Zavarovalnica Maribor

Čedalje večja podpora Športnim igram mladih tudi v Sloveniji

01. 04. 2025 10.30

Največja amaterska športna manifestacija, ki že 28 let razveseljuje, zabava in združuje otroke v regiji, pridobiva tudi v Sloveniji čedalje večjo podporo in priljubljenost pri otrocih in tudi v odločevalski in poslovni javnosti. Natanko pred 28 leti je projekt zagnal nekdanji hrvaški finančni minister Zdravko Marić z namenom, da bi otroke, ki postajajo čedalje bolj zaprti v svetu pametnih naprav in elektronskih komunikacij, znova vrnil k igri, športu, rekreaciji, druženju in aktivnemu odnosu do družbenega in naravnega okolja, v katerem živijo. "Druženje, igra, šport in rekreacija ohranjajo pri otrocih zdrav in neposreden stik z naravo in družbo, kar jim omogoča zdravo odraščanje in oblikovanje zrelih oseb," je prepričan Zdravko Marić, ustanovitelj in predsednik Športnih iger mladih.

Priznanje Združenja Manager za življenjsko delo prejel Franjo Bobinac

22. 01. 2025 20.48

Člani Združenja Manager so na tradicionalnem januarskem srečanju priznanje za življenjsko delo na področju menedžmenta podelili dolgoletnemu predsedniku uprave velenjske družbe Gorenje Franju Bobincu. Kot so zapisali v utemeljitvi, je Bobincu v globalni panogi, v kateri so propadli podobni veliki igralci, uspelo družbo obdržati nad gladino.

Znani so zmagovalci 12. Generacije Mladih upov

22. 12. 2024 07.08

V preteklem mesecu smo vam predstavili navdihujoče zgodbe dvajsetih finalistov razpisa Mladi upi 2024. Od 11. decembra je na spletni strani Mladih upov potekalo glasovanje, v katerem ste lahko izbrali svojega favorita. Največ vaših glasov in s tem tudi finančne podpore je prejel Tristan Majcenovič, medtem ko je strokovna komisija neodvisno izbrala še 12 drugih nadarjenih posameznikov s področja športa, para športa, znanosti in umetnosti, ki bodo prav tako prejeli finančna sredstva za nadaljnji razvoj svojih talentov.

'Pacientom ne znamo povedati, kako jih bomo oskrbeli'

17. 12. 2024 11.39

"Smo tik pred zdajci stisnjeni v kot," je svojo stisko zaradi sprememb pri belih zalivkah na javni tribuni opisala zobozdravnica za študente. Zobozdravniki namreč opozarjajo, da trenutni modeli financiranja ZZZS ne pokrivajo dejanskih stroškov za izdelavo belih zalivk. Nedavna anketa zdravniške zbornice je pokazala, da zato skoraj 40 odstotkov koncesionarjev razmišlja o delni ali popolni odpovedi koncesij. To pa bi močno poslabšalo dostopnost do zobozdravnikov, še posebej v študentski populaciji.

'Jaz nisem videl tiste njene tvorbe, samo eno veliko ljubezen'

29. 11. 2024 09.00

Da nekaj ni, kot bi moralo biti, so staršem povedali ob morfološkem pregledu ploda med nosečnostjo. A da bi se svoji punčki odpovedala, nista nikoli resno razmišljala in svoje odločitve ne obžalujeta niti v najtežjih trenutkih. Mia Plejnšek iz Gradišča v občini Sveti Tomaž je danes prikupna triletnica. Po eni strani nežna deklica, po drugi neomajna borka, ki se pogumno spopada z zdravljenjem, ki pa v Sloveniji žal ni na voljo. Tako odhaja v tujino, česar pa slovenska zdravstvena zavarovalnica ne krije. Mija zato potrebuje pomoč dobrih ljudi. Njihova dobrota je že večkrat ganila njeno družino, tokrat pa je mogoče prispevati z nakupom umetniških del ali finančnim prispevkom.

Predstavljamo drugih pet finalistov razpisa Mladi upi 2024

28. 11. 2024 08.17

Projekt Mladi upi, ki ga že vrsto let izvajata Zavarovalnica Triglav in zavod Vse bo v redu, je eden tistih projektov, ki dokazujejo, kako pomembna je podpora mladim na njihovi poti k uresničitvi sanj. Gre za družbeno odgovorno pobudo, namenjeno nadarjenim športnikom, parašportnikom, umetnikom in znanstvenikom, ki s svojo predanostjo in talentom premikajo meje možnega. Mladi upi so dokaz, da so sanje dosegljive, če imamo ob sebi prave ljudi in priložnosti, ki nam pomagajo na tej poti. Čas je, da spoznamo že drugo peterico 12. generacije.

Spoznajte prvih pet finalistov razpisa Mladi upi 2024

21. 11. 2024 15.44

Družbeno odgovorni projekt Mladi upi, ki ga Zavarovalnica Triglav in zavod Vse bo v redu tudi letos s ponosom nadaljujeta, ostaja zvest svojemu poslanstvu: pomagati nadarjenim športnikom, parašportnikom, umetnikom in znanstvenikom pri uresničevanju njihovih sanj. Ožji izbor dvajsetih finalistov smo vam že razkrili, tokrat pa bomo podrobneje spoznali prvo peterico izjemnih posameznikov 12. generacije Mladih upov.

Prijavite se na razpis Mladi upi 2024 in si zagotovite svetlo prihodnost

30. 09. 2024 07.25

Na POP TV se vrača ena najbolj priljubljenih oddaj pri nas, Slovenija ima talent. Na odru bodo blesteli raznovrstni talenti, od izjemnih pevcev do energičnih plesalcev, medtem ko bo žirija s svojimi zabavnimi in duhovitimi komentarji poskrbela za dodatno dozo smeha in zabave. Poleg tega pa priložnost za blišč ni namenjena le udeležencem tega šova. Mladi perspektivni posamezniki iz različnih področij bodo lahko svojo nadarjenost zopet pokazali v okviru projekta Mladi upi 2024, ki jim omogoča, da svoje talente razvijajo in se dokažejo širši javnosti.

Pretresljiv zapis: bo invalid zaradi stavke Fidesa izgubil službo?

10. 03. 2024 11.18

Igor Plohl, slovenski mladinski pisatelj in geograf, je delil pretresljiv zapis o tem, kaj konkretno za invalide pomeni odločitev Ambulante za voznike invalide v Soči v Ljubljani. Tam namreč zaradi stavke Fidesa ne podaljšujejo vozniških dovoljenj invalidom, saj, kot pravijo, ne gre za nujno storitev. A kot opisuje Plohl, se mu bo zaradi te odločitve življenje postavilo na glavo. Izgubi lahko celo službo.

Audi Q2 in Q3: posebna ponudba v letu 2024 za vrhunsko doživetje!

22. 01. 2024 00.15

Novi Audi Q2 in Audi Q3 sta izjemno priljubljena in zaželena športna terenca SUV v Sloveniji. Predstavljata napredno tehniko, športnost na vsakem koraku in raznolike moderne funkcije. Preverite posebno ponudbo znamke Audi.

Ali je to najbolj TOP ponudba za novi SUV?

21. 12. 2023 00.15

Vrhunski športni terenec Škoda Kodiaq z novim akcijskim paketom opreme Sportline Plus združuje športnost in atraktivnost pri Porsche Inter Auto.

Po tehničnih zagatah se odpirajo še tri ambulante za neopredeljene

15. 01. 2023 19.24

V ponedeljek bodo v Mariboru, Velenju in najverjetneje tudi v Celju končno odprli prve ambulante za neopredeljene paciente. Tehnične zagate z zdravstveno zavarovalnico so namreč rešili. V ambulanto se bo mogoče naročiti osebno, po telefonu, klasični ali elektronski pošti oziroma prek aplikacij zdravstvenih domov.

Decembra smo praznovali tudi dan prihodnosti

17. 12. 2022 00.15

14. decembra smo v Sloveniji že sedmič obeležili dan prihodnosti, ki spodbuja k odgovornemu ravnanju danes - za lepši jutri. V luči tega se nadaljuje uspešna trajnostna okoljska zgodba #PRVAčebela.

Kako dobro so slovenske bolnišnice pripravljene na morebitne tožbe?

01. 12. 2022 19.30

Ob novici o zahtevku za rekordno odškodnino, ki jo od ortopedske bolnišnice Valdoltra zahteva družina 18-letnika, se postavlja vprašanje, zakaj so pri nas bolnišnice za primere zdravniških napak zavarovane za tako nizke vsote. Družina fanta, ki je po operaciji ostal hrom, bo, kot kaže, od zavarovalnice, s katero ima Valdoltra sklenjeno zavarovanje, lahko iztržila le 200 tisočakov. Preverili smo, kako je v nekaterih drugih slovenskih bolnišnicah. Zavarovalne vsote se gibljejo med 37 tisoč in 500 tisoč evrov. Pa je to dovolj v primerih, ko pacient zaradi zdravniške napake vse življenje nosi posledice?

Mineva 10 let od hudih poplav v Sloveniji

10. 11. 2022 18.29

Te dni mineva natanko 10 let od hudih poplav, ki so samo v Sloveniji prizadele skoraj 7.900 ljudi, povzročile pa za 373 milijonov evrov škode. Najhuje je bilo vzdolž Drave: od Koroške čez Maribor in Ptuj do Ormoža in naprej po hrvaški strani. Hiše so bile naenkrat obdane z vodo, gasilci so stanovalce reševali s pomočjo čolnov, v Dupleku pri Mariboru se je nekaj stanovalcev zateklo kar na streho, od koder so življenja krajanov pozno ponoči reševali celo s pomočjo helikopterja. Kaj vse je šlo narobe, sodišča ugotavljajo še danes, 10 let po dogodku. Avstrijska družba Verbund, ki upravlja z avstrijskimi elektrarnami na Dravi, si je samo s strani Slovenije nakopala kar 80 odškodninskih tožb, ker da so zapornice odprli prepozno. Odškodnino je v četrtek na mariborskem sodišču zahtevala tudi zavarovalnica, ki zastopa okoli 90 oškodovancev.

Dopolnilno zavarovanje že leta kamen spotike politike

20. 09. 2022 06.00

Dopolnilno zdravstveno zavarovanje je kamen spotike politike vse od njegove uvedbe. Več ministrov za zdravje - Keber, Marušič, Gantar in ministrica Trop Skaza - ga je poskušalo ukiniti, a neuspešno. Zakaj? Nekdanji zdravstveni minister Dušan Keber in prvi, ki ga je skušal ukiniti, pravi, da gre za vpliv lobijev na politiko. Ga bo ukinila sedanja vlada, kot je napovedala v koalicijski pogodbi? Je dopolnilno res nepravično?

Mimo čakalnih vrst samo s plačilom?

19. 09. 2022 06.00

Zaradi dolgoletnega zanemarjanja javnega zdravstva se je pojavila niša za dodatna zavarovanja, ki jih ponujajo zavarovalnice. Te omogočajo, da hitreje pridemo do specialista oziroma mimo vrste, z doplačilom. A strokovnjaki opozarjajo: ponujajo nam storitve, ki nam pripadajo v osnovnem zdravstvu, ne pa nadstandarda. Nastaja vzporeden zdravstveni sistem, ki ga kot hitro pot do specialista tržijo zavarovalnice?

Zavarovalnice kupujejo medicinske centre

14. 09. 2022 06.00

Tri zasebne zavarovalnice imajo velike apetite v zdravstvu. Zavarovalnica Triglav in Sava Re sta kupili največjega zasebnika Diagnostični center Bled, ki bo kmalu začel graditi novo zasebno bolnišnico v Ljubljani. Vzajemna pa je kupila zasebnika Barsos, Aristotel in ljubljanski Dentalni center Varuh zdravja. Nam grozi nov val privatizacije zdravstva? Bodo pri dostopnosti prebivalstva do zdravstvenih storitev vedno večje razlike?

Delno državni zavarovalnici bosta gradili zasebno bolnišnico v prestolnici

13. 09. 2022 06.00

Skoraj 20 tisoč kvadratnih metrov, 80 postelj, do 400 pacientov – takšna bo prva zasebna bolnišnica v prestolnici. Gradila jo bo družba DC Naložbe v lasti največjega zasebnega izvajalca zdravstvenih storitev, tj. Diagnostičnega centra Bled. In kdo nakup financira? Dve zavarovalnici – Zavarovalnica Triglav in Sava Re, ki sta delno v državni lasti. Kaj to pomeni za javne bolnišnice, bodo zapirale vrata zaradi odhodov kadrov v zasebništvo? Gre za siromašenje javnega zdravstva z javnim denarjem? Kaj pravi minister za zdravje Danijel Bešić Loredan? Minister Loredan v treh tednih za to konkretno temo še ni našel časa za pojasnila.

Marku iz Maribora čez lužo že sedmič operirali noge

06. 01. 2022 20.42

Za praznike je bil doma tudi 15-letni Marko iz Maribora. Vrnil se je iz Amerike, kjer so mu že sedmič operirali noge. Tudi tokrat je operacija uspela, Marko hodi brez opornic. Februarja ga z mamo čaka še eno potovanje čez lužo in še zadnji dve operaciji. Stroške operacij krije zdravstvena zavarovalnica, vse ostale stroške pa donatorji prek Karitasa, za kar se jim oba iskreno zahvaljujeta. Kot sta zaupala Danici Ksela, so zbrali že toliko denarja, da bosta lahko pokrila tudi stroške zadnjega potovanja.

20 ministrov, množica reform, šest predlogov 'ukinitve' dopolnilnega zavarovanja

30. 09. 2021 06.00

Slovensko javno zdravstvo je poskušalo rešiti že 14 vlad, 20 zdravstvenih ministrov. Zaradi naglega staranja slovenskega prebivalstva so strukturne reforme nujne, a popravki so bili do zdaj le minimalni. "Prepogosto le gasimo požare in zato ni možno izpeljati dolgoročnih sprememb," je kritičen dekan ljubljanske medicinske fakultete Igor Švab. Tekoči izdatki za zdravstvo so se lani z 8,5 odstotka, kolikor so znašali leta 2019, povečali na 10,1 odstotka BDP, a to predvsem na račun epidemije. Zdravstveni izdatki se sicer povečujejo, vendar pa še vedno ostajajo pod evropskim povprečjem. Približno 95 odstotkov odraslega prebivalstva ima ob obveznem sklenjeno tudi dopolnilno zdravstveno zavarovanje, ki ga je neuspešno poskušalo ukiniti že šest vlad.

Dobički koncesionarjev in 'posojanje' kadra iz javnih zavodov

27. 09. 2021 06.00

Za kardiološki pregled v povprečju čakamo sedem mesecev, v Splošni bolnišnici Murska Sobota več kot dve leti, pri zasebniku s koncesijo Medical center Rogaška pa čakalne vrste ni. Koncesionarji z delovanjem v javnem sistemu dobro služijo – lani so od ZZZS-ja prejeli 388 milijonov evrov iz naslova koncesije, kar je malenkost več kot leto prej. Koncesionarji in zasebniki brez koncesije si kader za delo v svojih ambulantah pogosto izposojajo v javnih zdravstvenih domovih in bolnišnicah. Rekorderji po številu soglasij so dr. Ana Golež s trinajstimi soglasji, dr. Igor Vučajnk s sedmimi – oba sta iz celjske bolnišnice – ter dr. Boštjan Matos iz UKC Ljubljana in dr. Vlado Savanović iz UKC Maribor – oba imata šest soglasij.

Štirinajstletni Marko za operacijo v Ameriki potrebuje pomoč

10. 04. 2021 14.53

Štirinajstletni Marko iz Maribora se znova odpravlja na operacijo v Ameriko. To bo zanj že osemindvajseta operacija, četrta v Ameriki. Nazadnje sta bila z mamo na Floridi pred dvema letoma in pol, tam sta ostala nekaj mesecev. Marku so takrat med drugim namestili opornice, s pomočjo katerih sedaj veselo teka naokrog. Operacijo in nekaj stroškov poravna zavarovalnica, a za vsaj pet mesecev stroška življenja v Ameriki morata poskrbeti sama. Zato preko Karitasa znova zbirata donatorska sredstva.

Zdravljenje hospitaliziranega bolnika je v povprečju stalo 14 tisoč evrov

11. 03. 2021 20.54

Da so bolnišnice dobile več denarja, kot so ga dejansko potrebovale za oskrbo pacientov, priznavajo celo v zdravstvenih zavodih. Večina jih je, za razliko od preteklih let, lani poslovala z zelenimi številkami. "Pavšal za hospitalizacijo pacienta brez zapletov, v vrednosti 8.000 evrov, je previsok in za našo blagajno nevzdržen znesek," ugotavljajo v zdravstveni zavarovalnici. Ministrstvo naj bi zato kmalu pripravilo nov "cenik".

Zdravstveni dom v Ajdovščini sam dokupil določeno število hitrih testov

16. 02. 2021 19.29

Zaradi množičnega hitrega testiranja splošne populacije, zdaj pa še zaposlenih v gospodarstvu, zaloge hitrih testov hitro kopnijo. Zadnje pošiljke je ministrstvo zdravstvenim domovom in bolnišnicam razdelilo konec prejšnjega tedna, direktorji zdravstvenih ustanov pa ocenjujejo, da bo to zadostovalo še za kakšen teden, največ dva.

Po srečanju s Picigo: 'Jutri se prepišem in začnem znova'

18. 10. 2020 07.00

Študenta Gaj Herman in Teja Podjed se želita v življenju ukvarjati s turizmom. Njun prvi izziv je vedeti, kako čim bolje začeti s tako potjo. Zdelo se nam je, da bi bil Dimitrij Piciga primeren sogovornik zanju, zato smo ju povezali z njim na kavi. Današnja zgodba ima razplet, ki ga sprva ni nihče pričakoval.

Razglašeni WEBSI Spletni prvaki 2020 – Med agencijami je slavila Agencija 101, med  naročniki pa podjetje A1

25. 09. 2020 07.53

Na WEBSI dnevu 2020 se je s podelitvijo 31 prestižnih nagrad zaključil celoletni projekt WEBSI Spletni prvaki, ki ga je zaznamovala epidemija, a tudi rekordno leto po številu prijavljenih projektov. Kot Naj agencija je ponovno slavila Agencije 101, kot Naj naročnik pa podjetje A1, ki je s projektom Live shop v sodelovanju z DROM Agency slavil tudi kot Generalni spletni prvak.

Svetovni dan fizioterapije: ko te covid-19 'odreže' celo od gibanja

12. 09. 2020 11.51

Epidemija koronavirusne bolezni je zaznamovala tudi dostopnost do fizioterapije. Slovenija je sicer že v 'normalnih' razmerah z 61 fizioterapevti na 100.000 prebivalcev na samem repu držav EU. Število čakajočih na primarno obravnavo se povečuje, povprečna čakalna doba pa znaša 140 dni. Tudi zato so se v Združenju fizioterapevtov Slovenije ob letošnjem svetovnem dnevu fizioterapije odločili za predstavitev nekaterih sodobnih pristopov k obravnavi bolnikov: eden od teh je fizioterapija na daljavo. V mariborskem zdravstvenem domu jo poskusno že ponujajo, zanimanje pa je veliko.

Vlada ustanovila urad za demografijo, zaživel bo v 15 dneh

20. 08. 2020 10.59

Na današnji seji je vlada ustanovila in določila naloge urada za demografijo, ki ga bo vodil minister brez resorja. Znano je, da bo to nekdo iz stranke DeSUS, s čimer bo stranka pridobila še en stolček v vladi. Predsednica Pivčeva je zatrdila, da ostaja na kmetijskem ministrstvu in da se za to mesto ne bo potegovala. Medtem se je oglasil Gregor Virant, ki je ustanovitev urada označil za nesmiselno. Urad za demografijo s sedežem v Mariboru bo zaživel v 15 dneh.

7 vladam, 6 ministrom za delo in 13 za zdravje dolgotrajne oskrbe ni uspelo urediti

15. 06. 2020 13.00

Bo zakon o dolgotrajni oskrbi po 18 letih preigravanj uspelo sprejeti osmi vladi, tretji Janševi? Politika je spisala šest predlogov zakonov, kot prioriteto to vestno pisala v koalicijske pogodbe, v praksi pa to ni bila nikoli osrednja politična točka. Vselej se je zataknilo pri denarju, ki ga je bilo po drugi strani za analize, strategije vedno dovolj. Bi prelaganje pristojnosti med ministrstvoma za zdravje in delo k cilju pripeljalo samostojno ministrstvo za starejše?