Diagnostično-terapevtski servis

Bo zaradi prenove zaprta polovica glavne stavbe UKC Ljubljana?
14. 06. 2022 17.20Ta teden se bo začela obnova zunanjega dela glavne stavbe UKC Ljubljana. Zamenjali bodo okna, fasado in streho, za kar imajo že zagotovljena sredstva. Kot so nam pojasnili iz največje zdravstvene ustanove, obnova ne bo vplivala na obravnavo pacientov. Pojavili pa so se pomisleki glede druge faze obnove, ki obsega notranje prostore. Za čas obnove bi namreč izpraznili polovico glavne stavbe UKC-ja, kar bi lahko vplivalo na strokovno obravnavo bolnikov, opozarjajo predstavniki zdravniških organizacij.

Direktor UKC Ljubljana: Bližamo se robu zmogljivosti
03. 11. 2021 13.43V bolnišnicah se razmere zaostrujejo. Trenutno je v Sloveniji hospitaliziranih 670 bolnikov, intenzivno terapijo pa potrebuje 159 pacientov. Direktor UKC Ljubljana Jože Golobič je posvaril, da je največja slovenska bolnišnica na robu zmogljivosti. Ob tem opozarjajo, da bodo pritiski na klinični center v prihodnjih dneh najverjetneje še narasli. Bolj kot bolniških postelj jim še vedno primanjkuje kadra.

Kako se v Diagnostično-terapevtskem servisu borijo za življenja najtežjih bolnikov s covidom?
28. 10. 2021 19.14Naša ekipa je vstopila v Diagnostično-terapevtski servis. Zato, da še enkrat pokaže, kakšne so razmere v naši največji bolnišnici v državi, kjer skrbijo za vse hudo bolne, ob tem pa še za 170 covidnih bolnikov. Občutki so milo rečeno presunljivi. Postelje, ena zraven druge, vse so polne. In ne, to niso starostniki, temveč ljudje, stari med 30 in 40 let. Samo v času našega snemanja sta dva bolnika zaradi covida življenje izgubila. To so prostori, kjer življenja visijo na nitki. Prostori, kjer najhuje bolne paciente prekrivajo cevke. Cevka pri cevki, aparat pri aparatu. V umetni komi so. Prostori, kjer zdravstveno osebje naredi vse, da se pljuča ne bi sesedla.

'Tudi mi upamo na poletni dopust. Do takrat pa bomo opravljali svoje poslanstvo'
29. 04. 2021 16.00Diagnostično-terapevtski servis naše največje bolnišnice, kjer zdravijo covidne bolnike z najhujšim potekom bolezni, kljub postopnemu umirjanju razmer, še naprej deluje s polno paro. Še več: največji covidni oddelek v državi je skoraj do konca obremenjen. Od 9. novembra lani, ko so sprejeli prvega bolnika, pa do danes, so skupno obravnavali že 875 pacientov. Tukaj delajo zdravniki vseh obstoječih intenzivnih terapij, anesteziologi, internisti in številni specializanti. Tudi medicinske sestre so z vseh področij, pa seveda fizioterapevti in radiološki inženirji. Vodstvo se ob tem nedvomno zaveda, da tako obsežen oddelek ne more delovati niti brez bolničarjev, čistilk, administratork. "DTS deluje zaradi požrtvovalnega dela ljudi, ki so tukaj zaposleni," so jasni.

Prenova ljubljanske urgence v polnem teku: 'Pregledamo vse poškodovance'
04. 04. 2019 13.17Konec marca se je v UKC Ljubljana začela tretja faza izgradnje urgentnega kirurškega bloka. Po uspešni selitvi je delo zdaj organizirano na novih lokacijah. Za bolnike, ki iščejo pomoč na urgenci, je poskrbljeno enako kot prej, zagotavlja namestnik vodje urgentnega kirurškega bloka Uroš Tominc.

Urgentni kirurški blok bo zgradilo podjetje Medicoengineering
14. 12. 2018 14.08Ministrstvo za zdravje je sporočilo, da bo nov urgentni kirurški blok v UKC Ljubljana gradilo podjetje Medicoengineering, eden glavnih igralcev na trgu z medicinsko opremo, ki se je v preteklosti znašel v različnih odmevnih zgodbah.

Proračun: največ dodatnih sredstev bo prihodnje leto šlo za zdravstvo
20. 07. 2017 14.50Premier Miro Cerar je po proračunski seji, ki je potekala na Brdu pri Kranju, ocenil, da so vsi resorji dobili dovolj sredstev. Več sredstev bo namenjenih znanosti, druga prioriteta je zdravstvo. Za zdravstvene storitve bo tako namenjenih 58 milijonov evrov več, s pomočjo katerih bodo skušali zmanjšati tudi čakalne dobe.

Izredne razmere v UKC Ljubljana: zaradi stiske s prostorom v isti sobi bolnik z gripo, tifusom in mrso
27. 01. 2015 16.10Razmere na oddelkih intenzivne terapije v UKC Ljubljana so zaradi pomanjkanja kadrov in opreme izredno kritične. Sobe so polno zasedene, v enem prostoru namesto dveh leži kar pet bolnikov. A to še ni vse, skupaj v eni bolniški sobi so bolniki z gripo, tifusom in mrso.