dodatna učna pomoč

'Ko starši prevzemajo otrokove naloge, ga naredijo odvisnega in nesamostojnega'
24. 11. 2020 06.00Še nikoli do zdaj se učenci, starši in učitelji niso znašli v takšnem položaju oz. pred takšno preizkušnjo, kot je šolanje na daljavo. Strah pred neznanim, prilagajanje na spremembe in poglabljanje razlik med posamezniki je le nekaj ovir, na katere vpleteni deležniki opozarjajo že od začetka. Več je samostojnega dela, manj socializacije, potek preverjanja znanja je uganka. Kako se v danih razmerah čim bolje znajti? Kakšna je vloga učiteljev in staršev? Kaj je za otroka dobro in s čim mu škodujemo?

Ministrstvo bo nakazalo sredstva za izvedbo dodatne strokovne pomoči
25. 02. 2015 19.57Ministrstvo za izobraževanje je šole in zavode obvestilo, da jim bo 5. marca nakazalo sredstva za meseca januar in februar. Prav tako se bo v letošnjem letu izvajalo tudi sofinanciranje in subvencioniranje šole v naravi.

'Žal nam je, da javno izpostavljamo najbolj ranljive skupine otrok'
15. 01. 2015 12.26Na Svizu bodo storili vse, da bo dodatna učna pomoč plačana, ne bodo pa zato ne opravili svojega dela, pravijo. "Država lahko najde številna druga področja, kjer se finančna sredstva trošijo brez kakšnih večjih skrbi, predvsem pa brez ustreznega nadzora," pa je jasna varuhinja človekovih pravic.

'Ukrepi bodo še bolj razslojili družbo'
14. 01. 2015 09.47"Cistična fibroza je huda, genetska, redka bolezen, ki prizadene vse organske sisteme, zaradi česar so oboleli otroci veliko odsotni od pouka. Teh otrok v Sloveniji je malo," ob ukinitvi učne pomoči opozarjajo v Društvu za cistično fibrozo Slovenije.

Ministrstvo varčuje in ukinja financiranje učne pomoči otrokom. Učitelji na nogah
08. 01. 2015 14.353,3 milijona evrov letno naj bi ministrstvo za izobraževanje namenilo za financiranje učne pomoči, ki je ena od oblik dodatne strokovne pomoči. Ker varčujejo, so s 1. januarjem začasno ukinili financiranje, zdaj pa od šol zahtevajo, da jo še naprej izvajajo, a zanjo učitelji in strokovni delavci ne bodo dobili plačila.