bolnišnica izola

Jubilejna dobrodelna dražba vina letos rekordna v vseh pogledih

11. 12. 2024 20.06

Jubilejna dobrodelna dražba 12 barikov oz. 225-litrskih sodčkov vina, ki jo že 25 let zapored prireja Vinakoper, je bila letos v vseh pogledih rekordna. Na torkovi prireditvi so zabeležili najvišjo ceno za posamezen sod, prav tako je rekorden tudi skupni izkupiček, in tega se še najbolj veselijo v Splošni bolnišnici Izola, saj gre celoten znesek nad izklicno ceno pediatričnemu oddelku.

Študij medicine na Primorskem: univerza bo sodelovala s 13 zavodi

01. 07. 2024 18.23

Predstavniki Univerze na Primorskem in 13 zdravstvenih zavodov s celotne Primorske so v Kopru podpisali pismo o nameri o sodelovanju pri pripravi, razvoju in izvajanju študijskega programa medicine. Štiri bolnišnice ter zdravstveni domovi in zasebni zavodi so se predvsem zavezali, da bodo študentom omogočali praktično usposabljanje.

Po razkritju nepravilnosti v Medicorju prestavili več operacij na srcu

21. 05. 2024 20.05

Po razkritju nepravilnosti je moral izolski Medicinski center Medicor, sicer največja zasebna bolnišnica pri nas, prestaviti več operacij na srcu, ker je zdravstvena inšpekcija prepovedala samostojno delo desetim medicinskim sestram in tehnikom, ki nimajo vseh potrebnih dovoljenj. Medicor je eden od treh slovenskih centrov za kirurgijo srca in ožilja, četrtega zdaj napovedujejo v SB Celje. Temu pa odločno nasprotujejo v ljubljanskem in mariborskem kliničnem centru.

Sestri po smrti mame medicinskemu centru očitata več kot 60 nepravilnosti

07. 05. 2024 19.43

Največja zasebna bolnišnica v Sloveniji, Medicinski center Medicor v Izoli, kjer zdravijo kardiovaskularne bolezni, se sooča s hudimi obtožbami. Več kot 60 nepravilnosti ji očitata hčerki pokojne 80-letne pacientke, ki je izkrvavela po posegu na srcu. V bolnišnici vse očitke zavračajo, ministrstvo za zdravje pa je v tem primeru odredilo sistemski nadzor. K strokovnemu nadzoru je pozvalo tudi Zdravniško zbornico in Zbornico zdravstvene in babiške nege.

Bo 12. teden zdravniške stavke prinesel dogovor med vlado in Fidesom?

31. 03. 2024 20.13

Rok za mediacijo med Fidesom in vlado se izteče v četrtek. Medtem mineva že mesec dni od umika soglasij za nadurno delo, aprilski urniki so pripravljeni, v zdravstvenih zavodih večjih zapletov pri organizaciji dela v primerjavi z marcem ne pričakujejo. Zdravniki bodo še naprej večinoma razporejeni v turnuse. Izpadi nenujnih pregledov in posegov pa se med bolnišnicami razlikujejo, prav tako finančne posledice stavke.

V SB Izola odpada večji delež operativnega programa, celo do 20 odstotkov

10. 03. 2024 19.51

Medtem ko se vlada, ki je za svojo glavno prioriteto postavila zdravstveno reformo, ukvarja predvsem sama s seboj, smo na pragu že devetega tedna najdaljše zdravniške stavke v zgodovini države. In kako se ta kaže na terenu? V zdravstvenih domovih po Sloveniji imajo manj težav kot v bolnišnicah, kjer beležijo bistveno več umikov soglasij za nadurno delo in s tem tudi več težav pri organizaciji dela. Ponekod tako odpade od deset do 20 odstotkov ambulantnih pregledov in približno petina operacij, kar seveda daljša čakalne dobe in vpliva na finančno stanje bolnišnic, načenja pa že tudi odnose med zaposlenimi.

Zaradi stavke prestavili oziroma odpovedali več kot 6900 zdravstvenih storitev

09. 02. 2024 16.24

V prvih treh tednih stavke Sindikata zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides so v bolnišnicah skupaj odpovedali oziroma prestavili vsaj 6903 termine zdravstvenih storitev. Stanje je po ustanovah različno - v nekaterih bolnišnicah je na določenih področjih odpadlo tudi do 30 odstotkov storitev, v drugih pa storitev sploh niso odpovedoval.

Kje je soglasja umaknila polovica zdravnikov, kje ga ni niti eden?

01. 02. 2024 17.16

Delež zdravnikov, ki so preklicali soglasje za delo prek polnega delovnega časa, je po bolnišnicah različen. Medtem ko v trboveljski bolnišnici soglasja za nadurno delo doslej ni umaknil noben zdravnik, je v novomeški bolnišnici soglasja preklicala že skoraj polovica vseh. Tam pravijo, da se jim zdi prav, da v tem primeru tem zdravnikom umaknejo dovoljenja za delo pri drugih izvajalcih: "Če dajo preklic soglasja lastni bolnišnici, potem je nehigienično, da bi delali dodatno izven nje." Tudi slovenjegraška bolnišnica že izdala preklic soglasij za delo pri drugem delodajalcu, razen za delo pri Gorski reševalni službi ter sistemu za transplantacijo organov.

Izolska bolnišnica do preklica prepoveduje obiske na oddelku za interno medicino

22. 12. 2023 13.28

Splošna bolnišnica Izola zaradi povečanega števila respiratornih okužb do preklica prepoveduje obiske na oddelku za interno medicino. V izogib prepovedi obiskov tudi na ostalih oddelkih bolnišnica vse bolnike in obiskovalce prosi, da hospitaliziranega bolnika obišče le ena zdrava odrasla oseba, obisk pa naj traja največ 30 minut.

Virusi so na pohodu, bolnišnice omejujejo obiske

25. 10. 2023 09.06

Splošna bolnišnica Slovenj Gradec je ob izrazito povečanem številu bolnikov, pozitivnih na novi koronavirus, omejila obiske na oddelku za interno medicino. Na Jesenicah so zaradi povečanja respiratornih okužb obiske omejili na gastroenterološkem oddelku. Ljubljanska infekcijska klinika pa te dni poka po šivih, bolniki so nameščeni tudi na hodnikih.

Novi strokovni direktor izolske bolnišnice je Tomaž Gantar

12. 09. 2023 19.58

V Splošni bolnišnici Izola se je konstituiral nov svet zavoda s predsednico Mileno Kramar Zupan. Za strokovnega direktorja je imenoval edinega prijavljenega kandidata. To je Tomaž Gantar, ki je bil med letoma 1999 in 2004 že direktor bolnišnice, zatem župan Pirana in dvakrat minister za zdravje, ves čas pa opravlja tudi delo urologa.

14. avgust: kako bo s plačami, odprtjem trgovin in zdravniško oskrbo?

10. 08. 2023 11.38

Vlada je zaradi zgodovinskih poplav po državi ponedeljek, 14. avgusta, razglasila za dan solidarnosti in tudi dela prost dan. Kaj to pomeni za odprtje trgovin, nakazila plač in zdravniško oskrbo? Bodo tisti v službi dobili dodatek? Se jim bo odobril dan izrednega dopusta? Kako bo z varstvom otrok? Vprašanj je veliko, odgovori pa kapljajo zelo počasi.

V Izolo po nujno medicinsko pomoč tudi bolniki iz hrvaške Istre

12. 07. 2023 14.55

Na podlagi sporazuma med Slovenijo in Hrvaško bo izolska bolnišnica postala dostopna tudi prebivalcem hrvaške Istre. Te bodo napotili v Izolo v primeru nujnih stanj, kot so denimo srčni infarkt, možganska kap ali politravma. Stroške storitev bo krila hrvaška zdravstvena blagajna.

Zdravnik iz javnega sistema dela še pri osmih zasebnikih

03. 05. 2023 07.41

Šest bolnišnic smo zaprosili za podatke, koliko zaposlenih zdravnikov ima soglasja za opravljanje zdravstvenih storitev izven bolnišnice, torej še v drugih javnih zavodih, pri koncesionarjih ali zasebnikih. Kar 718 zdravnikov dela še v drugih ustanovah, največ soglasij delodajalca ima zdravnik, ki dela še v osmih enotah, trije zdravniki imajo po sedem soglasij, štirje šest, deset zdravnikov pa dela še v petih zdravstvenih enotah. Nekateri tako s popoldanskim delom lahko letno zaslužijo tudi več kot 100 tisoč evrov, spet drugi ustvarijo za kar 250 tisoč evrov prihodkov.

Moški pred izolsko bolnišnico zabodel varnostnika

17. 04. 2023 15.05

Pred bolnišnico Izola je v nedeljo pozno popoldne moški z žepnim nožem zabodel varnostnika, so sporočili s Policijske uprave (PU) Koper. Policisti so ugotovili, da se je 61-letni moški, doma iz Izole, pred urgentnim blokom bolnišnice sprl in stepel z varnostnikom, ki ga je pred tem pospremil iz prostorov bolnišnice.

Omejitev obiskov v izolski in celjski bolnišnici

16. 12. 2022 13.15

Splošna bolnišnica Izola zaradi pojava respiratornih okužb in drugih nalezljivih bolezni do preklica omejuje obiske v bolnišnici. Splošna bolnišnica Celje pa do preklica prepoveduje obiske bolnikov. Omejitev obiskov v Celju ne velja za kritično bolne in umirajoče paciente, pri katerih so ves čas omogočeni obiski po presoji zdravnika.

Denar pridobljen na dražbi barikov Vinakoper v dobrodelne namene

10. 12. 2022 18.25

Več kot pol milijona evrov so v zadnjih 23 letih zbrali ljubitelji vrhunskega vina za pediatrični oddelek izolske bolnišnice. S tem denarjem so kupili več najsodobnejših aparatur. V 225-litrskih lesenih sodčkih nastajajo najboljša vina posameznega letnika. Na dražbi barikov Vinakoper gre ves izkupiček nad izklicno ceno za dobrodelne namene. Tudi letos so zato cene poletele visoko.

28-letnik v sobi zažgal vzmetnico, z mamo so ju odpeljali v bolnišnico

13. 10. 2022 12.34

V Kopru je 28-letnik v sobi zakuril ogenj. V požaru sta bila moški in njegova mama huje poškodovana. Nezavestna so ju odpeljali v bolnišnico Izola.

Bolnišnice zaradi naraščanja okužb uvajajo omejitve obiskov

19. 07. 2022 15.00

Pristojni v številnih slovenskih bolnišnicah so se zaradi porasta okužb z novim koronavirusom odločili, da omejijo obiske. V nekaterih so jih prepovedali in dopustili izjeme, drugje so jih omejili na eno zdravo osebo v določenem časovnem intervalu ali jih omogočili po predhodnem dogovoru. V večini bolnišnic je ob tem zopet obvezna uporaba zaščitnih mask.

V Istri začeli čezmejni projekt sodelovanja ob množičnih nesrečah

09. 07. 2022 14.58

V Istri so začeli z evropsko sofinanciranim projektom Max Aid, s katerim se bodo v primeru množičnih nesreč čezmejno povezali z zdravstvenimi ustanovami na hrvaškem delu polotoka. Projekt je vreden nekaj več kot 440.000 evrov, s pridobljenimi izkušnjami želijo pomagati tudi obmejnim krajem na območju Kvarnerja.

Občanka na avtobusni postaji v Kopru našla nezavestnega moškega

13. 05. 2022 12.14

Občanka je v Kopru na eni izmed avtobusnih postaj našla nezavestnega moškega, ki so ga nato pripeljali v Splošno bolnišnico Izola. 60-letnik je trenutno v komi in ima po telesu več modric. Policija zbira informacije o dogajanju.

14-letnik v izolski bolnišnici 10 ur zaman čakal na nujno operacijo gležnja

03. 11. 2021 19.53

Iz Izole pa prihaja nova zgodba, ki kaže razmere v slovenskem zdravstvu. Oglasil se nam je oče 14-letnega dečka, ki je moral zaradi zlomljenega gležnja na izolsko urgenco. Tam je več kot 10 ur – tešč in v bolečinah – čakal na nujno operacijo. Nakar so zdravniki sporočili, da ga ne bodo operirali in da naj ga oče kar sam odpelje v Ljubljano. Kljub pregovarjanju z zaposlenimi in prošnjam, naj ga vsaj odpeljejo z rešilcem, sta morala nazadnje sama na ljubljanski UKC, kjer so ga operirali naslednji dan. Je krivo pomanjkanje kadra ali imajo v izolski bolnišnici težave z organizacijo? Na naša vprašanja se še niso odzvali.

Direktor UKC Ljubljana: Bližamo se robu zmogljivosti

03. 11. 2021 13.43

V bolnišnicah se razmere zaostrujejo. Trenutno je v Sloveniji hospitaliziranih 670 bolnikov, intenzivno terapijo pa potrebuje 159 pacientov. Direktor UKC Ljubljana Jože Golobič je posvaril, da je največja slovenska bolnišnica na robu zmogljivosti. Ob tem opozarjajo, da bodo pritiski na klinični center v prihodnjih dneh najverjetneje še narasli. Bolj kot bolniških postelj jim še vedno primanjkuje kadra.

'Verjetno bi bila drugačna zgodba, če bi se nam lani januarja zgodil Bergamo'

26. 10. 2021 19.27

Epidemiološke razmere v državi so skrb vzbujajoče. V ponedeljek so v slovenskih laboratorijih ob 6068 PCR-testih odkrili 2292 okužb, umrlo je še deset covidnih bolnikov. Še huje je v Podravju, ki je po precepljenosti med najslabšimi v državi, število okuženih pa je v zadnjem tednu tako zelo naraslo, da je praktično vsaka druga oseba, ki pride na odvzemno mesto mariborskega zdravstvenega doma, pozitivna. Še vsaj 100 bolnikov od dnevno potrjenih okužb lahko po napovedih Inštituta pričakujemo na navadnih bolniških posteljah. 15 oseb bo vsak dan po izračunih bitko s covidom izgubilo. Kako se na povečan pritisk bolnikov pripravljajo v bolnišnicah?

Dobički koncesionarjev in 'posojanje' kadra iz javnih zavodov

27. 09. 2021 06.00

Za kardiološki pregled v povprečju čakamo sedem mesecev, v Splošni bolnišnici Murska Sobota več kot dve leti, pri zasebniku s koncesijo Medical center Rogaška pa čakalne vrste ni. Koncesionarji z delovanjem v javnem sistemu dobro služijo – lani so od ZZZS-ja prejeli 388 milijonov evrov iz naslova koncesije, kar je malenkost več kot leto prej. Koncesionarji in zasebniki brez koncesije si kader za delo v svojih ambulantah pogosto izposojajo v javnih zdravstvenih domovih in bolnišnicah. Rekorderji po številu soglasij so dr. Ana Golež s trinajstimi soglasji, dr. Igor Vučajnk s sedmimi – oba sta iz celjske bolnišnice – ter dr. Boštjan Matos iz UKC Ljubljana in dr. Vlado Savanović iz UKC Maribor – oba imata šest soglasij.

Potrdili 877 novih okužb

07. 09. 2021 09.36

V Sloveniji so potrdili 877 novih okužb s koronavirusom. Opravili so 3943 PCR-testiranj in 37331 HAT-testiranj. Delež pozitivnih testov je tako narasel na 22,2 odstotka. Umrla sta dva covidna bolnika. V Sloveniji različica delta predstavlja 99,5 odstotka sekvenciranih vzorcev.

V Celju in Izoli zaradi zaostrovanja epidemije prepovedujejo obiske

03. 09. 2021 11.32

V Splošni bolnišnici Celje so zaradi slabšanja epidemiološke situacije in skokovitega naraščanja števila okuženih z novim koronavirusom prepovedali obiske bolnikov. Do preklica bodo pod določenimi pogoji dovoljeni le obiski kritično bolnih, porodnic in otrok, so sporočili iz celjske bolnišnice.

Šest faz, šole bodo odprte, zapiranje pri 300 bolnikih na intenzivni negi

31. 08. 2021 12.01

Svetovalna skupina za covid-19 je pripravila predlog omejevalnih ukrepov glede na različne faze epidemije. Po neuradnih informacijah predlaga, da bi se v kriznih fazah širilo obvezno izpolnjevanje pogojev PCT. Medtem pa si prizadevajo, da bi bile šole ves čas epidemije odprte. Prehod v določene faze bo odvisen od števila hospitalizacij covidnih bolnikov, na ministrstvu za zdravje predlagajo, da bi meje različnih faz sovpadale s strategijo za bolnišnično obravnavo covidnih bolnikov.

V četrtem valu za covidne bolnike predvidenih 926 bolniških postelj

24. 08. 2021 14.33

Po strategiji ministrstva za zdravje je za zdravljenje covidnih bolnikov v četrtem valu epidemije predvidenih skupno 926 postelj, od tega 762 navadnih in 164 za intenzivno nego. Določenih je šest faz in merila za prehod v vsako izmed njih. Od ponedeljka sicer velja peta faza.

V torek 532 novih okužb. Z enim odmerkom cepljena tretjina starejših od 18 let

19. 05. 2021 09.29

V Sloveniji smo v torek opravili 4469 PCR-testov, pri tem pa potrdili 532 novih okužb z novim koronavirusom. Delež pozitivnih testov je znašal 11,9 odstotka. V bolnišnicah se zdravi 368 bolnikov s covidom-19, sedemdnevno povprečje potrjenih okužb je s 444 padlo na 417. S skorajšnjim prehodom v zeleno fazo epidemije covida-19 je predvideno vnovično sledenje stikom s strani epidemiologov, je na novinarski konferenci napovedala Nuška Čakš Jager z NIJZ. Njena kolegica Marta Grgič Vitek pa je izpostavila, da je cepljenje proti covidu-19 priporočljivo tudi za prebolevnike.