comaneci

Umrl eden največjih trenerjev v zgodovini gimnastike

17. 11. 2024 11.51

Bela Karolyi, ki je skrbel tudi za kariero legendarne Romunke Nadie Comaneci, je umrl v 82. letu starosti. V ZDA je živel po pobegu iz Romunije leta 1981.

Simone Biles tekmice ugnala v dresu z več kot 10 tisoč kristali Swarovski

02. 08. 2024 09.39

Simone Biles je znova potrdila, da je številka ena v ženski gimnastiki. Po ekipnem zlatu si je 27-letnica priborila še prvo mesto na tekmi v mnogoboju, kjer je ugnala konkurenco. Na še en neverjeten uspeh Američanke so se odzvali številni zvezdniki, mnogi od teh so si vrtoglave trike ogledali v živo. Ne le športni talent, v oči mnogih je padel tudi dres Bilesove, ki ga je krasilo več kot 10 tisoč Swarovskih kristalov.

Simone Biles v Parizu nazaj na olimpijski prestol

01. 08. 2024 22.11

Ameriška gimnastična zvezdnica Simone Biles je kljub težavam na dvovišinski bradlji v finalu olimpijskega mnogoboja upravičila pričakovanja in se osem let po Riu 2016 vrnila na olimpijski prestol. Skupno je to zanjo šesta zlata kolajna z OI in obenem po ekipni zmagi z reprezentanco ZDA še druga zlata v Parizu.

Nas v prihodnjih tednih čakajo popolni trenutki v športu?

26. 08. 2022 06.00

Nekoč, kar precej nazaj, sem z družino preživljala dva tedna dokaj dolgočasnega dopusta, na za mnoge sicer najlepšem otoku na svetu, Mljetu. Mogoče je bila napaka, ker smo bivali v Pomeni, v takrat trizvezdničnem hotelu, ki je bil poln zagrebške in ljubljanske takšne in drugačne gospode. Dopust mi je ostal v spominu tudi zato, ker sem tam prvič v življenju zares gledala odbojko.

Američanki igrali do zgodnjih jutranjih ur in postavili rekord, Nišikori, Wawrinka in Halepova brez težav

30. 08. 2016 20.30

Teniški turnir v New Yorku se nadaljuje z obračuni prvega kroga. Najbolj srečni sta bili pozno zvečer oziroma zgodaj zjutraj po ameriškem času gotovo domačinki Madison Keys in Alison Riske, ki sta se merili do zgodnjih jutranjih ur. Hitro slovo Ane Ivanović, Stanislas Wawrinka izločil Fernanda Verdasca.

Švicarski polfinale na OP ZDA

09. 09. 2015 21.42

Švicarja Roger Federer in Stan Wawrinka sta se uvrstila v polfinale zadnjega teniškega turnirja za grand slam v sezoni v New Yorku. Drugi nosilec Federer je izločil Francoza Richarda Gasqueta s 6:3, 6:3 in 6:1, peti nosilec Wawrinka pa Južnoafričana Kevina Andersona s 6:4, 6:4, 6:0.

VIDEO: Nekdanja telovadka Nadia Comaneci danes praznuje 50 let

12. 11. 2011 15.15

Nekdanja romunska telovadka Nadia Comaneci, ki jo svet pozna po izjemnih predstavah na olimpijskih igrah leta 1976 v Montrealu, kjer je pri 14 letih kot prva v zgodovini prejela maksimalno oceno 10 točk, je dopolnila 50 let.

Comanecijeva v knjigi rekordov

19. 07. 2007 12.53

Nadia Comaneci se je kot telovadka, ki je na OI prejela največ najvišjih ocen, zapisala v knjigo rekordov.

Zmedeni grški navijači

29. 08. 2004 00.00

Grški navijači so na olimpijskih tekmovanjih v Atenah večkrat navijali in spodbujali igralce ob napačnem trenutku.

Zvezdniki za dobrodelne namene

01. 07. 2004 00.00

Na stadionu Algarve se bodo na nogometni tekmi pomerili svetovno znani športniki. Ves izkupiček od prodaje kart bo namenjen v humanitarne namene.

Comanecijeva ameriška državljanka

30. 06. 2001 00.00

Nadia Comaneci, nekdanja olimpijska gimnastična prvakinja, je postala ameriška državljanka. Nekdanja romunska športna junakinja, ki je poročena z Američanom in že 11 let živi v ZDA, je v petek v Oklahoma Cityju na slovesnosti tudi uradno dobila ameriško državljanstvo.

Kip Leona Štuklja v Oklahoma Cityju

10. 06. 2001 00.00

Mednarodna dvorana slavnih telovadcev (International Gymnastic Hall of Fame) v ameriškem Oklahoma Cityju je od slovenskega dnevnika Delo prejela doprsni kip legendarnega slovenskega olimpionika Leona Štuklja, ki ga je izdelal umetnik Mirsad Begič. Štukljev kip je svečano predal član slovenskega olimpijskega komiteja in prav tako izvrsten slovenski telovadec Miro Cerar, ki je na slovesnosti prebral pismo Delovega urednika Mitje Meršola s kratkim Štukljevim življenjepisom ter predstavitvijo Slovenije. Slovesnosti se je udeležil tudi generalni konzul Slovenije v New Yorku Andrej Podvršič, ki se je zahvalil za čast in izrazil ponos, da je bil Štukelj že leta 1997 sprejet v dvorano slavnih.

Jonesova, Johnson in Figo

17. 01. 2001 00.00

V Londonu so sinoči na gala prireditvi World Sports Award podelili nazive najboljših športnikov v letu 2000. V kraljici športov - atletiki - sta po pričakovanjih oba naziva najboljših odšla v ZDA. V ženski konkurenci je bila za najboljšo razglašena trikratna olimpijska zmagovalka iz Sydneyja Marion Jones, v moški pa njen rojak in dobitnik dveh zlatih olimpijskih medalj Michael Johnson. Jonesovi je priznanje izročila Evelyn Ashford, Johnsonu pa dolgoletni svetovni rekorder v skoku v daljino Bob Beamon.

Na Dunaju izbrali športnike stoletja

20. 11. 1999 10.02

Na Dunaju so na prestižni prireditvi izbrali najboljše športnike 20. stoletja. Prireditve so se udeležile tudi tako znane športne osebnosti, kot so Boris Becker, Pele, Mohamed Ali, Carl Lewis in Mark Spitz. Dobitniki nagrad so poleg kristalnega pokala prejeli še po 20.000 nemških mark. Najboljše športnike stoletja je izbrala posebna žirija, v kateri so bili med drugim predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Juan Antonio Samaranch, monaški princ Albert in bivši romunski teniški igralec Ion Tiriac.

Člani AIPS izbirali 25 športnikov stoletja

27. 06. 1999 10.23

Mednarodno združenje športnih novinarjev (AIPS) je med 62. kongresom v operni hiši v Budimpešti predstavilo 25 najboljših športnikov tega stoletja, ki so dobili največ glasov 30.000 novinarjev med 131 državami članicami. Med njimi so: nemški nogometaš Franz Beckenbauer, angleški nogometaš Bobby Charlton, romunska telovadka Nadia Comaneci, argentinski avtomobilski dirkač Juan Manuel Fangio, avstralska plavalka Dawn Fraser, kanadski hokejist Wayne Gretzky, ameriški košarkar Michael Jordan, ruski rokoborec Aleksander Karelin, japonski telovadec Savao Kato, kenijski atlet Kipchonge Keino, francoski smučar Jean Claude Killy, ruska telovadka Larisa Latinina, avstrijski avtomobilski dirkač Niki Lauda, ameriški atlet Carl Lewis, kitajski telovadec Ning Li, belgijski kolesar Eduard Merckx, ameriški boksar Muhamed Ali, finski atlet Paavo Nurmi, ameriški atlet Jesse Owens, madžarski boksar Laszlo Papp, brazilski nogometaš Pele, madžarski nogometaš Ferenc Puskas, ameriški plavalec Mark Spitz, turški dvigalec uteži Naim Suleymanoglu in češki atlet Emil Zatopek.

Miro Cerar v hramu slavnih

06. 06. 1999 17.50

Najuspešnejšemu slovenskemu športniku po 2. svetovni vojni, telovadcu Miru Cerarju so v ZDA izkazali posebno čast. Dvakratnega olimpijskega prvaka na konju z ročaji in večkratnega svetovnega in evropskega prvaka so sprejeli v Mednarodni gimnastični hram slave, ki so ga leta 1997 ustanovili v glavnem mestu ameriške zvezne države Oklahoma. Te počastitve je bil pred Cerarjem deležen tudi že drugi slovenski telovadni šampion Leon Štukelj.