

Pooblaščeni avstrijski laboratorij v Zeltwegu, ki je na pobudo gorenjskega regijskega odbora Zelenih Slovenije opravil bakteriološko analizo vseh šestih slovenskih ustekleničenih voda, je drugače kot slovenske pristojne inštitutcije ugotovil, da so skoraj vse vode ustrezne in praktično popolnoma brez mikroorganizmov in da ustrezajo obstoječim slovenskim pravilnikom ter da so postopki polnjenja v polnilnicah brezhibni. Pri preverjanju opravljenih postopkov analiz v slovenskih laboratorijih so v gorenjskem odboru Zelenih ugotovili, da so se vzorci vode kontaminirali v samih laboratorijih, in sicer v trenutku odvzemanja vzorcev iz plastenk ob prisotnosti plinskih gorilnikov in cepljenja gojišč.

Zeleni Slovenije in Zelena Alternativa ena stranka?

10. 05. 1999 16.35

Politični stranki Zeleni Slovenije in Zelena Alternativa razmišljata o združitvi v eno stranko. Po besedah generalnega sekretarja Zelenih Slovenije Boža Dukiča naj bi s tem politični prostor, razdeljen na levico in desnico, dobil še tretji pol, ki bi si prizadeval za kakovost življenja, kamor sodi tudi varovanje okolja.