Ozaltin

Dars vztraja: turški podjetji pri gradnji tretje razvojne osi ne bosta sodelovali
15. 08. 2024 19.48Dars tudi po ponovnem pregledu prijav ne odstopa od odločitve, da dva turška gradbena giganta, Chengiz in Ozaltin, ne smeta sodelovati pri gradnji enega največjih infrastrukturnih projektov pri nas, več kot dve milijardi evrov težki tretji razvojni osi, na katero Korošči, pa tudi Belokranjci, čakajo že več kot 20 let. Opozorili so, da bi izločitev Turkov lahko pomenila večmilijonsko podražitev že tako zelo drage gradnje. Je odločitev Darsa dokončna?

Zakaj evropskih gradbincev ne zanimajo naši veliki posli?
26. 07. 2024 19.42Kaj pa o izločitvi dveh turških gradbenih gigantov iz enega največjih infrastrukturnih projektov v prihodnjih letih – več kot dvemilijardne tretje razvojne osi, ki jo gradi državni Dars, meni pristojna ministrica Alenka Bratušek? Absolutno si na vseh razpisih želimo čim več konkurence, pravi. Na drugi strani pa, da morajo vsi, tako tuji kot domači gradbinci, izpolniti tudi razpisne pogoje. Tako torej Bratušek. In zakaj se na naše več sto milijonske posle ne prijavljajo tuji evropski gradbinci? Vprašali smo nemškega ministra za promet Volkerja Wissinga.

Turki dovolj dobri za Karavanke in 2. tir, ne pa tudi za odsek pri Velenju
25. 07. 2024 20.23Turška gradbinska giganta - Cengiz, ki prav zdaj pri nas gradi predor Karavanke, in Ozaltin, ki gradi drugi tir med Divačo in Koprom – izpodbijata odločitev Darsa, ker so jim onemogočili sodelovanje pri še enem večstomilijonskem poslu, gradnji do Slovenj Gradca. Ob polnoči se je namreč iztekel rok za pritožbe in pred naše kamere je stopil tudi predsednik uprave Darsa David Skornšek. Tako pri Karavankah kot pri drugem tiru smo videli, da so bili prav Turki daleč najcenejši. Kakšna je možnost, da bodo s pritožbo uspešni? Razkrivamo, da je bil nad odločitvijo Darsa po naših informacijah presenečen tudi premier Golob. Je bil torej razpis prilagojen slovenskim gradbenim baronom?