Yuval Noah Harari

Avtor uspešnic Yuval Noah Harari: Svet potrebuje informacijsko dieto
08. 09. 2024 14.00Izraelski zgodovinar Yuval Noah Harari, ki je znan predvsem po svoji mednarodni uspešnici Sapiens: Kratka zgodovina človeštva, ob današnji poplavi informacij poziva k zmanjšanju njihove uporabe oziroma k "informacijski dieti".

Nick Cave odgovarja Slovencu: Umetna inteligenca ne bo nikoli napisala odlične pesmi
05. 01. 2021 12.02Avstralski rock poet Nick Cave je pred dvema letoma napovedal, da bo oboževalcem odgovoril na katerokoli vprašanje brez moderatorja. Nekaj vprašanj in odgovorov je v nedeljo objavila britanska revija The Spectator, med drugim Petru iz Ljubljane o tem, ali bo umetna inteligenca lahko kdajkoli napisala dobro pesem. Nick Cave v to ni povsem prepričan.

Koronavirus in digitalna disrupcija
02. 05. 2020 07.00"Vsaj 40 odstotkov vseh podjetij bo propadlo v naslednjih 10 letih, če ne bodo ugotovila, kako spremeniti celotno podjetje z namenom prilagajanja na nove tehnologije." (John Chambers, Cisco).

Predstava 2020: o človeški prihodnosti, ljubezni in spoštovanju do sočloveka
27. 01. 2020 19.31Iva Babić, Jurij Zrnec, Mojca Funkl in Nina Ivanišin so le nekateri izmed igralcev, ki so moči združili v novem znanstvenem kabaretu z naslovom 2020. Projekt temelji na delih priljubljenega izraelskega pisatelja Hararija, ki v svojem delu raziskuje človeško prihodnost. Predstava raziskuje, kaj je dobro življenje in kako naj človeštvo v trenutnem tempu življenja uresničuje temeljni vrednoti: ljubezen in spoštovanje do drugega.

Senzorika: temeljni kamen pametnih trajnostnih mest in skupnosti
31. 08. 2019 07.00"Ko bomo imeli vse podatke na spletu, bo to super za človeštvo. To je predpogoj za reševanje številnih težav, s katerimi se človeštvo sooča." (Robert Cailliau, pionir svetovnega spleta)

Harari: Homo sapiens v resnici ni misleči človek, ampak prej zasanjana opica
23. 09. 2014 19.57Ljubljana gosti Yuvala Noaha Hararija, ki je napisal, knjigo zaradi katere marsikdo svet vidi skozi povsem drugačne oči. V njej razlaga, zakaj je iti v trgovino podobno kot iti v cerkev, zakaj smo lahko srečni, da znamo biti nesrečni, predvsem pa, da Homo sapiens v resnici ni misleči človek, ampak prej zasanjana opica.