bojan korošec

Deepseek izzivalci Bitcoina. Nove priložnosti za 10x trende?
03. 02. 2025 00.15ChatGpt je bil nedvomen kralj umetne inteligence. Do pred nekaj dnevi, ko se je kot strela z jasnega pojavila umetna inteligenca DeepSeek. Ne le, da po zmogljivosti konkurira ChatGpt ampak je bil razvit za 1.300x manj denarja in v le pol leta! Pretres je bil silovit.

Vizije o scenarijih preskrbe Slovenije z električno energijo do leta 2040
21. 01. 2025 17.05Predstavniki energetskih družb, fakultet ter raziskovalnih in drugih organizacij so na posvetu pri premierju Robertu Golobu predstavili vizije o možnih scenarijih preskrbe Slovenije z električno energijo do leta 2040. Stališča so bila različna, so se pa vsi strinjali, da moramo na tem področju doseči širši družbeni konsenz.

ZDA: naredite kripto spet velik. Finalni rekordi v 2025. Zadnja velika priložnost za začetnike. Novi vroči trendi.
20. 01. 2025 00.15Katere kriptovalute kupiti v 2025? Bodo kriptovalute še rasle? Kdaj analitiki pričakujejo vrhunec rasti? Kako začeti pravilno in varno? Kaj morate vedeti preden porabite prvi evro? So dobički iz kriptovalut obdavčeni? Kateri so trenutno vroči trendi za 10x rasti? Potenciali za nove Bitcoine in Ripple? Vse te ključne informacije dobite brezplačno. Berite naprej, da jih ne zamudite.

Bitcoin cena: le še 7 dni do velikega finala. Zadnje 10x priložnosti za začetnike.
13. 01. 2025 00.15Katere kriptovalute kupiti v 2025? Velike priložnosti, ki jih prinaša januar kriptovalutam. Zanimivo je, da se januarji običajno pričnejo s padcem, končajo pa z velikimi rastmi. Recimo lani januarja je ob odobritvi spot ETF Bitcoin skladov najprej sledil globok padec, a konec januarja so že bile velike rasti, ki so se nadaljevale še več mesecev. ETF skladi so v letu dni postavili rekord vseh časov in zbrali kar za 100 milijard dolarjev prilivov (ETF skladi za zlato so za isto številko potrebovali 20 let). Kdor je lani v začetku januarja izkoristil priložnost, je naredil odlično potezo. Kaj pa letošnji januar? Preberite spodaj.

Kripto Božiček prinaša rekorde v novi vroči niši. Zadnja priložnost uspešno 2025 za začetnike.
16. 12. 2024 09.13"Božiček nam ponovno prinaša darila v kriptovalutah," opozarja Martin Korošec, ki je že lani v novembru pravilno napovedal t.i. Santa Clauss rally. Takrat so sledile resnično visoke rasti. "Jasno se je oblikovala nova vroča niša za rekorde v kriptovalutah," izpostavlja Martin. Katera ta niša je, bo razkril na webinarju Kripto Božiček z novo vsebino. Link do prijave boste našli nižje v članku.

Novi Ripple. 10x priložnosti v kriptovalutah. Brezplačne informacije.
09. 12. 2024 00.15Bitcoin cena je presegla mejo 100.000 dolarjev. Ena najstarejših kriptovalut Ripple je v enem mesecu zrasla kar za 5x. V članku odkrivamo kriptovaluto, ki lahko postane novi Ripple.

Kriptovalute delajo rekordne dobičke. Cena Bitcoina proti 200.000 dolarjem že v 2025.
02. 12. 2024 00.15Zakaj je zgodovinsko zdaj najbolj ugoden čas za rekorde v kriptovalutah? Katere kriptovalute kupiti za 2025, ko se pričakujejo novi rekordi? Izkoristite priložnost, da na brezplačnem webinarju dobite aktualne informacije iz prve roke.

Kripto rast: kateri so potencialni novi Bitcoini za začetnike? Informacije iz prve roke.
25. 11. 2024 00.15Katere kriptovalute kupiti za 2025, ko se pričakujejo novi rekordi?

Bitcoin cena: zrasla je v nov rekord! Začetniki, katere kripto niše imajo zdaj možnosti velikih rasti? Iz prve roke.
11. 11. 2024 00.15Cena kriptovalut: v trendu gor. Faktorji so se uskladili za novi, zadnji veliki val rasti v tem štiriletnem ciklu", pravi Martin Korošec, ki vodi delavnico kriptovalute za začetnike že od leta 2017. "Podobno je bilo v tem času lani in predlani. Ljudje, ki so se takrat udeležili mojega brezplačnega webinarja so nato lahko še ulovili velike 10x rasti, ki so trajale izjemnih šest mesecev."

Kriptovalute za začetnike. Za uspešno 2024. Nova navodila.
04. 03. 2024 00.15"Tisti, ki so prebrali prejšnjo verzijo mojega priročnika "Feniks, kriptovalute za začetnike",so že pri enem od projektov, ki se ga razkril v knjigi, naredili kar 1.200 % rast," povzema rezultate avtor knjige, Martin Korošec.

Slovenska kikboks reprezentanca s kupom medalj z EP v Antalyi
21. 11. 2022 17.38Minuli teden je v turški Antalyi potekalo Evropsko prvenstvo v kikboksu za članice in člane. Turnir je potekal pod okriljem organizacije WAKO, ki jo priznava tudi Mednarodni olimpijski komite in ima veliko možnost, da bo pod njenim okriljem kikboks leta 2028 v Los Angelesu prvič na olimpijskih igrah. Na tekmovanju, kjer je nastopalo 864 tekmovalcev iz 39 držav, je sodelovala tudi reprezentanca Slovenije, ki jo je zastopalo 28 tekmovalcev, ki so se merili v petih disciplinah.

Mladi slovenski kikbokserji do zgodovinske bere medalj na SP
12. 10. 2022 11.48Minuli teden so se najboljši mladi kikbokserji iz vsega sveta zbrali v italijanskem Jesolu in merili na svetovnem prvenstvu. Med njimi je bilo tudi 28 Slovenk in Slovencev, ki so se odrezali odlično in domov prinesli kar 13 medalj. S po dvema novima naslovoma svetovnih prvakov se lahko po novem pohvalita Tyra Barada in Ali Botonjić, ki pa je dvema zlatima medaljama dodal še skupinsko osvojeno srebrno medaljo.

Tudi užitne gobe so lahko strupene, če jih uživamo prepogosto
24. 09. 2022 11.33Nastopila je jesen in z njo radosti, ki jih prinaša ta letni čas. Po družbenih omrežjih krožijo slike, na katerih ljudje ponosno razkazujejo, koliko gob so te dni nabrali. Vtis je, da je to sezono gob v izobilju. Poznavalec gob Bojan Arzenšek je potrdil, da je več jesenskih gobanov v višje ležečih predelih, v nižinah je bilo do zdaj slabše. A pred vrati je vsaj še en mesec sezone. Ker se tudi v užitnih gobah kopičijo težke kovine ali tvorijo nestabilni strupi, se tudi z njimi lahko zastrupimo, zato jih ne uživajmo prepogosto, je svetoval Arzenšek. Preveč gob se ne splača niti zato, ker nas bo, če jih bomo nabrali več kot dva kilograma in nas bo dobil inšpektor, doletela kazen od 200 do 300 evrov.

Lažna zdravila in velike obljube o zdravljenju s čudežnimi učinki
17. 09. 2022 07.08Uživanje zdravil kupljenih prek spleta predstavlja tveganje za zdravje, saj se pojavlja nešteto ponaredkov, so ob svetovnem dnevu varnosti pacientov opozorili predstavniki Lekarniške zbornica Slovenije. Uporaba zdravil, kupljenih na ta način, je namreč lahko nepravilna ali celo nevarna. Oglasi za farmacevtske izdelke na spletu so pogosto dvoumno zasnovani in zavajajo potrošnike. Izdelkom pripisujejo lastnosti zdravil in čudežne učinke, v resnici pa so prehranska dopolnila. Kako prepoznati zavajajoče oglaševanje?

Večina politikov na dopust na hrvaško obalo ali po Sloveniji
16. 07. 2022 18.05Poletje je čas, ko tudi politiki zajamejo sapo, odložijo službeni del in ga posvetijo zasebnemu življenju, družini. Kje bodo predsednik slovenske vlade, predsednica DZ in ministri letos polnili svojo energijo za izpolnjevanje zavez, ki so jih napovedali na letošnjih volitvah? Kot bomo videli, so si njihove dopustniške navade in želje precej bolj podobne kot stališča do problematik, ki jih razrešujejo v službi. Hrvaška obala ali Slovenija je njihov najpogostejši cilj dopustovanja, kar nekaj se jih nagiba k temu, da ga bodo preživeli v aktivnem, športnem duhu. Precej odgovorov si je bilo podobnih tudi po tem, da so bili skopi in splošni.

V srbskem zaporu umrl pedofil Malčanski brivec
08. 07. 2022 14.40Ninoslav Jovanović, bolj znan kot Malčanski brivec, je umrl zaradi zastoja srca v zaporu v Požarevcu. Prestajal je dosmrtno ječo zaradi ugrabitve in posilstva 12-letne deklice, ki so jo po devetih dneh mučenja našli živo. Ko je zdaj 15-letna žrtev izvedela za smrt posiljevalca, je dejala: "Tako sem srečna, da ne morem opisati veselja."

Varno v gore po načelu postopnosti: od manj k bolj zahtevnim ciljem
11. 06. 2022 07.00Nesreča v gorah se lahko zgodi vsakomur, izjema niso niti izkušeni ali najbolj usposobljeni posamezniki. A vsak planinec lahko možnosti za nesrečen razplet v višavah občutno zmanjša, če se v hribe odpravi odgovorno in upošteva osnove, ki so drugačne od tistih, ki veljajo pri rekreaciji v dolini. Kam grem, ali poznam pot, kako sem pripravljen, kakšno opremo imam, kakšno je vreme oziroma napoved, s kom grem, so vprašanja, ki sodijo k pripravi na turo. Tudi organizirane planinske aktivnosti so naložba za varnejši obisk gora, je pred začetkom poletne sezone spodbudila PZS in ob tem podala koristne napotke. Svoj vidik je osvetlila tudi Policija.

Cene naraščajo, katere naložbe se kljub temu izplačajo?
25. 05. 2022 12.43Cene življenjski potrebščin občutno naraščajo. Letna inflacija je aprila dosegla 6,9, mesečna 2,6 odstotka. S podobno situacijo smo se nazadnje spoprijeli septembra 1992. Kaj ta inflacija pravzaprav pomeni, kako vpliva in še bo vplivala na potrošnike? Ali bomo manj trošili in skušali vsak evro privarčevati? Ali se bomo odpovedali zgolj določenim dobrinam in 'luksuzu', denimo počitnicam, ker so cene turističnih paketov in letalskih kart poletele v nebo? Se v turbulentnih časih visoke inflacije sploh izplača investirati? Pogovarjali smo se s strokovnjakoma za ekonomijo.

V gore za vikend? Poskrbite, da bo vaša pot varna
21. 01. 2022 15.09Pred nami je konec tedna, ki bo po vremenski napovedi v slovenskih gorah minil brez padavin in zato v hribe privabil marsikaterega planinca. Ob tej priložnosti se morda ni odveč ponovno zazreti v statistiko tega leta, ki je v slabem mesecu spisala preveč žalostnih zgodb. Zato, preden si nadenete dereze, vzamete cepin v roke ali se odpravite zgolj na lažje dostopen hrib, se vprašajte: ali sem dobro preveril vremenske razmere in se pozanimal o poti, ali imam dovolj kondicije, da bom zmogel tudi sestopiti, ali imam primerno opremo, ki jo znam pravilno uporabljati, in ključno, ali sem sposoben oceniti in sprejeti odločitev, da bom pravočasno obrnil, če mi ne bo šlo ali bodo razmere zame prezahtevne.

'Vzpon na Triglav pozimi ni mačji kašelj, tam lahko vsaka napaka pomeni smrt'
17. 01. 2022 18.12Minuli konec tedna je v gorah za sabo pustil črno sled, ugasnilo je šest življenj planincev. Gorske nesreče so se zgodile kljub temu, da že nekaj časa ni snežilo, se je vreme otoplilo, kar načeloma pomeni, da se sneg preobraža in je nevarnost plazov manjša. Kljub temu, da je bilo lepo, sončno vreme in so bile razmere videti idealne. To so primeri, ki potrjujejo, da so razmere v gorah pozimi v vsakem primeru težavne in da jih planinci prepogosto podcenjujejo. Imeti dobro opremo, namreč ne pomeni imeti izkušnje, ni zagotovilo, da jo bomo znali uporabiti in obvladali situacijo ter si rešili življenje.

Šerkezi: Zasnežene gore zahtevajo kompleksno osebnost
03. 12. 2021 12.58Marsikdo konec tedna išče sprostitev v naravi. Ker bo v soboto v hribih suho, delno jasno vreme, bodo gore vabile. A poznavalci opozarjajo ljubitelje gora, ki že neučakano čakajo zimske aktivnosti: "Plaz se lahko sproži že ob manjši dodatni obremenitvi, predvsem na strmih pobočjih."

V bližini Reke padel meteorit: Ne iščemo ga, ker je prenevarno
25. 08. 2021 13.30Na gorsko območje jugovzhodno od Reke je v noči na 14. avgust padel meteorit. Pri Hrvaški astronomski zvezi so izračunali, da je na tla padel del meteorita, ki tehta približno 150 gramov in je v Zemljino atmosfero vstopil s hitrostjo okoli 13 kilometrov na sekundo. Končal je na nedostopnem terenu, zato ga ne bodo iskali.

12-letnik iz Ljubljane ujel 100-kilogramsko tuno
22. 08. 2021 17.22Lan Cestar je pri otoku Plavnik blizu otoka Krk ulovil 100 kilogramov težko tuno. Z velikanko se je boril kar uro in pol v stoječem položaju pri žgočem soncu, ki je temperaturo dvignilo nad 35 stopinj Celzija. Mladi Ljubljančan je s svojim ulovom postal prava senzacija med ljubitelji lova na velike ribe, saj izkušeni ribiči tun vedo, koliko znanja in spretnosti je potrebnih, da jih prelisičijo.

'Oskrbovalke dodatka za delo v rizičnih razmerah letos nismo dobile'
07. 05. 2021 12.05Zaposlenim v javnem sektorju, ki naj bi delali v tveganih razmerah v času epidemije, pripada dodatek za delo v rizičnih razmerah. Dobivajo od 500 vse do 2000 evrov na mesec. Na drugi strani denimo oskrbovalke na domu, zaposlene na CSD, tega dodatka v letu 2021 še niso dobile, kljub temu da delajo tako v sivih kot v rdečih conah. Za oskrbovance hodijo v zdravstvene domove, lekarne, trgovine. Kdo dodatek dobi, kdo ne in zakaj je tako?

Bolnišnice lani različno pripravljene na začetek epidemije
13. 04. 2021 15.47Pred koalicijsko preiskovalno komisijo o nabavah zaščitne opreme so se kot priče zvrstili direktorji nekaterih slovenskih bolnišnic. Njihova pričanja kažejo, da so ob začetku epidemije covida-19 nekatere bolnišnice večino nabav zaščitne opreme izvedle same, druge pa so se zanesle na pomoč države.

17 'herojev korone' prejelo zlato jabolko navdiha
25. 03. 2021 17.14Predsednik države Borut Pahor je vročil priznanje jabolko navdiha 'herojem korone', ki so jih izbrali bralke in bralci slovenskih regionalnih spletnih medijev. Heroji so se izkazali z različnimi dobrimi deli in se v boju proti novemu koronavirusu posebej odlikovali ter tako pomagali pomoči potrebnim.

Od čistilke Fate do legendarnega Vesa: Kukulele
09. 12. 2020 07.00Le kdo se ne spomni priljubljene čistilke Fate in njenega znamenitega "kukulele'', legendarnega vratarja Vesa in poslovne direktorice Velepičke? To so le trije nepozabni televizijski liki, ki smo jih vzljubili v zadnjih 25 letih.

Poziv prinesel rezultate: zdravniki s primarne ravni priskočili na pomoč
04. 11. 2020 14.56Poziv bolnišnic in ministrstva za zdravje, da naj pri obvladovanju epidemije covida-19 bolnišnicam priskočijo na pomoč zdravstveni delavci s primarne zdravstvene ravni, je ponekod že dal rezultate. Nekaterim bolnišnicam pomagajo prostovoljci. Medtem pa so iz Splošne bolnišnice Murska Sobota sporočili, da so na robu zmogljivosti. Glede na število prebivalcev imajo namreč največ hospitaliziranih bolnikov.

'Držite se svojih omejitev in ne tvegajte po nepotrebnem'
14. 08. 2020 16.55Planinska sezona je na vrhuncu, kar se ne pozna samo po večjem številu obiskovalcev gora, ampak tudi po številu nesreč. Predvsem zadnji konci tedna so bili problematični. Ker smo sami tisti, ki lahko največ naredimo, da preprečimo nesrečo, policisti znova opozarjajo, naj se v hribe odpravimo z glavo in bodimo realni, ko ocenjujemo svoje sposobnosti.

Vpliv covida-19 v gorah: več planincev v sredogorju, več ponesrečenih Slovencev
15. 07. 2020 11.19Novi koronavirus je vplival tudi na drugačen trend obiska gora. Lani so med ponesrečenimi prevladovali tuji turisti, letos slovenski planinci. Reševanje je tudi zaradi povečanja tveganja za okužbo s koronavirusom zahtevnejše, zato so se gorski reševalci skupaj s policijo, posadkami helikopterjev Slovenske vojske in policije na sezono dobro pripravili.