bolnišnica petra držaja

Mors bo gradil vojaško bolnišnico v Ljubljani
19. 09. 2024 09.35Bolnišnica dr. Petra Držaja v Ljubljani bo dobila tretji trakt oz. severni prizidek. V povečani bolnišnici bo deloval Nacionalni center za izredne razmere, ki bo zagotavljal zdravstveno oskrbo za vojaške namene, hkrati pa bo mogoča tudi njegova uporaba v okviru javnega zdravstva. V novih prostorih bo prostora za najmanj 160 bolniških postelj, vrednost projekta je 87 milijonov evrov. Poleg tega ministrstvo načrtuje vzpostavitev 33 milijonov evrov vrednega Situacijskega centra kibernetske obrambe, ki bo prav tako stroškovno vključen v okvir prizadevanj za izpolnjevanje zaveze Natu o dvoodstotnih izdatkih za obrambni proračun.

Okužena ekipa civilne zaščite, prepoved obiska na nekaterih oddelkih bolnišnic
15. 08. 2023 15.44Medtem ko je po poročanju Svetovne zdravstvene organizacije število covidnih bolnikov po svetu v zadnjem mesecu naraslo za 80 odstotkov, Nacionalni inštitut za javno zdravje ne beleži intenzivnega širjenja koronavirusnih okužb. V Sloveniji je za zdaj malo zaznanih primerov okužbe, saj je tudi obseg testiranja zelo omejen. A Splošna bolnišnica Celje je zaradi vdora okužb prepovedala obiske pri pacientih, ki se zdravijo na kardiološkem oddelku. Za enak ukrep se je na Centru za geriatrično medicino v Bolnišnici dr. Petra Držaja odločil tudi UKC Ljubljana.

Bolnišnice v pripravo maksimalnih zmogljivosti: UKC Ljubljana odprl nov covidni oddelek
15. 11. 2021 05.50Prejšnji konec tedna se je število okuženih z novim koronavirusom, ki potrebujejo bolnišnično zdravljenje, še povečevalo. Po napovedih koordinatorja covidnih bolniških postelj pri ministrstvu za zdravje Roberta Carotte bodo bolnišnice odprle maksimalne kapacitete. To je skupno okoli 1200 postelj, od tega 280 za intenzivno terapijo. Tako so to storili že v UKC Ljubljana, kjer so nov covidni oddelek odprli v prostorih Bolnišnice dr. Petra Držaja. Za začetek bodo tam zagotovili 37 dodatnih postelj.

Direktor UKC Ljubljana: Bližamo se robu zmogljivosti
03. 11. 2021 13.43V bolnišnicah se razmere zaostrujejo. Trenutno je v Sloveniji hospitaliziranih 670 bolnikov, intenzivno terapijo pa potrebuje 159 pacientov. Direktor UKC Ljubljana Jože Golobič je posvaril, da je največja slovenska bolnišnica na robu zmogljivosti. Ob tem opozarjajo, da bodo pritiski na klinični center v prihodnjih dneh najverjetneje še narasli. Bolj kot bolniških postelj jim še vedno primanjkuje kadra.

UKC Ljubljana: 'Največja zdravstvena ustanova je pripravljena na ta četrti izziv'
18. 08. 2021 06.58Cilj posodobljenega pandemskega načrta je urediti oskrbo covidnih bolnikov tako, da bodo čim dlje lahko izvajali tudi druge storitve in čim bolj enakopravno obravnavali covidne in necovidne bolnike, je ključni poudarek poročila o pripravljenosti na nov, jesensko-zimski val epidemije covida-19, ki ga je obravnaval tudi svet ljubljanskega kliničnega centra. S tem tednom je sicer za obiskovalce v UKC-ju po novem zahtevano izpolnjevanje pogoja PCT.

Upad hospitaliziranih, nekatere bolnišnice zapirajo covid oddelke
13. 03. 2021 20.12Število obolelih s covidom-19, ki potrebujejo bolnišnično zdravljenje, se pri nas še naprej zmanjšuje. Po zadnjih podatkih je hospitaliziranih 436 covidnih bolnikov. Kakšna je zdaj strategija države? Bolnišnici Brežice in Izola nita več covid bolnišnice, ostale pa so prepolovile število postelj za paciente s to boleznijo. Na številnih oddelkih se delo zato vrača v stare tirnice.

247 novih okužb: bolnišnice bodo postopno začele redni program
22. 02. 2021 09.13V Sloveniji so pristojni v nedeljo potrdili 247 novih okužb z novim koronavirusom. Opravili so 1428 PCR- in 8551 hitrih antigenskih testov. Umrlo je osem covidnih bolnikov. Bolnišnično oskrbo zaradi covida-29 trenutno potrebuje 584 oseb, na intenzivni negi so 104. Število hospitaliziranih pada, prav tako tudi število umrlih, zato je ministrstvo za zdravje pripravilo izhodno strategijo za covid bolnike. Zdravstveni sistem se bo, kot pričakujejo, postopno lahko pričel ukvarjati z rednim programom. Kako pa padec števila covidnih bolnikov vpliva na samo delo v bolnišnicah?

Bolnišnice se polnijo: število bolnikov se je v dobrem tednu podvojilo
27. 10. 2020 15.25V dobrem tednu se je število ljudi, ki potrebujejo bolnišnično zdravljenje zaradi covida-19, podvojilo. Ker pacienti takšno oskrbo potrebujejo več dni, v bolnišnicah že primanjkuje postelj. V šempetrski bolnišnici tako širijo oddelek, v Novem mestu v pomoč odpirajo staro interno kliniko. Polnjenje bolnišničnih kapacitet pa na drugi strani razkriva tudi pomanjkanje medicinskega osebja.

UKC Ljubljana za 14 dni zaustavlja nenujne dejavnosti
23. 10. 2020 14.46Strokovni svet UKC Ljubljana je soglasno sprejel sklep, da se začasno zaustavi elektivna dejavnost za 14 dni, potem bo strokovni svet ponovno presojal o izvajanju elektivnega progama. Še naprej se bodo izvajale urgentne, nujne in zelo hitre obravnave. Medtem se v UKC Maribor soočajo z vse bolj omejenimi zmogljivostmi, saj se pričakuje hitro naraščanje števila pacientov.

Janša: Odloki, ki bodo stopili v veljavo, so podobni tistim, ki so veljali spomladi
22. 10. 2020 06.01Premier Janez Janša je naznanil, da bo zaradi obvladovanja epidemije novega koronavirusa deloma ugasnilo javno življenje. Zaprti bodo gostinski obrati, hoteli in neživilske trgovine – z nekaterimi izjemami, vrtci, dijaški in študentski domovi, javni potniški promet pa bo deloval le s tretjinskimi zmogljivostmi. "Spomnimo se režima, ki je bil v veljavi pomladi. Odloki, ki bodo stopali v veljavo, bodo podobni tistim, ki so veljali takrat," je dejal Janša.

V bolnišnicah trenutno 100 intenzivnih postelj, možnost razširitve na 136
20. 10. 2020 14.33V slovenskih bolnišnicah je trenutno na razpolago 100 postelj za intenzivno nego bolnikov s covidom-19, po potrebi pa se te zmogljivosti lahko razširijo na 136 postelj. V Splošni bolnišnici Murska Sobota je medtem zasedenih vseh 25 postelj za bolnike s covidom-19. Od štirih postelj za intenzivno zdravljenje so zasedene tri, v prihodnjih dneh pa bodo pripravili še 20 postelj. Lokacije za namestitev okuženih in prostovoljce za oskrbo iščejo tudi v Kranju.

Lejko Zupanc: Vse, ki trdijo, da virusa ni, vabim, da se nam pridružijo pri delu
08. 10. 2020 16.06Zaradi naraščanja števila obolelih s covidom-19 UKC Ljubljana ostale bolnike z infekcijske klinike seli v Bolnišnico dr. Petra Držaja. Klinika bo tako obravnavala le še bolnike s covidom-19, je povedal generalni direktor Janez Poklukar. V UKC so že ustavili poseben program, če bo stanje slabše, bodo odpovedovali tudi ostale. Lejko Zupančeva je domove za ostarele pozvala, naj čim prej zagotovijo rdeče cone.

Poziv iz jeseniške bolnišnice: Spoštujte ukrepe, smo v hudi kadrovski stiski
05. 10. 2020 11.41V jeseniški bolnišnici so okužbo s covidom-19 odkrili pri 19 zaposlenih, ki so v bolniškem staležu. Poleg tega je šest zaposlenih v karanteni, trije pa v izolaciji. Zaradi izpada kadra imajo zaprte tri oddelke, prekinili so z izvajanjem vseh nenujnih posegov. Na KO za žilne bolezni UKC Ljubljana je deset okuženih bolnikov in prav toliko zaposlenih. En primer so potrdili tudi na oddelku za pljučne bolezni in alergije. V UKC Maribor pa je aktivno okuženih 11 zdravstvenih delavcev in en pacient.

Revmatologom kljub prostoru ne dajo ambulante, zato odstopajo
09. 05. 2019 19.34Revmatologom ne dajo prostora za dodatno ambulanto, s katero bi skrajšali čakalne vrste, čeprav so v isti bolnišnici celo prazne ambulante. Vodstvo bolnišnice bi lahko problem zlahka rešilo, pa za to očitno ni volje. Prostori tako samevajo, dodatno zaposleni revmatolog pa nima kje ordinirati. Vodstvo revmatologov zato protestno odstopa.

V Bolnici Petra Držaja letos občutno izboljšan oddelek za epidemije
05. 01. 2018 15.25V Bolnici Petra Držaja v Ljubljani so odprli oddelek za epidemije. Lani je bil odprt tri mesece, na njem se je zdravilo 428 ljudi. Pristojni pravijo, da so razmere na oddelku letos veliko boljše, med drugim imajo električne postelje, vzmetnice proti preležaninam in osnovno ultrazvočno diagnostiko.

V ljubljanskem kliničnem centru presojajo, ali je delo za bolnike in zaposlene varno
24. 05. 2016 13.43V ljubljanskem kliničnem centru so te dni na trnih. V naši največji bolnišnici se namreč mudi komisija, ki preverja, ali naša največja bolnišnica dosega zahtevane standarde. Gre za drugo presojanje skladnosti s standardi v okviru mednarodne akreditacije, ki jo je UKC pridobil pred dvema letoma. Mednarodni certifikat je pomemben, saj za bolnišnico dokazuje, da je tveganje za bolnike in zaposlene čim manjše, varnost pa čim večja.