Ambasada Rog

Šest mesecev potoval iz Nigerije v Slovenijo, pri nas si je našel delo
21. 10. 2024 19.12Več kot šest mesecev je potreboval, da je iz Nigerije prišel v Slovenijo. Pobeg je bil, pravi 31-letni Matthew, odločitev med življenjem in smrtjo. V Sloveniji je že 16 mesecev, za delo je poprijel kmalu po prihodu in sedaj ima, ponosno pove, tudi pogodbo za nedoločen čas. In takšnih prosilcev za azil, ki bi pri nas radi ostali, si našli službo, se vključili v družbo in nadaljevali z boljšim življenjem, je veliko, pravijo v Ambasadi Rog. A pretekli teden so še z drugimi društvi ugotovili, da je ministrstvo za notranje zadeve zaustavilo izdajanje dovoljenj za delo. Zakonodaja se ni spremenila, kaj se torej je, da so zaposleni postopali drugače?

Lani izdali 4389 azilnih odločb, od tega je bilo 4096 odločb o vrnitvi
26. 09. 2024 11.10Ambasada Rog je na novinarski konferenci pred državnim zborom ponovno opomnila na neuresničevanje zavez integracijske strategije vlade glede vračanja prosilcev za azil. Predstavniki ambasade upajo na uresničitev ukrepov sprejema in integracije migrantov. Z izjavo jih je podprla tudi predstavnica organizacije Amnesty International Taja Premk.

Pri nas delavcev manjka, prosilce za azil, ki bi radi delali, pa deportiramo
12. 01. 2024 20.22Potem ko je ekipa Ambasade Rog na četrtkovem protestu opozorila, da zaposleni prosilci za azil živijo v strahu pred deportacijo, je eden od prosilcev za azil kmalu po tem, ko se je udeležil shoda pred vladno stavbo, dobil obvestilo, da ga bodo v petek deportirali na Hrvaško. Da bi to preprečili, so zjutraj pred azilnim domom na Kotnikovi ulici v Ljubljani protestirali aktivisti in migranti. Deportirali jih kasneje niso, s tem pa težava, na katero opozarja Ambasada Rog že približno leto dni, ni rešena. Namreč da medtem ko v Sloveniji delavcev manjka, tiste, ki želijo delati pri nas, vračamo, namesto da bi jim dali možnost zaprositi za dovoljenje za začasno prebivanje na upravnih enotah.

Ambasada Rog: Zaposleni prosilci za azil živijo v strahu pred deportacijo
11. 01. 2024 13.13Aktivisti in migranti, zbrani v Ambasadi Rog, so s protestnim branjem pred poslopjem vlade predstavili novo številko glasila Tukaj smo. Prosilci za azil so med številnimi zaposlenimi v slovenskih podjetjih, mnogi so prostovoljno pomagali med poplavami, a kljub temu živijo v strahu, da jih lahko vsak čas deportirajo, so opozorili. Na ministrstvu za notranje zadeve so v odzivu poudarili, da ne gre za deportacije prosilcev, ampak gre za predaje prosilcev za mednarodno zaščito v skladu z veljavno zakonodajo EU. Pri tem so dodali, da zagovarjajo celovit pristop k upravljanju migracij.

Migranti v Sloveniji: Večina odide, tisti, ki ostanejo, tukaj delajo
05. 11. 2023 09.35V Slovenijo je letos nezakonito vstopilo več kot kot 44.000 ljudi, kar je skoraj trikrat toliko kot v enakem obdobju lani. Ob nadzorih na slovensko-hrvaški meji policisti zato poostreno nadzirajo tudi t. i. zeleno mejo med državama. Naša ekipa se je policistom pridružila v Rigoncah, kjer prestrežejo največ beguncev. Kaj pa se s pribežniki pravzaprav zgodi, ko jih Policija ujame? Koliko jih v Sloveniji, ki sicer nujno potrebuje tuje delavce, sploh ostane? Ima država zanje rešitve?

Sindikati ostro proti Jankoviću: Mesto podreja izkoriščevalskim korporacijam
17. 08. 2022 11.13Če bi imeli dostojne pogoje za opravljanje svojega dela ne glede na to, koliko dostav s kakšnimi razdaljami opravijo, ne bi bili prisiljeni v hitenje na cesti, so se v sindikatu Mladi plus odzvali na odločitev, da morajo kurirji Wolta in Glova v Ljubljani nositi identifikacijske številke, ki naj bi olajšale sankcioniranje v primeru neprimerne vožnje.

Ženski zapor prihodnosti, dom za ostarele z živalskim vrtom, osveženi Rog
07. 06. 2018 14.27Kako bi bil lahko videti ljubljanski UKC, kako nekdanja tovarna Rog? Ali je slovenska arhitektura pripravljena na spremembe pri načrtovanju stavb, ki jih danes sploh še ni? Šole, študentski domovi, vojašnice, zdravstveni domovi, zapori, azilni domovi že na pogled vzbujajo togo, formalno strukturo. Kako bi jih študenti arhitekture rešili iz teh okov? O dilemah, problemih in rešitvah v arhitekturi so pripravili razstavo.

VIDEO: Šami zaenkrat ostaja, Cerar poslancema, ki sta Šamija pripeljala v DZ, očita predvolilno kampanjo
14. 11. 2017 07.10Sirskega begunca Ahmada Šamija še ne bodo deportirali na Hrvaško, pač pa bo vlada odločala o interesu države za izdajo dovoljenja za začasno prebivanje, je napovedal premier Miro Cerar. Pojasnil je še, da notranje ministrstvo ne more ravnati drugače, kot je, ravnanje nekaterih poslancev pa je označil kot neprimerno.