DESI 2022

Slovenija zopet napredovala na indeksu digitalnega gospodarstva in družbe

28. 07. 2022 15.26

Objavili so najnovejše poročilo indeksa digitalnega gospodarstva in družbe. Razvidno je, da je Slovenija ponovno napredovala in se uvrstila na doslej najvišje, 11. mesto. V indeksu se uvršča nad evropsko povprečje in tako kot lani zaseda mesto pred Francijo, Litvo, Portugalsko, Latvijo, Italijo, Češko, Ciprom, Hrvaško, Madžarsko, Slovaško, Poljsko, Grčijo, Bolgarijo in Romunijo. Letos smo v digitalnem napredku dodatno prehiteli še Nemčijo in Belgijo.

Pristojni odbor DZ predstavitev Stojmenove Duh ocenil kot ustrezno

28. 05. 2022 21.31

Kandidatka za ministrico za digitalno preobrazbo Emilija Stojmenova Duh je bila uspešna na današnjem zaslišanju pred odborom DZ za notranje zadeve, javno upravo in lokalno samoupravo. Da je bila predstavitev kandidatke ustrezna, je menilo devet članov komisije, štirje so bili proti.

Digitalizacija Evropske unije – aktualno stanje in prihodnost

12. 02. 2022 16.46

Digitalizacija oziroma digitalna transformacija družbe je trend, o katerem se je bolj resno začelo govoriti v zadnjih nekaj letih, čeprav proces digitalizacije poteka že več kot desetletje. Eden izmed ključnih katalizatorjev digitalne transformacije družbe in povečane uporabe digitalnih orodij je prav gotova pandemija koronavirusa.

Začenja se filmski festival Sundance, tokrat v celoti po spletu

20. 01. 2022 08.46

V Park Cityu v ameriški zvezni državi Utah se začenja filmski festival Sundance. Po lanski izvedbi, ki je bila zaradi pandemije digitalna, so organizatorji festival letos sprva načrtovali v prirejeni, hibridni obliki. A dva tedna pred njegovim začetkom so zaradi širjenja različice omikron odpovedali dogodke v živo, festival pa bo tako v celoti potekal po spletu.