Brandeis

Trumpova kripto zakladnica: od nasprotnika do gorečega zagovornika
30. 03. 2025 07.09Donald Trump je oznanil, da želi ZDA spremeniti v svetovno kripto prestolnico. Zato je napovedal vzpostavitev ameriške strateške rezerve kripto valut. Digitalno zakladnico bi napolnil s petimi kripto kovanci. Kako pa bi sploh lahko delovala in kaj o tem pravijo strokovnjaki?

VIDEO: Srednješolci povsem 'razsuli' restavracijo
25. 09. 2013 06.30Učenci dveh srednjih šol po nogometni tekmi niso umirili svojih strasti, saj so se v restavraciji zapletli v obmetavanje s hrano. Po zraku so leteli hamburgerji, kokakola in celo pladnji.

Nenaličena in neprepoznavna Debra Messing
13. 11. 2009 14.5141-letna igralka očitno spada v kategorijo 'običajni ljudje' … Brez ličil in vpadljive frizure je Debra kot čisto navadna (malce zanemarjena) gospodinja.

Košarkašica dosegla 113 točk
03. 02. 2006 10.11Neka 17-letna ameriška dijakinja se je zapisala v zgodovino, saj je med košarkaško tekmo dosegla več kot sto točk.

Kdo so novi ministri?
07. 12. 2004 00.00Poslanke in poslanci državnega zbora so potrdili ministrsko ekipo, ki jo je predlagal Janez Janša.

Izraz na obrazu in resnica nimata ravno mnogo skupnega
09. 02. 1999 08.40Psihologi trdijo, da je gledanje naravnost v oči sogovornika slab način ocenjevanja ljudi. Raziskave celo kažejo, da je prepoznavanje lažnivcev na podlagi njihovega obnašanja nemogoče. ''Ljudje bolje prepoznajo lažnivca, če ne vidijo njegovega obraza,'' poudarja psihologinja z univerze Brandeis Leslie A. Zebrowitz in dodaja, da ''znajo ljudje nadzirati izraz na obrazu.'' Raziskave so pokazale, da večina ljudi lažnivca odkrije nekoliko lažje po izrazu na obrazu, govorici telesa in glasu, trdi Zebrowitrzeva. ''Ne obstaja ničesar podobnega Ostržkovemu nosu, kar bi lahko pomagalo pri ocenjevanju, ali nekdo govori resnico ali ne,'' dodaja Bella DePaulo, psihologinja v univerze Virginia. Več kot 100 psiholoških raziskav je pokazalo, da ljudje lahko lažnivca prepoznajo na podlagi njegovega obnašanja le v 54 odstotkih primerov, kar ni skoraj nič boljše od metanja kovanca. Niti poklicni lovci na lažnivce - sodniki, policisti, poligrafi CIA - niso pri ugibanju nič bolj uspešni. Le tajni agenti sistematično prepoznavajo prevarante.