Mohamed Said Al Sahaf

V Iraku pogrešani Američani mrtvi

28. 06. 2003 00.00

V Iraku so našli trupli ameriških vojakov, ki sta v sredo skupaj s terenskim vozilom in opremo izginila blizu iraške prestolnice. Od konca vojne v Iraku je bilo tako ubitih že 61 pripadnikov ameriške vojske, od tega 23 v napadih.

Majice s podobo iraškega ministra

11. 04. 2003 00.00

Majice s podobo iraškega ministra za informiranje Mohameda Saida Al Sahafa, ki je postal znan po svoji napovedi o dokončnem porazu koalicijskih sil v Bagdadu v trenutku, ko so bili ameriški tanki od njega oddaljeni le 500 metrov, gredo v Londonu za med.

Policijska ura v Bagdadu

12. 04. 2003 00.00

Ameriški obrambni sekretar Rumsfeld je zagotovil, da bodo v Iraku zagotovili varnost in ustavili plenjenje, zaradi česar so v Bagdadu prek noči uvedli policijsko uro. Kurdski borci zapuščajo mesto Kirkuk, uradna Ankara pa je napovedala, da bo na sever Iraka poslala opazovalce.

Napad na bagdadsko letališče

03. 04. 2003 00.00

Po navedbah ameriških medijev naj bi ameriške kopenske enote zavzele mednarodno bagdadsko letališče, pri čemer naj bi bilo v vasi Furat, ki leži v bližini letališča, ubitih najmanj 83 iraških civilistov in vojakov. Ameriška letala medtem silovito obstreljujejo cilje v Bagdadu.

Podaljšali program Nafta za hrano

29. 03. 2003 00.00

Varnostni svet se je soglasno odločil, da za 45 dni podaljšajo nadaljevanje humanitarnega programa Nafta za hrano za Irak, kar pa iraške oblasti zavračajo. Mednarodno skupnost pa OZN poziva, naj zbere 2,2 milijardi dolarjev humanitarne pomoči za iraško prebivalstvo.

Intenzivni napadi na Irak

21. 03. 2003 00.00

V obsežni letalski ofenzivi je bila močno bombardirana iraška prestolnica Bagdad, letala pa so napadla tudi mesti Mosul in Kirkuk na severu Iraka. Pentagon je obenem potrdil, da so britanske in ameriške kopenske enote, ki osvajajo jug države, prodrle že 160 kilometrov v notranjost Iraka.

Rijad je popustil

29. 12. 2002 00.00

Kot piše ameriški časnik <em>New York Times</em>, bo Savdska Arabija dovolila, da ZDA ob napadu na Irak uporabijo tudi njihova oporišča. Turčija je ob mejo z Irakom poslala konvoj vojaških sil, inšpektorji OZN pa nadaljujejo s pregledi iraške infrastrukture.

Poročilo na poti v ZDA

08. 12. 2002 00.00

V Bagdad so prispele nove skupine inšpektorjev ZN za nadzor orožja, ki bodo okrepile ekipe, ki že delujejo v Iraku. Na sedežu ZN v New Yorku pa naj bi ponoči prejeli uradno kopijo poročila o programih oboroževanja v Iraku.

Bagdad predal poročilo

07. 12. 2002 00.00

Iraške oblasti so predale poročilo o vojaških programih in orožju misiji ZN v Bagdadu. Preden so ga predale inšpektorjem za nadzor orožja, so ga pokazale nekaj novinarskim ekipam. ZDA vztrajajo, da Irak ima prepovedana orožja, kar pa Bagdad še vedno zanika.

Blair še neodločen

12. 08. 2002 00.00

Britanski premier Blair se še ni odločil glede sodelovanja pri napadu na Irak, za sodelovanje britanskih enot pa se bo odločil le, če bo to najboljša rešitev. Nemški kancler Gerhard Schröder pa se zavzema, da bi o vprašanju napada na Irak razpravljali v zvezi NATO .

Irak obtožuje Arabce, da prikrivajo nove ameriške napade

25. 01. 1999 10.33

Uradni iraški dnevnik al-Džumhurija trdi, da želijo udeleženci nedeljskega ministrskega srečanja Arabske lige v Kairu s sklepi prikriti ''novo vojaško agresijo'' Združenih držav Amerike in Velike Britanije na Irak.

Butler začel pogovore v Iraku

03. 08. 1998 10.29

Vodja posebne komisije ZN za razrožitev Iraka (UNSCOM) Richard Butler je danes v Bagdadu s podpredsednikom iraške vlade Tarekom Azizom začel pogovore o uničenju iraškega orožja za množično uničevanje.

Iraški zunanji minister v ZDA

09. 03. 1998 09.35

Iraški zunanji minister Mohamed Said al-Sahaf je v nedeljo zvečer iz Amana prispel v ZDA, kjer se bo z generalnim sekretarjem Združenih narodov Kofijem Annanom v ponedeljek pogovarjal o sporazumu nafta v zameno za hrano. Po obisku v Bagdadu je to prvo srečanje generalnega sekretarja ZN s kakšnim iraškim visokim predstavnikom. Iraška delegacija se bo v ZDA predvidoma mudila en teden.

Iraški voditelji bodo prisluhnili Annanu

19. 02. 1998 10.43

Iraški zunanji minister Mohamed Said al-Sahaf je v sredo v Amanu izjavil, da se bo Irak "pozitivno odzval" na predloge, ki jih bo ob jutrišnjem obisku v Bagdadu predstavil generalni sekretar Združenih narodov Kofi Annan. Al-Sahaf je ob prihodu v Aman namreč dejal, da bodo iraški voditelji prisluhnili Annanu in da se bodo odzvali pozitivno. Njegov gostitelj, jordanski zunanji minister Jawad Anani pa je menil, da bodo "iraški bratje prav gotovo izkoristili priložnost", ki jo pomeni Annanov obisk v Bagdadu. Al-Sahaf je izrazil upanje Iraka, da bo sprejeta resolucija, ki bo "sprejemljiva za vse strani" v sporu.

Iraški zunanji minister v Iranu

18. 02. 1998 10.05

Iraški zunanji minister Mohamed Said al-Sahaf je danes prispel v Teheran na "posvet" z iranskimi voditelji. Pogovarjali se bodo zlasti o najnovejšem razvoju dogodkov v Iraku, je poročal radio Teheran. Al-Sahaf naj bi se na poti iz Pariza v Teheranu sestal z iranskim kolegom Kamalom Harazijem. Kot je znano, Iran nasprotuje morebitni ameriški vojaški akciji proti Iraku, hkrati pa poziva Bagdad, naj dosledno izpolnjuje resolucije Varnostnega sveta ZN.

Iraški zunanji minister na turneji po arabskih državah

16. 02. 1998 11.59

Iraški zunanji minister Mohamed Said al-Sahaf je davi iz Amana odpotoval v Bejrut, kjer se bo srečal z visokimi libanonskimi predstavniki. Vodja iraške diplomacije je na turneji po arabskih državah, kjer razlaga stališče svoje države v nastali krizi. Drevi bo al-Sahaf odpotoval v Pariz, kjer ga bo v torek sprejel francoski predsednik Jacques Chirac. Vodja iraške diplomacije mu bo predal sporočilo Sadama Huseina. Zunanji minister Katarja šejk al-Thani pa je davi odpotoval v Bagdad, kjer želi pomagati pri diplomatskem reševanju iraške krize.

Iraški parlament pričakuje rezultate diplomatskih pobud

05. 02. 1998 11.53

Iraški parlament se je danes sestal na izrednem zasedanju, na katerem obravnava spor z Združenimi narodi o razorožitvi ter grožnje Združenih držav, da bodo napadle Irak. Poslanci so ob tem povedali, da 250-članski parlament zaenkrat ne namerava sprejeti nobene odločitve, saj poprej pričakuje rezultate mednarodnih diplomatskih pobud.