craciun

VIDEO: Pavarottijeva vnukinja poje kot slavček

24. 02. 2016 16.16

Maria Craciun je vnukinja slovitega Luciana Pavarottija in ima danes 16 let. Nedavno je nastopila v televizijski oddaji in z mogočnim glasom izvedla pesem Oh Mother Christine Aguilere. Sicer pa je že pred petimi leti občinstvo na kolena spravila z balado Caruso. Prisluhnite ji!

Srce Sarajeva za srbski film Tilva Roš

01. 08. 2010 10.11

Na 16. sarajevskem filmskem festivalu so najboljšim slovesno podelili nagrade – najprestižnejše priznanje srce Sarajeva za najboljši film je osvojil srbski film Tilva Roš režiserja Nikole Ležaića.

Zaključuje se 16. sarajevski filmski festival

31. 07. 2010 14.54

V Sarajevu se bo zvečer s podelitvijo nagrad sklenil 16. mednarodni filmski festival, ki je v dobrem tednu dni ponudil več kot 200 filmov. Nocoj bodo znani nagrajenci.

Lukoil Romania Group dobila pravico do letne predelave milijona ton kaspijske surove nafte v Romuniji

11. 03. 1999 08.24

Lukoil Romania Group, lokalna veja največje ruske naftne družbe Lukoil je na dražbi dobila pravico do letne predelave milijona ton kaspijske surove nafte v Romuniji. Kot so povedali državni uradniki, je s tem Romunija dobila boljše možnosti za konkuriranje sosednjim državam za pridobitev naftovoda med Kaspijskim morjem in Zahodno Evropo. Kot je povedal predstavnik <romunske podružnice družbe Lukoil Victor Craciun, bodo cene predelane nafte močno konkurenčne; tako bodo skušali pritegniti čim več strank iz Vzhodne in Zahodne Evrope. Nafto bodo od letos proizvajali v rafineriji Petrotel-Lukoil v mestu Ploiesti 60 kilometrov od Bukarešte. Romunija bo s transportom in skladiščenjem surove nafte zaslužila 13 milijonov dolarjev na leto. Sicer pa si romunske oblasti že dalj časa prizadevajo za izgradnjo naftovoda za transport surove nafte iz Azerbajdžana, Kazahstana, Gruzije, Ukrajine in Rusije v Zahodno Evropo čez svoje ozemlje. Za transport nafte prek svojih ozemelj iz Kaspijskega morja na zahodne trge pa si prizadevajo tudi Turčija, Bolgarija in Ukrajina. Glavne prednosti Romunije so po besedah njenih oblasti krajša razdalja in najboljša tehnološka opremljenost njihovih rafinerij. Kemična industrija je bila namreč eden izmed konjičkov nekdanjega diktatorja Nikolaja Ceausesca, ki je med drugim dal zgraditi deset rafinerij s skupno proizvodno zmogljivostjo 34 milijonov ton na leto.