Boris frlec

Prodali zgradbo nekdanjega veleposlaništva SFRJ v Bonnu: Slovenija iztržila pol milijona

19. 11. 2019 14.19

Države naslednice nekdanje SFRJ so v nemškem Bonnu skupaj prodale zgradbo, v kateri je bilo veleposlaništvo nekdanje SFRJ in zanjo iztržile več kot 3,7 milijona evrov. V skladu s Prilogo B Sporazuma o nasledstvu Sloveniji pripada 14 odstotkov kupnine, kar je nekaj več kot pol milijona evrov.

'Slovenija prisluhne ljudem, ki potrebujejo pomoč'

11. 03. 2018 13.18

V 20 letih delovanja je Ustanova za krepitev človekove varnosti 1303 žrtvam min omogočila pogoje za fizično rehabilitacijo in polno življenje. Njen direktor Tomaž Lovrenčič je na sprejemu, ki ga je ob obletnici gostil Borut Pahor, izpostavil, da se veličina držav ne kaže samo v tem, koliko imajo, ampak tudi v tem, koliko dajo.

Diplomati se spominjajo osamosvajanja: 'Nenehno sem moral pojasnjevati, zakaj zapuščamo skupno državo'

22. 06. 2016 18.32

Pred 25 leti si verjetno nismo mislili, da bo po četrt stoletja še vedno tako, da bo obstajala neka elita, ki ali ne zna pojasniti svojih dejanj ali pa ima enostavno slabe namene. Takrat so osvoboditev idealizirali praktično vsi. In čas po tem prelomnem dogodku videli kot čas, ko bo vse bolje. A se je bilo treba za to boriti, na različne načine, doma z orožjem, v tujini z diplomacijo.

Filip Vujanović novi (stari) predsednik Črne gore

08. 04. 2013 19.06

Zmagovalec predsedniških volitev v Črni gori je dosedanji predsednik Filip Vujanović. Zanj je volilo 51,2 odstotka volivcev. Njegov edini tekmec, neodvisni kandidat Miodrag Lekić je dobil 48,8 odstotka glasov. V Lekićevem štabu so državno volilno komisijo pozvali, naj ne podleže pritisku vladajočega DPS in naj ne razglasi zmage Vujanovića.

Dvom v Erjavčeve sposobnosti s področja zunanje politike

03. 02. 2012 19.27

Največ pomislekov se pojavlja glede zunanjepolitičnih izkušenj Karla Erjavca in poznavanja obrambnega ministrstva Aleša Hojsa. Za Branimirja Štruklja je kandidat za pravosodnega ministra Senko Pličanič popolna neznanka.

Malomarna tudi slovenska stran

11. 09. 2006 14.16

Janša je izrazil prepričanje, da del odgovornosti za zastoj del pri obnovi nasipa na Hotizi nosi tudi naša stran.

Se Slovenija spreneveda?

07. 09. 2006 21.25

Leta 1999 naj bi tedanji zunanji minister Frlec podpisal dopis, da del nasipov pri Hotizi leži na hrvaškem ozemlju.

80 delegacij v Ljubljani

29. 11. 2005 18.12

Na zasedanje OVSE naj bi prispelo tudi 45 zunanjih ministrov, vodje ameriške diplomacije med njimi najverjetneje ne bo.

Za vodjo imenovan Frlec

23. 12. 2004 00.00

Vlada je ustanovila posebno projektno skupino za predsedovanje OVSE, ki jo bo vodil nekdanji zunanji minister Boris Frlec.

Ivo Vajgl

03. 07. 2004 00.00

Poslanke in poslanci naj bi na ponedeljkovi izredni seji ministra Rupla zamenjali z dosedanjim veleposlanikom v Nemčiji Ivom Vajglom. O Vajglu je pozitivno mnenje izrekel tudi parlamentarni odbor za zunanjo politiko.

Država bo plačala odškodnino

28. 11. 2002 00.00

Ljubljansko višje sodišče je razsodilo, da je ministrstvo za zunanje zadeve leta 1999, ko ga je vodil Boris Frlec, brez razloga odpustilo šoferja slovenske misije pri EU in Natu Roberta Lavtarja. Tako bo morala država Lavtarju plačati odškodnino.

Drnovšek v Francijo

23. 04. 2001 00.00

Predsednik vlade Janez Drnovšek bo danes popoldne začel štiridnevni delovni obisk v Parizu, kjer se bo srečal s francoskim kolegom Lionelom Jospinom in nekaterimi ministri, predsednikom države Jacquesom Chiracom ter predsednikoma senata in narodne skupščine, Christianom Ponceletom in Raymondom Fornijem, udeležil pa se bo tudi slovesne otvoritve novih prostorov slovenskega veleposlaništva v Parizu. V načrtu ima še srečanja s francoskimi gospodarstveniki, z generalnim sekretarjem Mednarodne organizacije frankofonije Butrosom Galijem in nekdanjim vodjo misije ZN na Kosovu Bernardom Kouchnerjem.

Minister Rupel danes v Londonu

16. 01. 2001 00.00

Zunanji minister Dimitrij Rupel je odpotoval na delovni obisk v London, kjer se bo srečal s gostiteljem, vodjo britanske diplomacije Robinom Cookom, pogovarjal pa se bo tudi z ministrom za Evropo pri britanskem zunanjem ministrstvu Keithom Vazom. Kot še napovedujejo na MZZ, bo poleg pregleda odnosov med državama beseda tekla o razmerah v Jugovzhodni Evropi, slovenskih pogajanjih za članstvo v Evropski uniji in približevanju zvezi NATO.

Ciuha razstavlja na Nizozemskem

11. 12. 2000 00.00

V nizozemskem mestu Alphen an der Rijn so drugo nedeljo v decembru odprli razstavo uveljavljenega slovenskega likovnega umetnika Jožeta Ciuhe. Ciuha se v galeriji Helga Hofman tokrat predstavlja s serijo slik na pleksi steklu. Ob Ciuhi sta svoje plastike v steklu razstavila še Nizozemca Michael van Overbeeke in mladi G.M.C.M. Jilesen.

50-letnica pevskega društva Zvon

11. 12. 2000 00.00

Slovensko pevsko društvo Zvon iz mesta Heerlen na Nizozemskem je ob koncu minulega tedna proslavilo 50-letnico svojega delovanja in se ob tej priliki oddolžilo nekaterim svojim dolgoletnim aktivnim članom. Slovensko pevsko društvo Zvon povezuje slovenske izseljence v nizozemski pokrajini Limburg, kamor so se prvi Slovenci naselili, predvsem iz Zasavja, že pred prvo svetovno vojno. V društvu sedaj deluje tretja generacija njihovih potomcev, ki z gojenjem slovenske besede in pesmi ohranja slovensko identiteto. Pevski zbor Zvon je znan preko meja Nizozemske in vsako leto nastopa tudi v sosednjih državah in v Sloveniji.

Ob dnevu državnosti v Haagu

24. 06. 2000 12.01

V prostorih nedavno odprtega slovenskega veleposlaništva v Haagu je včeraj slovenski veleposlanik Boris Frlec pripravil sprejem ob dnevu državnosti. Sprejema so se udeležili predstavniki slovenskih klubov in združenj na Nizozemskem ter člani Slovensko-nizozemske fundacije, so sporočili z veleposlaništva.

Obisk veleposlanika Frleca

11. 06. 2000 10.39

Slovensko hišo v De Biltu je danes obiskal novopečeni veleposlanik Republike Slovenije na Nizozemskem Boris Frlec. Skupaj z odpravnico poslov Metko Ipavec si je ogledal dopoldanski trening naše reprezentance, prisoten pa je bil tudi na tiskovni konferenci neposredno po treningu. ''Zelo sem vesel, da sem si lahko ogledal enega od treningov slovenske nogometne reprezentance. Kot vidim, se reprezentantje dobro počutijo, in upam, da bo tako tudi v prihodnjih dneh. Vsekakor je uvrstitev slovenske nogometne reprezentance na evropsko prvenstvo zelo dobra promocija za našo državo in nastop naših nogometašev bo nedvomno povečal razpoznavnost Slovenije v Evropi, kar seveda ustreza našim strateškim ciljem.

10. obletnica slovenske zunanje politike

23. 05. 2000 08.34

''Začenja se novo desetletje slovenske zunanje politike. Prostor domovine se bo razširil in relativiziral. Naša širša domovina bo, upam, kmalu Evropa. To pa je bila - poleg odločitve za zvezo NATO - naša prva zunanjepolitična naloga,'' je na sinočnjem sprejemu ob 10. obletnici samostojne slovenske zunanje politike dejal v. d. zunanjega ministra Dimitrij Rupel. Sprejema, ki ga je priredil Rupel na ljubljanskem Cekinovem gradu, so se ob tujih diplomatih udeležili tudi predsednik države Milan Kučan, predsednik državnega zbora Janez Podobnik ter nekdanji zunanji ministri Boris Frlec, Zoran Thaler in Lojze Peterle.

Končno poročilo o aferi Zavrč

12. 04. 2000 20.41

Afera Zavrč, v kateri so slovenski vojaški obveščevalci ostali brez vohunskega kombija, končno dobiva politični epilog. Preiskovalna komisija državnega zbora je za zaprtimi vrati obravnavala predlog končnega poročila o aferi. Zanjo naj bi bili politično odgovorni tedanji obrambni minister Tit Turnšek, takratni zunanji minister Boris Frlec in takratni predsednik vlade Janez Drnovšek.

Srečanje dosedanjih zunanjih ministrov

26. 03. 2000 17.00

Na današnji okrogli mizi z naslovom Mesto Slovenije v Evropi v organizaciji študentov Pravne fakultete v Ljubljani so vsi dosedanji zunanji ministri - Dimitrij Rupel, Boris Frlec, Davorin Kračun, Zoran Thaler in Lojze Peterle - skušali orisati pot, ki jo je Slovenija prehodila od osamosvajanja in ki jo še čaka pred vstopom v Evropsko unijo ter se dotaknili nekaterih težav, s katerimi se pri tem sooča. Kot enega ključnih problemov so omenili preveliko zaprtost Slovenije, še posebno na področju tujih vlaganj. Ministri se med drugim skušali pojasniti, kaj jim Evropa pomeni in izrazili nedvoumno podporo slovenski zavezanost priključitvi tako EU kot zvezi NATO.

Rupla čaka sporazumevanje s Hrvaško in Vatikanom

03. 02. 2000 16.18

Premier Janez Drnovšek je izrazil zadovoljstvo nad potrditijo ministra Rupla in visoko stopnjo podpore v DZ, ki sta po njegovem mnenju korak v smeri bolj normalnih odnosov med strankami in politiki. Med prednostmi nalogami novega zunanjega ministra pa je izpostavil odnose s Hrvaško in vprašanje slovensko-hrvaške meje.

DZ jutri o imenovanju Rupla

01. 02. 2000 11.32

Potem ko je odbor DZ za mednarodne odnose (OMO) prejšnji petek podprl kandidata za novega zunanjega ministra Dimitrija Rupla, bo DZ jutri popoldne glasoval o njegovem imenovanju na položaj vodje slovenske diplomacije. Dosedanji zunanji minister Boris Frlec je odstopil 21. januarja.

Frlec odprl delavnico o lahkem strelnem orožju

27. 01. 2000 13.46

Zunanji minister v odstopu Boris Frlec je danes v Ljubljani odprl prvo delavnico o lahkem strelnem orožju, ki so jo pripravili v okviru pakta stabilnosti za Jugovzhodno Evropo. Minister Frlec je poudaril, da bodo na delavnici govorili o pomembnem in praktičnemu vprašanju lahkega strelnega orožja in morebitnih rešitvah tega vprašanja z vidika regije, izpostavil pa, da gre za dolgoročno nalogo, ki jo bodo uresničevali skupaj z Združenimi narodi in Organizacijo za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE).

Predlog za novega zunanjega ministra že v DZ

24. 01. 2000 21.11

Predsednik vlade Janez Drnovšek je danes predsedniku državnega zbora Janezu Podobniku poslal pisni predlog, da DZ za novega zunanjega ministra imenuje dosedanjega slovenskega veleposlanika v Združenih državah Amerike Dimitrija Rupla. Predlagal je, da se imenovanje opravi čimprej ob predhodni predstavitvi pristojnemu delovnemu telesu DZ. Hkrati je premier Drnovšek predsednika DZ obvestil, da je odstopil dosedanji minister za zunanje zadeve Boris Frlec, so sporočili iz kabineta predsednika vlade.

Zunanji minister Frlec ponudil odstop

22. 01. 2000 09.29

Zunanji minister Boris Frlec je včeraj predsedniku vlade Janezu Drnovšku ponudil odstop s položaja, ta pa ga je tudi sprejel. Odstop naj bi Frlec ponudil iz osebnih razlogov, poudaril pa je, da še naprej namerava delovati v korist Slovenije.

MZZ zaskrbljeno spremlja sestavo avstrijske vlade

21. 01. 2000 19.13

Slovensko zunanje ministrstvo z veliko stopnjo zaskrbljenosti spremlja razvoj pogajanj za sestavo nove avstrijske vlade. Čimprejšnje oblikovanje nove vlade je v interesu Slovenije, je na novinarski konferenci povedal zunanji minister v odstopu Boris Frlec.

Zunanji minister Boris Frlec ponudil odstop s položaja

21. 01. 2000 16.42

Zunanji minister Boris Frlec je danes predsedniku vlade Janezu Drnovšku iz osebnih razlogov ponudil odstop s položaja. Premier Drnovšek je njegov odstop sprejel. Kot je Frlec še povedal na današnji novinarski konferenci, ga je k odločitvi navedel trezen in racionalen osebni razmislek in ocena trenutnih možnosti, ki jih ima na položaju zunanjega ministra za nadaljevanje izvajanja slovenske zunanje politike.

Veleposlanik Turnšek zaprosil za razrešitev

21. 01. 2000 15.01

Minister za zunanje zadeve Boris Frlec je danes prejel pismo, v katerem ga Tit Turnšek prosi za razrešitev s funkcije izrednega in pooblaščenega veleposlanika Slovenije na Kitajskem.

Pisanja v javnosti omajala kredibilnost funkcije

21. 01. 2000 13.30

Dosedanji slovenski veleposlanik v Pekingu Tit Turnšek je danes povedal, da se je za odstop s položaja odločil, ker so nekatera pisanja v javnosti omajala kredibilnost funkcije, ne pa njega osebno.

Aktivnosti na področju človekovih pravic

18. 01. 2000 19.11

Minister za zunanje zadeve Boris Frlec se je danes srečal s predstavniki nekaterih nevladnih organizacij, ki delujejo na področju človekovih pravic, s katerimi so izmenjali mnenja in izkušnje s področja humanitarizma in človekove varnosti. Po mnenju ministra, ki je za april napovedal organizacijo mednarodne konference o odnosu do manjšin v Portorožu, je Slovenija na področju človekovih pravic zelo aktivna, veliko pa naj bi bilo narejenega tudi glede položaja beguncev oziroma razseljenih oseb, ki jim je Slovenija omogočila legalni status oseb z začasnim bivališčem.