čisti zobje

Veterinarji opozarjajo: posegi v ustni votlini brez anestezije so nevarni

22. 12. 2022 13.11

V zadnjem času se bistveno povečujejo oglasi ponudnikov, ki nimajo ustrezne veterinarske izobrazbe za opravljanje posegov v ustni votlini pri zavestnih psih in mačkah. Veterinarska fakulteta opozarja, da opravljanje posegov v ustni votlini mačk in psov brez ustreznih diagnostičnih postopkov in brez ustreznega zdravljenja v splošni anesteziji pomeni kršenje pravil veterinarske stroke in etike ter ogroža zdravje in dobrobit živali.

Curaprox Hydrosonic pro za popolnoma čiste zobe

01. 12. 2022 00.15

Zobna ščetka Hydrosonic pro s prepletom sonične tehnologije, hidrodinamike in mehkih ščetin zagotavlja izjemno nežnost in vrhunski učinek.

Zobne paste, krtačke, nitke ‒ vemo, kako skrbeti za lep nasmeh?

02. 10. 2021 07.00

Le sedem od desetih odraslih si redno, torej vsaj dvakrat dnevno, čisti zobe, od tega osem od desetih žensk in le šest od desetih moških. To so podatki nacionalne raziskave o ustnem zdravju. Četrtina Slovencev si zobe umiva le enkrat dnevno. Sploh vemo, kako skrbeti za svoje zobe in katere pripomočke iz ogromne ponudbe uporabljati?

Koronavirus: sproščanje ukrepov v zobozdravstvu – kaj morate vedeti?

03. 06. 2020 00.15

Zaradi pandemije koronavirusa je bila večina zobozdravstvenih ordinacij zaprtih, s tem je to bil zelo velik prispevek zobozdravnikov k obvladovanju širitve covida-19. Po sproščanju ukrepov v zobozdravstvu, bo vstop v ordinacijo omejen le na naročene paciente – teh pa ne sme biti več kot osem. Za nove termine bodo paciente poklicale same ordinacije. Kaj pa storiti v primeru bolečine in krvavečih dlesni? Kaj je potrebno upoštevati, kadar je dostop do zobozdravnika omejen?

Woody - naravna zobna ščetka tudi v Sloveniji!

10. 11. 2017 07.52

Zdravi, lepi in sijoče beli zobje ne bodo nikdar iz mode. Privlačen nasmeh je gonilo naše samozavesti in najmočnejše orožje, kar jih premoremo, pa najsi ga uporabimo na zmenku ali na razgovoru za službo. Zdravi in beli zobje zahtevajo veliko časa in truda ter ogromno različnih izdelkov ... STOP!

Znanost v živo – Sensodyne® Lab in okusi molekularne kuhinje

23. 03. 2016 15.41

V Kristalni palači v Ljubljani so predstavili inovativno kampanjo za novo izboljšano formulo Sensodyne Repair & Protect. Predstavitve laboratorija s hologramom, ki bo v naslednjih tednih potoval po Sloveniji, so se udeležili predstavniki podjetja GSK ter številni poslovni partnerji, mediji in stomatologi.

Mobilni telefoni, leglo bakterij: na njih je več umazanije kot na dnu čevljev!

05. 01. 2014 13.44

Mobilniki. S seboj jih nosimo na stranišča, v telovadnico in fitnes, podajamo jih naokoli, ko kažemo fotografije, na njih igrice igrajo malčki. Zato so tudi polni bacilov. Še več – študije so pokazale, da je na mobilnih telefonih več umazanije kot na dnu čevljev!

FOTO: Najlepši nasmeh ima Cheryl Cole!

24. 05. 2013 16.20

Britanska pevka Cheryl Cole lahko k zbirki najlepših las, najboljšega sloga in najlepšega telesa doda še en lepotni naslov – najlepši nasmeh. Z njim je zasenčila celo Kate Middleton in Angelino Jolie …

VIDEO: Hollywoodski zvezdnik snemal zabaven oglas

26. 02. 2013 10.40

Mednarodni filmski zvezdnik Antonio Banderas, ki je najbolj znan po svojih vlogah v uspešnicah, kot sta Shrek in Desperado, je postal obraz nove kampanje vodilnega proizvajalca žvečilnih gumijev Orbit.

Suzana Jakšič: Umazanih zob pri meni ne boste videli

17. 09. 2010 06.30

Suzana Jakšič je ena izmed tistih žensk, ki je prav obsedena s čistimi zobmi. Zobe si umiva skoraj na vsakem koraku, pri prijateljih in tudi v restavraciji.

Čisti zobje ščitijo pred infarktom

19. 02. 1998 08.14

Da bi preprečili srčni infarkt, morate telovaditi, uživati zdravo prehrano, zlasti pa je pomembno, da si redno čistite zobe, sporočajo ameriški strokovnjaki z univerze v Minessoti. V zobnih oblogah naj bi namreč odkrili bakterije, ki povzročajo kopičenje krvnih ploščic, kar je prvi korak pri nastanku strdkov, ki lahko povzročijo srčno ali možgansko kap. Bakterije preko obolelih dlesni zlahka preidejo v kri. Ameriški raziskovalci so do omenjenega odkritja prišli na podlagi poskusov na zajcih. Pri živalih, ki so jim vbrizgali klice iz umazanih in obolelih dlesni, med katerimi so bile tudi bakterije Streptokokus in Porfiromonas, so opazili kopičenje krvnih ploščic, motnje v srčnem ritmu ter pospešeno dihanje. Ugotovili so, da te učinke povzročajo samo bakterije, ki vsebujejo beljakovino PAAP, ki jo povezujejo s kopičenjem krvnih ploščic.