Blagoja

Mancini: Najhujši dan v trenerski karieri
25. 03. 2022 11.18Evropski nogometni prvaki Italijani so sinoči doživeli šok. V dodatnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Katarju jih je v Palermu premagala Severna Makedonija, kar pomeni, da bodo Italijani še drugo zaporedno svetovno prvenstvo spremljali le prek malih ekranov. Italijanski selektor Roberto Mancini zaradi tega razmišlja o odstopu.

Burns deklasiral Woodleyja in poslal sporočilo šampionu Usmanu
30. 05. 2020 19.38Gilbert Burns je v glavni borbi večera na UFC Fight Night v UFC-jevem Apex kompleksu v Las Vegasu z dominantno predstavo premagal nekdanjega prvaka velterske kategorije Tyrona Woodleyja. Brazilec je dobil vseh pet rund in vpisal že svojo šesto zaporedno zmago. V predzadnji borbi večera je Burnsov rojak Augusto Sakai premagal Bolgara Blagoja Ivanova.

'Krvavo Azro', okrutno mučiteljico srbskih vojnih ujetnikov, sodišče BiH obsodilo na 14 let zapora
27. 12. 2017 11.55Sodišče BiH je Azro Bašić, nekdanjo pripadnico HVO, obsodilo na 14 let zapora zaradi vojnih zločinov nad srbskimi civilisti. Zaradi izredne okrutnosti je "Krvava Azra" veljala za eno najzloglasnejših mučiteljev ujetnikov, rezala jim je ušesa in spolne organe, jim žgala roke in noge ter vrezovala križe na čelo ali hrbet.

Partner Škrbićeve: Trivković, ki trdi, da je bil v času ugrabitve doma, si alibi zagotavlja s prevaro
07. 10. 2015 15.21Dejan Vidmar, partner pokojne Zorice Škrbić, ki je umrla po večurnem mučenju, je prepričan, da si obtoženi Milan Trivković, ki vztraja, da ni kriv in da je bil v času ugrabitve na pikniku, alibi zagotavlja s prevaro. Opozarja, da so Zorici pred ugrabitvijo sledili in da so ji na vozilo namestili sledilno napravo.

Skupno 31 let zapora za trojico, ki se je 10 ur brutalno izživljala nad Zorico Škrbić
16. 09. 2015 09.06Trem od štirih ugrabiteljev Zorice Škrbić je sodišče izreklo zaporne kazni. Petrović in Sazdov, ki sta ugrabitev in mučenje priznala, sta obsojena na 15 in 14 let zapora, Livadić, ki je obtožen pomoči pri ugrabitvi, pa je obsojen na 2 leti in 2 meseca.

Makedonsko občinstvo odlično sprejelo Stanje šoka
21. 11. 2011 17.23Režiser Andrej Košak s filmom Stanje šoka, ki ga je premierno pokazal na letošnjem Festivalu slovenskega filma, osvaja občinstvo tako doma kot na tujem. To je njegov tretji celovečerni film, prvi je bila filmska uspešnica Outsider iz leta 1997.

Preroški Andrej Košak
07. 11. 2011 06.30Na novinarski projekciji filma Stanje šoka, ki prihodnji teden prihaja na redni spored slovenskih kinematografov, smo s strani njegovih ustvarjalcev izvedeli ogromno zanimivih stvari.

Po 20 letih v politiki še vedno isti obrazi?!
05. 07. 2011 06.42Slovenija je stara 20 let in včasih se zdi, da med politiki ves ta čas gledamo iste obraze. Pa je to res? Spomnili smo se imen, ki smo jih leta 1991 najpogosteje slišali, oceno pa prepuščamo vam.

Še en pomagač za zapahi
10. 05. 2006 16.39Srbska policija je prijela še enega osumljenca, ki naj bi pomagal najbolj iskanemu haaškemu obtožencu.

Umirjanje razmer v Makedoniji
13. 11. 2001 00.00Potem ko so se razmere v Makedoniji zaradi ugrabitve civilistov in uboja treh policistov znova zaostrile, se položaj v državi umirja.

Makedonija pred vojno
28. 06. 2001 00.00Makedonski vojski tudi po šestih mesecih spopadov ni uspelo uničiti ali oslabiti albanskih upornikov. Na severozahodu Makedonije - v okolici Tetova - so ves dan potekali hudi spopadi. Po navedbah tiskovnega predstavnika makedonske vojske Blagoja Markovskega so vladne sile odgovorile na izzivanja albanskih skrajnežev. Kot je še povedal, je do silovitih spopadov prišlo tudi na območju Kumanova. Po navedbah makedonskih sil naj bi pripadniki uporniške Osvobodilne narodne vojske (ONV) obstreljevali vas Nikuštak, kjer so nastanjeni skrajneži. Premier Ljubče Georgijevski je izjavil, da lahko makedonske sile tudi brez tuje pomoči obračunajo z oboroženimi Albanci.

Nato zavrača delitev Makedonije
23. 06. 2001 00.00Generalni sekretar zveze Nato George Robertson je danes v Bruslju zavrnil vse poskuse delitve Makedonije. Poudaril je, da vojaki zveze Nato ne bodo sodelovali pri delitvi države, in sicer niti pri vzpostavitvi, niti pri nadzoru demarkacijskih črt. Vendar pa je po njegovih besedah zavezništvo pripravljeno sodelovati pri zbiranju in uničevanju orožja, ki bi ga po političnem dogovoru predali albanski skrajneži. Robertson je še poudaril, da je politični dialog, katerega cilj so realistične reforme, edini izhod iz krize v Makedoniji.

Solana o mirovnem načrtu
09. 06. 2001 00.00Visoki predstavnik Evropske unije za skupno zunanjo in varnostno politiko Javier Solana je v Skopju, kjer bo makedonske politične voditelje skušal prepričati, naj podprejo mirovni načrt predsednika Trajkovskega. Načrt predvideva modernizacijo makedonskih varnostnih sil, ukrepe za razorožitev upornikov in pospešitev političnih reform, s katerimi bi se približali zahtevam Albancev. Solana se je na letališču srečal z veleposlaniki evropskih držav v Makedoniji, nato pa se je sestal s Trajkovskim.

Na območju Kumanova mirno
23. 05. 2001 00.00Po podatkih tiskovnega predstavnika generalštaba makedonske vojske Blagoja Markovskega so na kriznem območju pri Kumanovem danes sicer zabeležili premike albanskih upornikov, vendar ti niso streljali proti položajem makedonske vojske. Markovski je dodal, da je sorazmerno miren dan posledica dejstva, da so predstavniki Mednarodnega Rdečega križa in Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE) danes za nekaj ur obiskali vasi, ki jih nadzirajo uporniki. Makedonska policija je sicer davi sporočila, da so albanski skrajneži okrepili napade na Tetovo in pri streljanju na makedonsko policijsko postajo v mestu ranili sedem policistov. Spopadi so potekali predvsem v okolici vasi Vaksince in Slupčane.

Albanski skrajneži zavrnili ultimat
21. 03. 2001 00.00Makedonska vojska in policija naj bi po nekaterih virih včeraj popoldan s topništvom in minometi napadala položaje albanskih skrajnežev v hribih okoli Tetova. Tiskovni predstavnik makedonske vlade, Antonio Miloševski, pa je omenjene informacije zanikal in dodal, da sta makedonska vlada in obrambno ministrstvo postavila albanskim skrajnežem ultimat, ki velja do danes do polnoči. Albanski uporniki so ultimat že zavrnili.

Simić se je predal haaškemu sodišču
12. 03. 2001 00.00Nekdanji župan Bosanskega Šamca Blagoje Simić se je davi prostovoljno predal haaškemu sodišču za vojne zločine v nekdanji Jugoslaviji, je sporočil njegov odvetnik. Simić je že prispel v Haag in se srečal z glavno tožilko sodišča Carlo Del Ponte. Haaško sodišče je Simića leta 1995 obtožilo vojnih zločinov, storjenih med vojno v BiH med letoma 1992 in 1995. Pred odhodom je Simić v izjavi za novinarje dejal, da je prepričan v svojo nedolžnost in da želi s predajo haaškemu sodišču zmanjšati breme, ki ga nosijo njegova družina ter jugoslovanski in srbski narod. Zatrdil je še, da je njegova odločitev povsem prostovoljna in da nihče ni vršil pritiska nanj.

Napad na enote makedonske vojske
10. 03. 2001 00.00Albanski skrajneži so ponoči na planini Kodra Pura, dober kilometer vzhodno od vasi Tanuševci, iz več smeri napadli enote makedonske vojske. Te so na napad odgovorile, je v Skopju potrdilo makedonsko obrambno ministrstvo. Po besedah tiskovnega predstavnika ministrstva Blagoja Markovskega je skupina Albancev skušala pretihotapiti orožje, ko so jih na planoti ustavili makedonski vojaki. Streljanje je trajalo približno eno uro, nato pa so se Albanci razbežali. Na omenjeni planoti albanski skrajneži umikajo svoje enote pred ameriško vojsko, ki je prijela pet novih upornikov. Iz območja spopadov beži na stotine albanskih civilistov, več kot sto se jih skriva po gozdovih in se želijo predati Američanom.

Nove žrtve spopadov v Makedoniji
09. 03. 2001 00.00V spopadu med srbsko policijo in pripadniki Osvobodilne vojske Preševa, Bujanovca in Medvedje pri vasi Lučane na jugu Srbije je bil davi huje ranjen srbski policist, ki je po podatkih lokalne policije v bolnišnici v Vranju podlegel poškodbam. Podpredsednik srbske vlade in predsednik koordinacijskega odbora za jug Srbije Nebojša Čović je potrdil spopad, v katerem naj bi bila po njegovih besedah ranjena še najmanj dva srbska policista. Vladni viri so tudi sporočili, da na varnostnem območju med jugom Srbije in Kosovom pogrešajo pet Srbov, ki so se odpravili na Kosovo.

V Daytonu o vojnih zločincih
19. 11. 2000 00.00Komisija strokovnjakov, ki se ukvarja s prihodnostjo Balkana, je ob robu dvodnevne konference ob peti obletnici podpisa Daytonskega mirovnega sporazuma, ki se je včeraj končala v istoimenskem mestu v Ohiu, predlagala, naj bo vsakršna pomoč ZR Jugoslaviji pogojena z izročitvijo nekdanjega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića haaškemu mednarodnemu sodišču za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije.