druga protestna ljudska skupščina

Druga protestna ljudska skupščina: 'Čas je, da vzame ljudstvo zadeve v svoje roke'
02. 07. 2021 20.14Na Trgu republike spet poteka shod petkovih protestnikov, ki se tokrat odvija v znamenju druge protestne ljudske skupščine. Njen namen je krepitev zavezništva civilne družbe, nadgradnja vizije prihodnosti Slovenije in skupna zasnova konkretnih prihajajočih akcij. "Petkovi protesti zadnje leto in pol ves čas odpirajo prostor za naslavljanje različnih problematik, ki jih s svojim delovanjem in diskurzom povzroča strahovlada Janeza Janše," sporočajo ob tem.

Zavezništvo za demokratično Slovenijo pozvalo k podpori ustavne obtožbe zoper Janšo
01. 04. 2021 17.03Zavezništvo za demokratično in pravično Slovenijo je na državljane in poslance naslovilo javni poziv v podporo ustavni obtožbi zoper predsednika vlade Janeza Janšo, ki so jo napovedali v LMŠ. V imenu obrambe demokracije in prihodnosti Slovenije je skrajni čas, so zapisali in nadaljevali, da državljanke in državljani, poslanke in poslanci "rečemo ne".

Novi izgredi? Kolesarji in opozicija se od napovedanega shoda distancirajo
12. 01. 2021 08.53Za jutri ob 14. uri je na Trgu republike v Ljubljani napovedan shod, h kateremu organizatorji na družbenih omrežjih pozivajo pod geslom "Za svobodo, pravico in resnico". A že zdaj je jasno, da ne gre za miroljuben protest, varnostniki Štajerske varde bodo protestnike pred represivnimi organi varovali "s svojimi telesi in lesenimi štili". Ker pričakujejo nasilje – tako udeležencev kot Policije –, so se v Protestni ljudski skupščini in gibanju Antifa, pa tudi v opoziciji, od dogodka distancirali.

Policija na protestu uporabila prisilna sredstva, dve osebi začasno pridržala
10. 10. 2020 09.27Po ocenah policije se je na petkovem protestu, ki so ga nadzorovali z videokamerami, v prestolnici zbralo okoli 700 ljudi. Pri tem so ugotovili 61 kršitev vladnega odloka o o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah. Zoper štiri osebe je policija v postopku uporabila tudi prisilna sredstva.